Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

NIE zapraszanie rodziny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annabridezilla
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 5

PostWysłany: Pon 14 Mar 2016, 9:17    Temat postu: NIE zapraszanie rodziny Odpowiedz z cytatem

Tytuł wątku trochę mylący, ale mniej więcej tak - nie chcemy zapraszać praktycznie żadnej średnio dalszej rodziny
Ja mam rodzinę malutką - mama, babcia, siostra i ciocia. Narzeczony ma większą rodzinę - jego mama ma 3 siostry, jej siostry mają dzieci (które są już dorosłe lub prawie dorosłe). Jego ojciec jest alkoholikiem i absolutnie nie będzie zaproszony (nienawidzi mnie i w sumie nikt nie wie dlaczego, widziałam się z nim 2 razy w ciąguu 3 lat). Od jego strony są dziadkowie, rodzeństwo.
Chcę zrobić przyjęcie na 20 osób, a gdybym chciała zapraszać jego rodzinę to wyszłoby 50.
Myślałam, żeby na ślub i wesele zaprosić tych naprawdę najbliższych (mama, siostra, dziadkowie) a potem ewentualnie zrobić jakiś obiad / grill dla jego rodziny.
ALe tu się czepia matka - ciocię basię trzeba zaprosić z Kacperkiem i Kasią, wujka mietka z Zosią i Filipkiem... Za wszystko płacimy sami.

Coraz częściej myślę nad ślubem tylko my + świadkowie smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monimoni
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 121

PostWysłany: Wto 15 Mar 2016, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu, ja też chciałam małe przyjęcie rodzice się uparli że jak to bez ciotków i wujków, że to brak szacunku dla rodziny.
Powiedzieliśmy, że nie mamy tyle pieniędzy, więc oni zadecydowali że zapłacą.

Żałuję, że nie uparlismy się na przyjęcie. Bo całe to zamieszanie z weselem jest praktycznie na mojej głowie... A teraz jak jeździmy to sporo osób kręci osób, że nie wie czy przyjdzie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annabridezilla
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 5

PostWysłany: Czw 17 Mar 2016, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to się pokłóciłam z teściową.
Ona normalnie przychodzi do nas i mówi, że ten i ten wujek przyjedzie wtedy i wtedy (a jeszcze nie mamy daty ślubu!).
Powiedziałam, że jak chce zapraszać wujków i ciotki to ja żadnego ślubu brać nie będę. I obraza, i krzyki, i pretensje.
Dla niej weselicho ma być ze schabowym i rosołem, do rana, z mnóstwem wódy, i disco polo.
Ja mam inną wizję - ślub cywilny w plenerze (teściowa nie może przeżyć, że nie chcemy kościelnego, bo jestem po apostazji i namawia nas na ślub jednostronny - z tym, że narzeczony też kościelnego nie chce), małe przyjęcie w hotelu, zupa - krem z dyni (uwielbiam!), na drugie danie jakiś pieczony/ smażony kurczak, z alkoholu tylko winko, na deser tort. Ja bez welonu (tego też nie może przeżyć, bez welonu to nie ślub), najprawdopodobniej w trampkach. pokazuje mi zdjęcia sukien - bez, podczas gdy ja chcę albo syrenę albo z muślinowym dołem w literę A. Mój narzeczony jest rozbity - z jednej strony chce takiego ślubu jak ja, ale z drugiej jego matka ciągle go namawia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pią 18 Mar 2016, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro płacicie sami to sami decydujecie, nie macie kasy nie robicie, jeśli chcą kogoś mieć bo liczy się ciocia Zosia a nie wy to mogą zapłacić. I postawiłabym sprawę jasno.
Ślub wy+ świadkowie jest urokliwy ale może Ci być przykro że nie ma obok Was kogoś bliskiego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Sro 6 Kwi 2016, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz my zdecydowaliśmy się na spore wesele ale prawda jest taka ze bardzo duzo tych ciotek wujków i dalszej rodziny po prostu odmawia a już w szczególności jak Cie czy Narzeczonego pare razy w życiu widzieli ....
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagódka1
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 12

PostWysłany: Wto 22 Paź 2019, 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też teściowa zaczęła się już wtrącać. Chodzi o to, by dać im do zrozumenia, że ślub to dzień pary młodej, a nie ich. Nie można rezygnować z tego co się chce, aby zadowolić innych! Trzeba z taktem, ale stanowczo obstawać przy swoim i po prostu podziękować za rady.
_________________
"Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie".

Dla wszystkich zainteresowanych tym, czym się zajmuję: https://krzewyozdobne.net/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zwinka055
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 30

PostWysłany: Czw 16 Sty 2020, 11:18    Temat postu: Ślub Odpowiedz z cytatem

uważam, że jeśli sami za wszystko płacicie, to stanowczo powinniście zrobić tak, jak tego chcecie Wink jeśli marzycie o małej imprezie, to taką zróbcie uśmiech a z dalszymi rodzinami jest tak, że jeśli nawet poczują się urażeni, to z czasem wszystko minie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group