Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Hemoroidy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koraliczek
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 26
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob 30 Lip 2016, 16:56    Temat postu: Hemoroidy Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koraliczek
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 26
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob 30 Lip 2016, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
danio
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 10
Skąd: Rypin

PostWysłany: Sob 8 Paź 2016, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leczenie hemoroidów zależy od zaawansowania choroby. W każdym stadium zalecane jest picie 2-2,5 litra płynów dziennie oraz zbilansowana dieta, w której nie może zabraknąć warzyw, owoców i produktów z grubego przemiału. Ale lepiej nie przesadzać z nasionami, bo mogą mechanicznie drażnić odbyt. Wyeliminowanie ich z diety w przypadku świądu odbytu zmniejsza dolegliwość. Należy ograniczyć czekoladę, mocną herbatę, kawę, alkohol wysokoprocentowy, czerwone wino, orzechy, produkty powodujące wzdęcia, tłuszcze zwierzęce, ostre przyprawy.
Tabletki, maści, czopki
We wszystkich postaciach choroby lekarz może zalecić tabletki o działaniu przeciwzapalnym, które zmniejszają świąd i obrzęki i opóźniają rozwój guzków, a także maści, kremy, czopki i żele o podobnym działaniu. Zwykle zawierają one naturalne substancje, np. wyciąg z kasztanowca, balsam peruwiański, przetwory z pączków topoli i wiele innych. Ulgę przynoszą nasiadówki, np. z dodatkiem kory dębu lub kwiatu nagietka, ciepłe kąpiele (woda nie może być gorąca) z ziołami, np. rumiankiem. Gdy hemoroidom towarzyszą zaparcia, pomagają środki pęczniejące i rozluźniające stolec. Sposoby te są najbardziej skuteczne we wczesnych stadiach choroby, w zaawansowanych wspomagają leczenie. Trzeba je stosować przez kilka tygodni, zgodnie z zaleceniem lekarza. Gdy leczenie zachowawcze nie przynosi poprawy lub choroba jest zaawansowana, guzki można usunąć jedną z nowoczesnych metod. Z reguły nie wymagają one znieczulenia, ponieważ hemoroidy znajdują się w części odbytu, która nie jest wrażliwa na ból. Niestety, za taki zabieg trzeba zapłacić z własnej kieszeni (ale operację można przeprowadzić w ramach NFZ).
_________________
Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arvena
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 614

PostWysłany: Sob 29 Paź 2016, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okropna choroba, wyjątkowo bolesna, mi się udało jej uniknąć dzięki dicopegowi bo szybko pozbyłam się zaparć, ale wiele osób bagatelizuje zaparcia które przyczyniają się do powstawania hemoroidów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
berka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 663

PostWysłany: Czw 22 Gru 2016, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego też nie należy ignorować choroby ani też bagatelizować. Zaczyna się niewinnie, nie zwracamy na to uwagi. Jesli jednak się zapuścimy to hemoroidy rozwiną się do takiego stopnia w którym jedynie operacja bedzie skuteczna.

Sugerowałabym zacząć leczenie juz od samego początku. Dobrym ziołowym środkiem jest Procto Vitale. Warto jest wybrac sie do apteki po maść, którą stosuje się w najbardizej bolacych monentach:
http://leczymyhemoroidy.pl/

Na stronie jest opis leczenia hemoroidów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sikorka
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 196

PostWysłany: Wto 27 Gru 2016, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się męczyłam bardzo długo z moimi hemoroidami. Łykałam jakieś ziołowe tabletki, stosowałam apteczne maści i domowe sposoby. Niestety cały czas dolegliwości stawały się bardziej dokuczliwe. Mąż mnie zmusił bym poszła w końcu do lekarza. Tak się wstydziłam... smutny Dowiedziałam się, że w szpitalu św. Elżbiety w Warszawie przyjmuje bardzo miła i dyskretna pani doktor Agnieszka Kucharczyk. Jak mnie obejrzała to stwierdziła, że niepotrzebnie tak długo się męczyłam. Że choroba dotyka wiele kobiet i nie ma czego się wstydzić. A mnie czekał zabieg, bo na leczenie farmakologiczne już było za późno. Najważniejsze, że teraz jest wszystko dobrze uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
veronea
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 99

PostWysłany: Sro 4 Kwi 2018, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zadam może dziwne pytanie, ale gdzie jak nie tutaj? Czy guzki krwawnicze to to samo co hemoroidy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barksi
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Sty 2018
Posty: 739

PostWysłany: Pią 18 Maj 2018, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skuteczne porady odnośnie zdrowia publikowane też są często na https://www.zouza.pl/szum-i-dzwonienie-w-uszach-jakie-sa-przyczyny-i-jak-leczyc-te-objawy/ jak interesują Cię takie tematy, to możesz zerknąć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oczko 38
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Maj 2018
Posty: 15

PostWysłany: Pią 25 Maj 2018, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dość delikatna sprawa. Ja to zawsze wole poczytać opinie o lekarzach https://ranking.abczdrowie.pl/ Bez dobrego gastrologa może być ciężko. Mój wujek cierpiał na tę przypadłość, dość nieprzyjemna sprawa ale udało się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalarepa150
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 28 Maj 2018, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie ostatnio hemoroidy wyszły jak miałam straszne zaparciia... smarowałam się jakaś maścią na hemoroidy, na te zaparcia stosuję preparat intesta http://intesta.pl dzięi któremu perystaltyka jelit się uregulowała i zaparcia zniknęły jak ręką odjął i hemoroidy też.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group