Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czego oczekujecie od fotografa?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zarembski
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 13:16    Temat postu: Czego oczekujecie od fotografa? Odpowiedz z cytatem

Kochani, kolejny sezon ślubny za nami. Masa przemyśleń w głowie, a dodatkowo lektury forów nie dają spokoju.. Mamy swoich klientów którzy w 100% są zadowoleni i mamy co robić, ale... ciekawość jest silna. :)

Powiedzcie mi (a pytam się przede wszystkim przyszłe Pary Młode) co jest dla Was najważniejsze w pracy fotografa? Czego oczekujecie, na co najbardziej zwracacie uwagę przeglądając portfolia i oferty?

Wymieńcie mi, jeśli mogę Was o to prosić w kolejności od najbardziej znaczącego, do najmniej znaczącego. :)

Np:
1. cena
2. ilość zdjęć
3. jakość zdjęć (obróbka)
4. kreatywność na plenerze
5. mała głębia ostrości
6. ilość megapixeli
7. detale
8...

Dyskusja również mile widziana. :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim: komunikatywność. Jeśli nie mogę się z człowiekiem porozumieć, to cała reszta nie na wiele się zda.
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarembski
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh... O tym nie pomyślałem, ale z reguły z tym nie ma problemów. :D A co dalej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 16:20    Temat postu: Re: Czego oczekujecie od fotografa? Odpowiedz z cytatem

zarembski napisał:

Np:
1. cena
2. ilość zdjęć
3. jakość zdjęć (obróbka)
4. kreatywność na plenerze
5. mała głębia ostrości
6. ilość megapixeli
7. detale
8...



Nie lubię takiego katalogowania. Bo czasem jedno nie wyklucza drugiego i odwrotnie, jedno bez drugiego nie ma racji bytu.

Moja lista wymaganych cech wygląda następująco:

- umiejętności i dobry sprzęt. Dobry fotograf to taki, który zna się na robieniu zdjęć, ale wie też wiele na temat samego sprzętu. Znam osoby, które maja rewelacyjne aparaty, ale nie są w stanie ich należycie wykorzystać. I niestety odwrotnie, są i tacy, którzy maja umiejętności, ale niestety kwestii sprzętu nie przeskoczą.

- wyczucie. Rozumiane szeroko. Wyczucie chwili, momentu. Ale i wyczucie miejsca i tego co można, a co nie.

- pomysłowość i umiejętność wychodzenia poza schemat.

- odrobina empatii. Jeśli fotograf nie będzie w stanie choć trochę wejść w skórę młodych, nie uda mu się zrobić naprawdę dobrych (w rozumieniu młodych) zdjęć.
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarembski
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 18:13    Temat postu: Re: Czego oczekujecie od fotografa? Odpowiedz z cytatem

Yenna napisał:

Nie lubię takiego katalogowania. Bo czasem jedno nie wyklucza drugiego i odwrotnie, jedno bez drugiego nie ma racji bytu.

Wiadomo, są to rzeczy od siebie zależne. Ale jest różnica pomiędzy klientem który na pierwszym miejscu stawia cenę, a tym który tamże stawia jakość. :)
Yenna napisał:

Moja lista wymaganych cech wygląda następująco:
(...)

A mi właśnie o takie katalogowanie chodzi. Bo o ile to o czym piszesz ważne jest w momencie współpracy, zależne od doświadczenia fotografa i od tego jakim jest człowiekiem, to chodzi mi bardziej o sam efekt finalny jego pracy. Tzn. czy na przykład wolicie "listę obecności" na 600 zdjęciach, czy tylko wybranych 150 perełek. Plener standardowy, czy w stylu "trash the dress", głębia mała czy duża... Itd, itp... Znam zdanie tylko moich klientów, a do nich trafia to co ja robię. Chciałbym poznać jak to jest w pozostałych przypadkach. ;)

PS: Kwestie obsługi sprzętu tez pomińmy. :) Rozmawiajmy o ludziach którzy martwią się o światło a nie o sprzęt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj że 90% klientów nie ma pojęcia co znaczy "mała głębia ostrości" a jak im powiesz że woj aparat ma 24 mpx to przelicza to na ilość komórek, w których by się musiało tyle zmieścić. oczko

Ja bym podzielił klientów na 2 kategorie. Tych co sami focą i tych co biorą fotografa bo wypada mieć pamiątkę ze ślubu.
Ci pierwsi obejrzą zdjęcia i ocenią czy im się podobają, docenią technikę i pomysły oraz dobrą obróbkę. Ci drudzy zapytają o cenę i jak będzie większa niż 600 pln to będą szukać dalej.

