Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny. Jak sprawić, by był wyjątkowy?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sundara
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 3

PostWysłany: Nie 12 Cze 2016, 10:32    Temat postu: Ślub Cywilny. Jak sprawić, by był wyjątkowy? Odpowiedz z cytatem

Witam kochani,
Wraz z narzeczonym planujemy ślub cywilny. Zależy nam jednak, by moment ten był wzniosły, a nie 'suchy' jak te na których byliśmy (raz np. urzędniczka po zaproszeniu wszystkich do przysięgi zaczęła żartować flirtując z jednym z gości), innym razem kobieta traktowała młodych jak dzieci w szkolnej ławce, do tego mówiła szybko i bardzo cicho. Następnie była lampka szampana na korytarzu (gdzie goście pomieszali się z gośćmi kolejnej pary oczekującej na ślub) i do widzenia. Byłam też na trzecim..ale nawet go nie pamiętam(!).

Planujemy zaprosić urzędnika (jakoś zależałoby mi by był to mężczyzna, choć nie wiem, czy będziemy mieć na to wpływ) do pałacyku w którym potem odbędzie się wesele. Ślub w zależności od pogody mógłby odbyć się w plenerze, lub na sali. Marzy nam się muzykę w tle i może jakiś jeden utwór śpiewany.

Zależałoby nam też na jakiejś dłuższej oprawie słownej uroczystości.
Czy wiecie może gdzie można 'wynająć' mistrza ceremonii, który powiedziałby kilka słów o nas, o znaczeniu małżeństwa, troszkę wzruszył towarzystwo oczko może przeczytałby jakiś fragment tekstu/wierz? Coś jak przy ślubie humanistycznym, lub (nie zrozumcie mnie źle) pogrzebie cywilnym (raz byłam i do dziś wspominam silniej, niż wszelkie kościelne).

Czy macie jakieś pomysły jak wydłużyć ten ślub do 20-30 min i sprawić, by był wyjątkowy?
Pomóżcie proszę, nie chcę, by mój ślub wspominano z niesmakiem, lub zapomniano po miesiącu. Kościelny nie wchodzi w grę, bo nie chodzimy do kościoła, nie mamy wszystkich sakramentów itd. Pragniemy jednak przez chwilę poczuć się wyjątkowo i dać to poczucie naszej rodzinie (zwłaszcza paru osobom, które liczą na kościelny).

Za wszelkie rady z góry pięknie dziękuję...[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Nie 12 Cze 2016, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze to może być po prostu ślub humanistyczny przy takim ślubie możecie mieć nawet swoją przysięgę . Żeby ślub był ważny i tak musicie przejść ślub cywilny ale można to zrobić w mniejszym gronie.
Ja nie jestem za ślubami humanistycznymi bo dla mnie to takie udawanie ale są takie opcje moi znajomi mieli i bardzo sobie chwalili.

Myślę że jak zapłacisz to taki urzędnik pójdzie z Wami wszędzie i powie co chcesz uśmiech
U nas w mieście nie ma np. ślubów w tygodniu ale ciocia mojego męża bardzo chciała ślub w piątek 13 i udało się tylko trzeba było więcej zapłacić .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sundara
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 3

PostWysłany: Wto 14 Cze 2016, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Tynka, za odpowiedz.
Do slubu humanistycznego nie jestem przekonana. Widzialam pare filmow z tyhch slubow. Byly.. nudne. Przynajmniej te, ktore ja ogladalam. Do tego bardzo podkreslano, ze to slub humanistyczny, nie koscielny, omawiano co to oznacza itd. a nie chcemy na sile podkreslac 'innosci' naszego slubu (zwlaszcza, ze babcie itp spodziewaja sie pewnie koscielnego). Marzy nam sie zwykly cywilny slub, tyle ze troche dluzszy, nie taki suchy, pozbawiony emocji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monic
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 20 Cze 2016, 7:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajoma zrobiła ślub w plenerze i wszystko dogadała z urzędniczką tak, że ślub trwał 45 min! Był kwartet smyczkowy, była długa przemowa urzędniczki (myślę, że tutaj trzeba się ładnie pouśmiechać, bądź coś dorzucić grosza;-)), miała wszystko pięknie ustrojone, biały dywan, kwiaty itd, wyglądało to piękniej niż niejeden kościelny. Ja nie mam w plenerze, ale starałam się wybrać najładniejszy pałac ślubów (bo już nie ma rejonizacji) i zaczęłam pisać z urzędnikiem, że chciałabym trochę dłużej, trochę bardziej wyjątkowo itp. Akurat trafiłam na młodego i fajnego urzędnika, więc jest otwarty na moje propozycje, to też jest ważne. Wynajęłam skrzypka. Jak się chce to można zrobić z tego ślubu również coś wyjątkowego, trzeba się tylko postarać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lara179
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 2

PostWysłany: Czw 13 Paź 2016, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej hej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kogguuto
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 5

PostWysłany: Sro 19 Paź 2016, 14:45    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Tylko 45 minut? Warto zastanowić się nad takim czymś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karola89
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pią 16 Gru 2016, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba aż 45 minut w tym wypadku oczko
_________________
Kaszki dla dzieci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klaramee
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 2

PostWysłany: Pon 6 Mar 2017, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beniunika
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 2

PostWysłany: Pon 29 Maj 2017, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxx Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil hej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 6 Cze 2017, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To żeby ślub cywilny odbył się dłużej i żeby urzędniczka coś więcej powiedziała, to już jest kwestia dogadania się z urzędnikiem uśmiech

http://www.idmultimedia.pl/blog/slub-koscielny-czy-cywilny/
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group