Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jakie jedzenie na obniżenie cholesterolu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Pią 10 Cze 2016, 10:09    Temat postu: Jakie jedzenie na obniżenie cholesterolu Odpowiedz z cytatem

Pomimo młodego wieku (jak na ten problem rzecz jasna smile) od około czterech lat mam stale podwyższony poziom cholesterolu, wcześniej jednak nie miałam robionych badań pod tym kątem, więc nie wiem jak było. Po pierwszym badaniu jego poziom był stosunkowo wysoki (225mg/dl), a później jeszcze stopniowo wzrastał. Dziś rano odebrałam kolejne wyniki i okazało się, że wynosi już 257 mg/dl), a w rozbiciu na frakcje jest to HDL 71,7 mg/dl i LDL 161 mg/dl, poziom triglicerydów 124 mg/dl.
Oczywiście zapytałam mojej pani doktor co mam z tym robić, ale powiedziała, że w moim wieku to tylko dieta, gdyż leki obniżające stosuje się dopiero u osób starszych. Problem w tym, że od bardzo długiego czasu stosuję dietę niskocholesterolową, a poziom nie tylko nie spada, ale stale rośnie. Nie jem tłuszczu, mięsa spożywam bardzo mało, głównie jednak drób i ryby, mnóstwo warzyw i owoców, nabiał niskotłuszczowy, smażę na oliwie. Więc z czego mam jeszcze zrezygnować? W ogóle nie jeśćpytajnik?
Czy można bez leków obniżyć poziom cholesterolu, czy możliwe jest wyłącznie utrzymanie go na aktualnym poziomie? .......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rozza
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 246

PostWysłany: Pią 10 Cze 2016, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci,ze można bez leków ale trzeba praktycznie całkowicie zmienić swój tryb życia. Powinnaś więcej się ruszać. Włączyć aktywność fizyczną do swojego codziennego trybu życia. No i najważniejsze - zmienić nawyki zywieniowe. To właśnie z nieodpowiedniej diety najczęściej wynikaja problemy z wysokim cholesterolem.
Zerknij sobie na stronę:
http://www.vitabuerlecithin.pl/cholesterol-hdl-ldl.php

Jest tutaj informacja o złym i dobrym cholesterolu a także zasady jakich trzeb przestrzegać jeśli chce się go utrzymać na niskim poziomie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anegdotka
kandydat
kandydat


Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 11
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon 29 Sie 2016, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogranicz czerwone mięsa, zamiast soli proponuję kupić zioła w sklepie zielarskim- masz takie specjalne mieszanki zamiast soli, 18 ziół ojca mateusza. Bemekol czy któraż z tych margaryn, ryby mają kwasy omega a to też obniża zły cholesterol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Camilka
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 9

PostWysłany: Sob 17 Gru 2016, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze, abyś ograniczyła spożywanie tłuszczów zwierzęcych i zastępować je olejami roślinnymi. Najlepiej w ogóle wyeliminuj je z jedzenia. Warto wprowadzić do domowego menu warzywa i owoce, jak kalafior. Napisali o tym tutaj http://pokochajolejrzepakowy.eu/pan-kalafior-roli-glownej/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
berka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 663

PostWysłany: Wto 11 Kwi 2017, 5:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo warzyw i owoców
ograniczenie tłuszczu w diecie
ważny jest również ruch ( o wiele wazniejszy nawet niż dieta, wiele osób nie ćwiczy a potem narzeka na to, że ma wysoki cholesterol)

Jeśli chodzi o święta wielkanocne to również sugerowałabym wybierac te raczej mniej tłuste potrawy. Jak na przykład:
https://www.przepisy.pl/przepis/zurek-domowy-z-ziemniaczkami

Żurek domowy z ziemniaczkami jest bardzo smaczny. I jednocześnie niskokaloryczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arvena
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 614

PostWysłany: Czw 20 Kwi 2017, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat z cholesterolem nie mam problemu ale i tak staram się jeść zdrowe i ekologiczne produkty przynajmniej odkąd wiem gdzie kupić ser koryciński swojski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matrimonio
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 409

PostWysłany: Pon 22 Maj 2017, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dietę to chyba powinien lekarz zalecić. Zawsze warto się też skonsultować z dietetykiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
momo
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 23 Sty 2018, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że to jest sprawa dla specjalisty z tej dziedziny. Dzięki temu można sobie oszczędzić naprawdę wielu problemów...
_________________
Żegnajcie podatki, procedury i przepisy. Żegnaj, cywilizacjo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaltest33
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 3

PostWysłany: Pon 29 Sty 2018, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konsultacja z dietetykiem w tej sprawie na pewno nie zaszkodzi... uśmiech
_________________
komputer samochodowy do diagnostyki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasix86
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 594

PostWysłany: Sro 31 Sty 2018, 1:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze warto zglosic sie do dietetyka po dobra skuteczna diete, ktora bedzie dopasowana pod problem? Wydaje mi sie to najrozsadniejsza decyzja uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group