Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Konto bankowe - wspólne czy rozdzielne?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Nie 17 Kwi 2016, 10:44    Temat postu: Konto bankowe - wspólne czy rozdzielne? Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie, potrzebuję założyć konto w banku. Gdzie i w jakim najlepiej to zrobić? Kolejna sprawa, to lepszą opcją będzie założenie konta wspólne czy rozdzielnego? Jak to u was funkcjonuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monella
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 17

PostWysłany: Nie 17 Kwi 2016, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm....uśmiech Powiem Ci jak jest u mnie. Konta mamy oddzielne ale oczywiście oboje jesteśmy do nich upoważnieni i prawdę mówiąc, wydaje mi się, że taka opcja jest najlepsza. Zależy jak pojmuje się swoją niezależność uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Nie 17 Kwi 2016, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też mamy oddzielne i nie czujemy potrzeby zakładania wspólnego konta.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 17 Kwi 2016, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy konto wspólne, na które przychodzą nasze pensje oraz dodatkowo każde z nas ma osobne konto (zostawiliśmy swoje konta sprzed ślubu), na które przelewamy ze wspólnego budżetu takie same kwoty na nasze zachcianki. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2016, 6:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monella napisał:
Hmmm....uśmiech Powiem Ci jak jest u mnie. Konta mamy oddzielne ale oczywiście oboje jesteśmy do nich upoważnieni i prawdę mówiąc, wydaje mi się, że taka opcja jest najlepsza. Zależy jak pojmuje się swoją niezależność uśmiech


No w sumie racja, może to lepiej założyć oddzielne konta. Po co niepotrzebnie się stresować że ktoś za coś za dużo zapłacił.
Poza tym jak się patrzy po rankingach: http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-osobistych/ to jest tam wiele darmowych kont osobistych lub po bardzo niskich kosztach. Nie powinny więc generować nadmiernych kosztów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monella
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 17

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2016, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo cenie sobie niezależność w każdym aspekcie i uważam, że osobne konta w tej sytuacji są najlepszą opcją. Nikt nikogo nie kontroluje, nie ma niepotrzebnych pytań typu " znowu kosmetyczka, paznokcie, a po co Ci nowa sukienka skoro tyle już masz w szafie, z metkami jeszcze...wykrzyknik!??itd. itp." lol
Oczywiście żartuję ale i takie sytuacje mogą się zdarzyć i aby właśnie uniknąć niewygodnych pytań a w rezultacie niepotrzebnych złych emocji, które mogą pogorszyć wasze relacje, lepiej mieć swoje osobiste konto uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sZosia
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 3

PostWysłany: Czw 28 Kwi 2016, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to lepiej mieć osobne konta oczko Ja mam konto w Smart Banku , a mąż w ING. Oboje jesteśmy zadowoleni, nie mamy żadnych problemów, przelewy są robione szybko ,należycie. Z mojej strony to polecam Ci serwis www.banki.a-m.pl , znajdziesz tam oferty kont bankowych, opinie klientów i sesje bankowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inakowal
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 1

PostWysłany: Wto 19 Lip 2016, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie konta na pewno powinny być rozdzielne. No chyba, że nie pracujesz, a chcesz mieć stały dostęp do gotówki oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alinka22
bywalec
bywalec


Dołączył: 08 Lip 2016
Posty: 116

PostWysłany: Czw 13 Paź 2016, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie, ja też jestem tego zdania choć można założyć jedno wspólne, gdzie razem się odkłada oszczędności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda7
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 13

PostWysłany: Sob 22 Paź 2016, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej założyć osobny rachunek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group