Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Urlop macierzyński, tacierzyński, rodzicielski - formalności
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2014, 12:37    Temat postu: Urlop macierzyński, tacierzyński, rodzicielski - formalności Odpowiedz z cytatem

Wszystko na temat urlopów macierzyńskich, tacierzyńskich, rodzicielskich. Od czego zacząc? Gdzie i jakie dokumenty dostarczyc? W jakich terminach?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2014, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze chyba jest urlop ojcowski? Zawsze mi się myli z tacierzyńskim. Nie wiem który jest którym. język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2014, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urlop tacierzyński jest zamiast macierzyńskiego. A ojcowski to są dwa tygodnie które mąż może wziąć w pracy w ciągu roku od urodzenia. Do 14 dni chyba trzeba się zgłosić w ZUSie o macierzyński, żeby była możliwość wyboru na ile chcemy i jak mają być pieniążki rozłożone. Inaczej sami wybierają, jak się spóźnimy. Akt urodzenia miałam, chyba wypis ze szpitala, nie pamiętam. Wzięłam wszystko uśmiech

Ale w pierwszej kolejności leci się do Urzędu Miasta po akt urodzenia i żeby wyrobić pesel.
_________________



Ostatnio zmieniony przez atina dnia Wto 1 Kwi 2014, 12:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2014, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak jest z tym 14 dniowym urlopem ojcowskim? Trzeba go wykorzystać na raz? Czy można sobie rozdzielić na dwie tury np?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2014, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mąż mówi, że na raz...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2014, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina napisał:
Do 14 dni chyba trzeba się zgłosić w ZUSie o macierzyński, żeby była możliwość wyboru na ile chcemy i jak mają być pieniążki rozłożone. Inaczej sami wybierają, jak się spóźnimy. Akt urodzenia miałam, chyba wypis ze szpitala, nie pamiętam. Wzięłam wszystko uśmiech

Ale to z tym do ZUS-u czy do zakładu pracy?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2014, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanku, zanosisz tam, gdzie zanosiłaś zwolnienia. Jeżeli zanosiłaś do ZUSu, to i w ZUSie załatwiasz macierzyński.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2014, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
Kasztanku, zanosisz tam, gdzie zanosiłaś zwolnienia. Jeżeli zanosiłaś do ZUSu, to i w ZUSie załatwiasz macierzyński.

Dzięki uśmiech Zanosiłam do pracy uśmiech Czyli zanoszę akt urodzenia i ten świstek ze szpitala, że macierzyński od dnia porodu się liczy i to wszystko, tak? Czy jakiś wniosek jeszcze wypełniam? Chodzi mi o to, że u nas te 14 dni szybko stukną, bo tydzień w szpitalu przesiedziałam. A te 14 dni to się liczy z tym jak zakład pracy do ZUS-u złoży, nie że do 14 dni ja mogę do zakładu pracy dostarczyc?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2014, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zanosiłam do ZUSu, w ciągu 14 dni od narodzin. Wypełnia się wniosek, ja wypełniałam rozkład pieniążków (np 80% przez cały rok) itp. Więc wydaje mi się, że do ZUSu musisz zaglądnąć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 1 Kwi 2014, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie mąż zanosił do pracy art urodzenia. Ja nie miałam możliwości wyboru opcji macierzyńskiego, ale wydaje mi się, że nie trzeba specjalnie z tym iść do ZUS, jeśli to zakład pracy będzie zgłaszał Twój macierzyński (ale nie jestem pewna język ).
Co do urlopu ojcowskiego to jest to 2 tyg i pracodawca ma obowiązek go udzielić, nie można go brać partiami tylko wszystko na raz i wiem, że należy złożyć podanie wcześniej (7 dni chyba).

Kasztanku na który macierzyński się decydujesz? 80% przez cały rok czy 100% + 80%?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group