Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Tort weselny
Idź do strony 1, 2, 3 ... 73, 74, 75  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Tort weselny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NoStress Opole
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 3

PostWysłany: Pon 30 Lip 2007, 20:33    Temat postu: Tort weselny Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o tort weselny, zazwyczaj w lokalu wiedzą o której trzeba z nim wjechać na salę zauważyłem że jest to tak miedzy 20 a 22 myślę jednak że zależy to od uzgodnienia Pary Młodej to Oni decydują o tym kiedy ma wjechać. Jeśli natomiast chodzi o to, kto pierwszy kroi ,nie ma ustalonej reguły. Jest takie przeświadczenie, zgodnie ze staropolską tradycją, zgodnie z wierzeniami. Że gdy do reki weźmie nóż Pani Młoda to Ona będzie "rządziła" w domu, jeżeli Pan Młody decydujący głos będzie miał on. Ważne aby ten tort pokroić wspólnie!wykrzyknik A tu pojawia się następne wierzenie: Jeżeli tortu zostanie aż nadto wtedy oznacza to że Młodzi w przyszłości będą oszczędni aż do przesady, jeżeli braknie będą rozrzutni, gdy wszyscy goście otrzymają po kawałku tortu "do zera" znaczy to że Państwo Młodzi będą znakomitymi gospodarzami. Jest to oczywiście traktowane pół żartem, pół serio. W każdym jednak wierzeniu tkwi ziarenko prawdy. A jeżeli chodzi o to, komu pierwszemu podać nie ma to bynajmniej tutaj aż takiego znaczenia gdyż raczej to goście podchodzą z talerzykami do Małżonków. Tak bynajmniej od dawien dawna praktykowane jest w moich rodzinnych stronach.
_________________
Wojtek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basiaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 3

PostWysłany: Czw 8 Lis 2007, 12:50    Temat postu: czekoladowa fontanna zamiast tortu Odpowiedz z cytatem

Ja na swoim weselu nie miałam takiego typowego tortu. Zamiast tego na stole stała czekoladowa fontanna www.fontannycarmen.pl Czekoladowa fontanna zainteresowała wszystkich gości, a szczególnie tych najmłodszych. Polecam taką atrakcję na weselu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basiaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 3

PostWysłany: Czw 15 Lis 2007, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz staram sie przekonać moją przyjacióvkę do takiej fontanny. Chyba jednak mi sie nie uda Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliska
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 1

PostWysłany: Sob 26 Sty 2008, 21:21    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Fajny pomysł z tą fontannąuśmiech Może pomyślę o tym na swoim ślubie:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.a.r.t.a
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 45

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście ta fontanna robi ostatnio niezłą furorę. Ja jednak nie jestem do niej przekonana ze wzg higienicznych.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zawsze widziałam że tort podaje się dopiero po oczepinach czyli po północy. to jest moment od którego goście mogą wychodzić, więc nie chciałabym aby zaczęli już wychodzić po 20.00 lub 22.00
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.a.r.t.a
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 45

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w rejonie tort podawany jest tak samo o 20.00-22.00, goście wychodzą grubo po oczepinach. Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita85
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Żory, Rybnik

PostWysłany: Czw 20 Mar 2008, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tort wjeżdża na samym początku przyjęcia uśmiech Nie wyobrażam sobie tortu wieczorem, a tym bardziej po oczepinach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Wto 25 Mar 2008, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie tort wyjeżdza po północy, po oczepinach uśmiech
będziemy mieli piętrowy z owocami, podobno najlepiej, żeby był śmietanowy, żeby sukni nie pobrudzić uśmiech - bo planuję swoją sprzedać później, więc czekoladę lub krem orzechowy mogłoby być ciężko sprać...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Czw 27 Mar 2008, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas około 23.00
zgasna wszystkie światła, DJ puści fragment SEKSMISJI "ciemność, widzę ciemność" i na sale wjedzie tort ze sztucznymi ogniami Exclamation ale będzie fajnie Exclamation
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Tort weselny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 73, 74, 75  Następny
Strona 1 z 75

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group