Jedni i drudzy raczej nigdy nie byli przed obiektywem w roli modela i każdy liczy na to że fotograf będzie ich "prowadził" podczas sesji. Rzadko zdarza się że Para Młoda ma swoje pomysły więc fotograf musi być kreatywny. Chociaż są tacy co prowadzą ludzi zawsze w to samo miejsce i bez żenady powielają schemat. smutny

Całe szczęście większość moich klientów ma jakieś pojęcie o fotografii i raczej zaliczajasię do tej pierwszej kategorii. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czego My oczekiwaliśmy....

umiejętności, talent, kreatywność...

oczekiwaliśmy zdjęć niebanalnych,które będą stanowić doskonały reportaż Naszego Dnia. pięknych przemyślanych ujęć,które będą zawierały emocje,chwile..czyli coś więcej niż bezmyśle naprystrykane setki zdjęć ...



my dostaliśmy to,czego oczekiwaliśmy a nawet więcej. oglądając zdjęcia mam pięknie zobrazowaną hostorię naszego dnia, która sprawia,że żadko sięgam po film z tego dnia oczko


ale fakt. dobra usługa kosztuje. nas sama foto księga kosztowała kilkaset euro. ale warto. bo zwykłe zdjęcia mamy od gości uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarembski
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 28 Gru 2010, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotam napisał:
...

ale fakt. dobra usługa kosztuje. nas sama foto księga kosztowała kilkaset euro. ale warto. bo zwykłe zdjęcia mamy od gości :)


Cieszę się że coraz więcej przyszłych Par Młodych ma tą świadomość.. :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Wto 28 Gru 2010, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę,że coraz więcej par, ma po prostu świadomość czego chce. i jak to ma wyglądać.
a z racji konkurencji.. ma porównanie . pozatym niektórzy lubią po prostu dobrą fotografię...a nie fotografio podobny kicz,proste zdjęcia zrobione dobrym aparatem,które każdy wujek mógłby pstryknąć.
sama jak przeglądam większość reklamujących się osób na forum miałabym ogromny problem by wybrać coś dla siebie..bo średnio jest z czego..

wg. mnie ogromnym problemem jest to,że jest spora grupa osób,która po zakupie aparatu i przeczytaniu jego instrukcji uważa się za fotografa..zakłada stronę i pisze o tym jak wielką "pasją" jest fotografia.. ludzie widząc niską cenę biorą takiego "fotografa" a później czują się rozczarowani kiepskiej jakości zdjęciami i tym,że nie ma tego,czy tamtego..

tak więc...od fotografa.oczekiwaliśmy tego,by był fotografem uśmiech a nie "fotografem"
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Emberro
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 75
Skąd: Bielsko - Biała

PostWysłany: Wto 4 Sty 2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co nie zmienia faktu, że żyjemy w Polsce a tutaj poszanowanie dla pracy artystycznej ( tak to nazwijmy) jest bardzo małe, o ile w ogóle występuje.
Dla większości Par Młodych niestety liczy się cena i tak jak wyżej pisał Pan Krzysztof cena powyżej 600 pln przekracza ich granice rozumowania (jak to 1500? Przecież kuzynka/kuzyna/mama/brat/babcia ma aparat i zrobią mi zdjęcia za darmo!)Na szczęście coraz więcej osób jest świadomych tego, że za jakość trzeba zapłacić i nie ma na to siły...
Dla przykładu mój kuzyn jest 100% okazem tego o czym pisze dorotam.
kupił aparat (nie ważne jaki, ale słaby, na prawdę nie nadający się do ślubów/wesel)i uważa się za wielkiego fotografa i po miesiącu fotogr..o pardon, robienia zdjęć chce obsługiwać wesela...
No niestety...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group