Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Lista prezentów
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia22mal
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 28 Mar 2015, 8:45    Temat postu: Lista prezentów Odpowiedz z cytatem

Co myślicie na temat listy prezentów. Robicie ją? Mówicie rodzice, co byście chcieli dostać? Jak to u Was wygląda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kaarotkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 833
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

PostWysłany: Sob 28 Mar 2015, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mówiliśmy że nie potrzebujemy niczego uśmiech
_________________
Bo to On odkrył we mnie to co najlepsze :*

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 30 Mar 2015, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam listę prezentów za swoisty faux-pas. Wiem, że to teraz takie modne, bo amerykańskie. Że wielu ludzi uznaje to za świetne rozwiązanie, by nie dostać tych samych prezentów. Ale dla mnie sugerowanie gościom i kierowanie nimi, co mają kupić, jest - powiem dosadnie - bezczelne. Pewnie wiele osób się na to określenie oburzy (podobnie jak w przypadku wierszyków o prezenty zamiast kwiatów itp.), ale po prostu nie wyobrażam sobie dyktować gościom, jaki prezent mają nam sprawić. Uważam, że to jest tylko i wyłącznie ich wola, że w ogóle coś raczą kupić i nam podarować. Nawet jeśli dostanę 3 żelazka, to co z tego. Nie widzę w tym żadnej wielkiej tragedii. Żelazko i różne podobne rzeczy, to przedmiot, który "nie trwa" wiecznie i "zużywa się". Zawsze też można komuś je podarować np. na urodziny język Nikt przecież nie musi wiedzieć, że to z wesela język. Zresztą, mało kto dziś kupuje takie prezenty.
Poza tym, żyjemy w takich czasach, że goście są w stanie sami odgadnąć, co Młodym najbardziej, by się przydało - w większości są to pieniądze. A że żyjemy w czasach, gdzie takich towarów nie brakuje i są dostępne od ręki, to nie widzę powodu, by robić jakieś listy prezentów. Dostanę coś od gościa - super, będzie pamiątka, że to od niego; dostanę kasę - jeszcze lepiej, bo kupię sobie sama.
A jeśli gość nie ma pomysłu na prezent (a nie chce dawać pieniędzy) na pewno sam zapyta, co chcemy dostać - to wtedy mogę powiedzieć, że nie mamy tego czy tego, że przydałoby się nam to czy tamto. Ale na pewno nie dawałabym listy sama od siebie.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 30 Mar 2015, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie jest w tym sporo racji i wydaje mi się, że trzeba wyczuć na ile mogą sobie Nasi Goście pozwolić (może np. mamy dość zamożną rodzinę, otoczenie i to np. nie byłby problem?) Takie przynajmniej mam zdanie i coś, co nasunęło się pierwsze.
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Pon 30 Mar 2015, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mel_si Zgadzam się z Tobą w 200 %

Nie jestem zwolenniczką dyktowania każdemu co ma mi dać. Pewnie jak zapyta to można powiedzieć ale taka lista prezentów i mówienie gościom co mają dać to dla mnie nietaktowne.Być może kogoś nie stać by kupić nową pralkę czy żelazko a chce się z Nami cieszyć tym radosnym wydarzeniem.

Czasem jest tak , że ktoś nie przychodzi na ślub i wesele bo go nie stać na prezent czy pieniądze w kopercie , więc woli odmówić aby nie robić młodym przykrości. Bo mówią inni ile wypada dać ...przepraszam wypada? Ja myślałam że goście na wesele przychodzą cieszyć się z Młodą Parą . Fakt miło jest dostać pieniądze czy prezent na nową drogę życia ale powiedzmy sobie szczerze czy Młode Pary ( nie obrażając nikogo) stały się takie Amerykańskie aby dyktować gościom co mają podarować? Podarunek to indywidualna sprawa.

I chyba warto się zastanowić czy taką listą nie sprawimy naszym gościom przykrości....
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amelkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 837
Skąd: polska

PostWysłany: Sro 17 Cze 2015, 6:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dostalismy zaproszenie na slub gdzie jest lista prezentow nam zostala sokowirowka otoz mam male doswiadczenie w tym temacie co sadzicie o tej http://www.bdsklep.pl/zelmer-juice-master-176-6-sokowirowka,id-35163 nadaje sie?ktos moze ja ma i cos nam powie?
_________________
"never give up"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Czw 18 Cze 2015, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amelkaa napisał:
hej dostalismy zaproszenie na slub gdzie jest lista prezentow nam zostala sokowirowka otoz mam male doswiadczenie w tym temacie co sadzicie o tej http://www.bdsklep.pl/zelmer-juice-master-176-6-sokowirowka,id-35163 nadaje sie?ktos moze ja ma i cos nam powie?


Sokowirówki tej że firmy nie posiadam ale na inne sprzęty nie narzekam i są według mnie w porządku uśmiech
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Czw 18 Cze 2015, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to bardzo indywidualna kwestia.
Zależy jakie towarzystwo będzie się składać na Wasze wesele.
Zależy na czym Wam bardziej zależy.
My na pewno zasugerujemy pieniażki, mieszkamy już razem i mamy naprawdę wszystko co potrzebujemy, a koszty wesela są jakie są.
Jeżeli jednak jest para, dla której pieniądze nie mają takiego znaczenia i chcą mieć frajdę z rozpakowywania prezentów to czemu nie.(Moja siostra siedząca w pokoju pełnym prezentów też była urocza:) )
Trzeba jednak bardzo uważać z listą, musi być dopasowana do gości bardziej niz do nas. Istnieje niestety szansa, że jeżeli prezenty będą za drogie to ludzie zaczna odmawiać. Kiedyś byłam zaproszona na URODZINY(!) osoby, która dała taka listę prezentów, że pół rodziny nie przyszło, bo ceny były kosmiczne i nieadekwatne do uroczystości.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
judytkaxx
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 83

PostWysłany: Wto 23 Cze 2015, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja gdybym taką listę teraz tworzyła to bym na nią dała takie pledy kaszmirowe. Sama sobie takich bym na pewno nie kupiła, a dostać warto Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 25 Cze 2015, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:
Kiedyś byłam zaproszona na URODZINY(!) osoby, która dała taka listę prezentów, że pół rodziny nie przyszło, bo ceny były kosmiczne i nieadekwatne do uroczystości.


Shocked Rolling Eyes
To dopiero faux pas, tak jak pisałam wcześniej właśnie. Takie prezenty wtedy już trzeba dobierać do swoich Gości. Ja jestem za pieniędzmi zawsze.
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group