Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Chore nerki
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
berka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 663

PostWysłany: Czw 22 Gru 2016, 14:31    Temat postu: Chore nerki Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, juz mam dosyc, od jakiegos roku sikam doslownie co pol godziny. JEst to upierdliwe, wstaje w nocy 4-5 razy do toalety... Ciagle robie badania moczu, usg, ale wyniki wychodza dobre. Bralam przez miesiac urofuraginum ale to tez nic nie pomogło. Żurawina, i inne domowe sposoby tez zawiodly.
Miala ktoras z was tak? jak to sie skonczylo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Czw 22 Gru 2016, 15:01    Temat postu: Re: Chore nerki Odpowiedz z cytatem

berka napisał:
Dziewczyny, juz mam dosyc, od jakiegos roku sikam doslownie co pol godziny. JEst to upierdliwe, wstaje w nocy 4-5 razy do toalety... Ciagle robie badania moczu, usg, ale wyniki wychodza dobre. Bralam przez miesiac urofuraginum ale to tez nic nie pomogło. Żurawina, i inne domowe sposoby tez zawiodly.
Miala ktoras z was tak? jak to sie skonczylo?


No nie żartuj. Chodzisz z takimi dolegliwościami już rok i naprawde niczego u Ciebie nie wykryli? Jesli chodzisz na fundusz to powinnaś jak najszybciej wybrac się do lekarza. Być może jest to kamica nerkowa, ktora jest dosć częstą chorobą

I jeśli jest nieleczona moze prowadzić do niewydolności nerek:
http://kamicanerkowa.net.pl/

Na tej stronie jest sporo informacji w temacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ynos89
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Gru 2017
Posty: 86

PostWysłany: Sro 1 Gru 2021, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma tutaj co czekać, tylko trzeba udać się do lekarza. Przy okazji warto też wspomnieć, że kamica nerkowa może mieć różne przyczyny. Często jest to nieprawidłowa dieta i styl życia. Duża ilość spożywanego mięsa i soli oraz mało ruchu mogą przyczyniać się do powstawania złogów. Do tego ostatniego mogą przyczyniać się także pewne choroby. Nie można także nie wspomnieć o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Niestety, ale wiele osób pije mało wody. Co ciekawe, miałam ostatnio okazję przeczytać w tym https://www.dbajonerki.pl/o-nerkach/ciekawostki-o-funkcjonowaniu-ukladu-moczowego-i-nerek miejscu, że największy kamień w pęcherzu moczowym ważył aż 1,9 kg i miał prawie 18 centymetrów długości. Jako ciekawostkę dodam, że ten kamień usunięto pacjentowi w Brazylii w 2003 roku. Będąc w temacie nerek, nie można nie wspomnieć o jej przeszczepie. Pierwsza taka udana operacja miała miejsce w 1950 roku w USA. Jak sama widzisz, warto dbać o swoje zdrowie. Jak już pojawią się problemy, to nie ma co czekać, tylko trzeba udać się do specjalistów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wang
maniak
maniak


Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 1412

PostWysłany: Czw 7 Kwi 2022, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie ma co zwlekać i trzeba jak najszybciej skonsultować się z lekarzem specjalistą. Jeśli chodzi o problemy z moczem to bardzo dobrym wyborem może się okazać także poradnia nefrologiczna białystok: http://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-nefrologiczna-dla-dzieci/ . Zachęcam do zapoznania się z ofertą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Junsa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2021
Posty: 857

PostWysłany: Sro 13 Kwi 2022, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że przy chorobie nerek koniecznie trzeba pilnować diety. Polecana jest dieta uboga w białko, wiem, że są specjalne nutridrinki, np. Renal - w dobrej cenie do kupienia w DOZie. Dobra opcja, jak ktoś nie ma apetytu, albo jak jest potrzeba zjedzenia czegoś zbilansowanego "na szybko".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maddika
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Paź 2021
Posty: 138

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2022, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że doz można dostać też nutridrinki Fresubin na pewno też jest rodzaj, który poprawia samopoczucie przy chorobie nerek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dyzio69
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 245

PostWysłany: Wto 19 Kwi 2022, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś tak nie zauważyłam, żebym na nie chorowała, choć mam początki cukrzycy. Na razie wskaźnik GFR mam dobry i nawet bardzo dobry. Pewnie z czasem to może się zmienić, ale mam to pod kontrolą. Na pewno staram się wiedzieć jak najwięcej, dlatego ten https://tupozdrowie.pl/ medyczny portal informacyjny od czasu do czasu przeglądam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamaika
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Lut 2022
Posty: 90

PostWysłany: Czw 30 Cze 2022, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,w doz można dostać fresubin hepa to nuridrinki właśnie wspomagające wątrobę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Junsa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2021
Posty: 857

PostWysłany: Pią 8 Lip 2022, 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie, to z tego co zdążyłam się już zorientować, to w dozie ogólnie mają naprawdę spory wybór nutridrinków i to w bardzo dobrej cenie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bring
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lis 2021
Posty: 166

PostWysłany: Pon 1 Sie 2022, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, też się podpisuję pod tą opinią - sama kupuję dość regularnie nutridrinki i w dozie najbardziej się to opłaca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group