Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Odwykowe leczenie alkoholizmu
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rozza
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 246

PostWysłany: Wto 26 Kwi 2016, 12:45    Temat postu: Odwykowe leczenie alkoholizmu Odpowiedz z cytatem

Moja mama pije.Jest dziwna,a czasem nawet krzyczy.Nienaidzę tego,ale czy można obejść leczenie bez odwyku?

czy jednak trzeba iśc na odwyk?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
berka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 663

PostWysłany: Wto 26 Kwi 2016, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zalezy od danej osoby. Od tego jak bardoz jest uzależniona bo stopnie uzależnienia są rózne. Pamietaj jednak,że alkoholik musi chcieć się leczyć Nie możesz go zmusić do podjęcia leczenia. Jest to najtrudniejsza część bo wiele osob wypiera z siebie fakt,ze są uzależnieni i tego nie chce. W wielu przypadkach trzeba sięgnąć dna aby sobie uświadomić,ze odwyk to jedyna droga ratunku.

Postaraj się przekonać swoją mamę. leczenie w klinice nie jest niczym wstydliwym. Wiele osob się leczy. Zerknij tutaj: http://medox.org.pl/alkoholizm/leczenie/leczenie-odwykowe.html - na stronie jest opisane na czym polega leczenie. Jest to strona jednej z lepszych klinik leczenia w Polsce. Spróbuj namówić swoją mamę........ musi się wyleczyć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefania
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 34

PostWysłany: Pon 29 Sie 2016, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większosci osób uzaleznionych jest potrzebny odwyk. Moja znajoma leczyla lekomanie w osrodku Oaza z dobrym skutkiem. Sama sobie nigdy nie dałaby rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
omel33
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 617

PostWysłany: Wto 17 Paź 2017, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami i odwyk może nie być wystarczający.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MyszkaMini
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 18

PostWysłany: Wto 31 Paź 2017, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwyk, to najczęściej początek drogi ku trzeźwieniu. To, czy alkoholik będzie chciał dalej trzeźwieć zależy wyłącznie od niego, ale także od przebytej terapii. Z tego co wiem, to ośrodek leczenia alkoholizmu "Terapie Tu i Teraz", mają bardzo dobre podejście do pacjenta. Starają się wytworzyć domową atmosferę, sprzyjającą zaufaniu, otwartości oraz szczerości. Pracują tam wykwalifikowani terapeuci, których samych dotknęła choroba alkoholizmu. Taki człowiek najszybciej jest w stanie zrozumieć drugą osobę z tym samym problemem. To właśnie oni wspierają i dodają pewności siebie osobom uzależnionym. Motywują do trzeźwości dzieląc się swoimi doświadczeniami i innych. Uczą jak radzić sobie ze stresem, z emocjami i pragnieniami powrotu do picia. Pomagają także poznać mechanizm uzależnienia, by było im łatwiej odepchnąć wszelkie pokusy do alkoholu. W procesie trzeźwienia jest bardzo ważne nieocenianie i podejście ze zrozumieniem. Myślę, że tam taki człowiek to dostanie. Natomiast po zakończeniu terapii.. na pewno bardzo ważna jest dalsza praca nad sobą - bo "wróg nie śpi i czyha" oraz wsparcie osób którzy go zrozumieją. Dobrze byłoby, gdyby uzależniony trafił do grupy wsparcia dla takich osób, by mógł utwierdzać się w słuszności bycia trzeźwym i rozwijać się społecznie oraz psychicznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Frania25
maniak
maniak


Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 1297

PostWysłany: Czw 6 Cze 2019, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o alkoholizm to polecam Ci się zainteresować opcją jaką jest Prywatne odtrucie alkoholowe olsztyn to spore miasto ale posiada ośrodek Rehab w którym z pewnością pomogą twojej mamie. Pamietaj że z każdego uzależnienia da się wyjsć po prostu trzeba tego chcieć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tostzdzemem
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Lip 2019
Posty: 12

PostWysłany: Pon 1 Lip 2019, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w rodzinie był duży problem z alkoholem. Mój dziadek bardzo dużo pił, a później awanturował . Niestety na początku nic nie działało, rodzice wysyłali go na przymusowe leczenie, bezskutecznie. Teraz od jakiegoś czasu przebywa w poradnia alkoholowa kraków z tego co wiem ma tam terapie indywidualną i jak na razie zdaje to egzamin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tigerr
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Cze 2019
Posty: 182

PostWysłany: Sob 17 Paź 2020, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także ma bardzo złe doświadczenie jeśli chodzi o alkohol. Bo jednak w moim domu alkohol był na porządku dziennym. Dlatego też może tak bardzo jestem uczulona na fakt, jak widzę kogoś często zaglądającego do kieliszka. Chcąc jakoś pomóc alkoholikowi znalazłam ośrodek Detoks Fenix w którym to można odbyć detoks alkoholowy i to pod fachowym okiem najlepszych specjalistów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlicjaKalska
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 59

PostWysłany: Sro 16 Gru 2020, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do sytuacji czy obejdzie się bez odwyku czy nie powinien zadecydować o tym lekarz specjalista od uzależnień alkoholowych. To poważna choroba, terapia jest na pewno niezbędna, a co dalej to już będzie zależało od terapeuty. Warto skonsultować się z psychologiem z https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ mają oni duże doświadczenie z takimi przypadkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lejla
gaduła
gaduła


Dołączył: 22 Lut 2020
Posty: 408

PostWysłany: Pon 4 Sty 2021, 7:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Detoks alkoholowy wiąże się z bardzo nieprzyjemnymi objawami dla pacjentów, którzy zdecydowali się na odstawienie alkoholu. Detoksykacja alkoholowa przeprowadzana pod okiem lekarzy i pielęgniarek w https://www.medycznydetox.pl/ pomoże w przejściu tego trudnego momentu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group