Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czy daje się pieniądze w kopercie na ślub cywilny?
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Malna
początkujący
początkujący


Joined: 22 Jan 2017
Posts: 3

PostPosted: Sun 22 Jan 2017, 15:43    Post subject: Czy daje się pieniądze w kopercie na ślub cywilny? Reply with quote

Witam uśmiech
Na mój własny ślub nie zanosi się, ale zarejestrowałam się na Waszym forum, gdyż mam problem ze ślubem kuzynki.
Otóż moja kuzynka niedługo bierze ślub cywilny. Ślub cywilny bierze ze względów dopełnienia pewnych koniecznych dla niej formalności. Jednak pewne jest to (jak zaznacza sama zainteresowana i jej narzeczony), że za 2-3 lata odbędzie się ślub kościelny. Po ślubie cywilnym odbędzie się przyjęcie w restauracji na 20 osób (najbliższa rodzina), które potrwa ze 4-5 godzin.
Kuzynka napisała mi dzisiaj, żebym, cytuję "absolutnie nie kupowała nic drogiego, będzie ślub kościelny to dopiero wtedy. Jeśli chcesz to co najwyżej jakiś upominek lub kwiaty". Zapytałam się kuzynki i powiedziała, że w ramach upominku może być wino.
Czy w takim razie powinnam dawać pieniądze jako prezent? Jeśli tak, to ile? Proszę o pomoc, bo jestem w prawdziwej kropce, a ślub już niedługo.
Back to top
View user's profile Send private message
szylwia
kandydat
kandydat


Joined: 31 Jan 2017
Posts: 16

PostPosted: Tue 31 Jan 2017, 16:25    Post subject: Reply with quote

Ciężka sprawa, ja bym się naradziła z innymi gośćmi, jak zamierzają się zachować, żeby się nie wygłupić w żadną stronę. Może im faktycznie coś fajnego neidrogiego kup, a koperta na tym kościelnym. z tym że znam tez parę która wzięla cywilny, następnego roku miał być kościelny, potem sie im dziecko urodziło, potem kolejne i tak z 4 lata już minęły i jakoś im się nie złożyło ten koscielny zorganizować język
Back to top
View user's profile Send private message
E-kwiaty
gaduła
gaduła


Joined: 10 Sep 2009
Posts: 491
Location: Warszawa

PostPosted: Wed 6 Sep 2017, 8:26    Post subject: Reply with quote

W takim wypadku dobre wino i duży bukiet kwiatów będą jak najbardziej wskazane, a ten droższy i właściwy prezent pozostaw zgodnie z jej życzeniem na ślub kościelny.
_________________
Za pomocą kwiatów można wyrazić rozmaite emocje i uczucia. Ważne jest aby dobrać odpowiedni bukiet w zależności od okoliczności. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy w tym celu różne kategorie bukietów.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Klaudia.Skrzypiecka
kandydat
kandydat


Joined: 14 Jun 2017
Posts: 82
Location: Wrocław

PostPosted: Wed 8 Nov 2017, 8:52    Post subject: Reply with quote

Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce podarować pieniądze, to czemu nie. Po protu niech każdy robi tak, jak uważa. Jeśli masz bliską relację z kuzynką i nie przeszkadzałoby Ci to, że np. dwa razy podarujesz jej pieniążki to śmiało uśmiech Jeśli zdecydujesz się podarować jej tę kasę, to możesz sobie zobaczyć ciekawe koperty, które są np. tutaj.
_________________
Życie jest piękne, gdy żyć się umie.
Gdy jedno serce drugie rozumie.

Dla wszystkich zainteresowanych tym, czym się zajmuję: http://studio-tapet.pl/fotografia-slubna-kalisz.php
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BeautyMe
początkujący
początkujący


Joined: 19 Nov 2017
Posts: 3

PostPosted: Sun 19 Nov 2017, 20:13    Post subject: Reply with quote

A ja bym dała coś do koperty, bo jednak wydają pieniądze na to przyjęcie, tylko no nie tak dużo, jak na kościelny z wielkim weselem, mniej, jakieś nie wiem może chociaż 200 zł?
Back to top
View user's profile Send private message
kinia222
początkujący
początkujący


Joined: 19 Dec 2017
Posts: 5

PostPosted: Tue 2 Jan 2018, 14:28    Post subject: Reply with quote

Według mnie wypada coś dać. Może nie tyle co na klasyczne polskie wesele ale jednak wypada uśmiech
_________________
http://www.pollabo.pl/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
FotoBudka24h
kandydat
kandydat


Joined: 15 Feb 2018
Posts: 20

PostPosted: Thu 15 Feb 2018, 9:32    Post subject: Reply with quote

Potraktuj to jako normalny prezent z okazji ślubu i jeżeli chcesz podarować pieniądze w kopercie- moim zdaniem absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, nawet jeżeli jest to ślub cywilny.
Back to top
View user's profile Send private message
Nówka11
początkujący
początkujący


Joined: 16 Mar 2018
Posts: 6

PostPosted: Fri 16 Mar 2018, 21:13    Post subject: Reply with quote

Najlepiej przelewem :p
Back to top
View user's profile Send private message
Dominika78
początkujący
początkujący


Joined: 06 Apr 2018
Posts: 3
Location: Poznań

PostPosted: Fri 6 Apr 2018, 13:03    Post subject: Reply with quote

Pieniądze w kopercie będą też dobrym pomysłem i możesz dać. Możesz też zrobić tak jak mówiła czyli wino. Wybór należy do Ciebie.
_________________
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz. Zobacz na zestawy startowe do paznokci i znajdź odpowiedni dla siebie.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
natka123
początkujący
początkujący


Joined: 02 Jul 2018
Posts: 5

PostPosted: Mon 2 Jul 2018, 11:35    Post subject: Reply with quote

Zawsze warto coś podarować, moim zdaniem samo wino nie wystarczy. Jeśli chcesz podarować pieniądze, to czemu nie uśmiech
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group