Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Gdzie wyjechać i jak zorganizować zagraniczną wycieczkę na własną rękę?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 10:24    Temat postu: Gdzie wyjechać i jak zorganizować zagraniczną wycieczkę na własną rękę? Odpowiedz z cytatem

Planujemy właśnie tegoroczne wakacje, w podróż poślubną wybraliśmy się z biurem podróży, natomiast teraz chcemy spróbować czegoś na własną rękę. Myślimy póki co o Szwecji. Co ciekawe, jak na razie rzeczywiście wychodzi o wiele taniej niż lot z biurem - Itaka - 7 dni (6 noclegów) do Sztokholmu za niecałe 2 000 zł/os, w cenie śniadania i kilka atrakcji.
Mnie póki co udało się ustalić:
- lot w obie strony dla dwóch osób w sumie 300 zł
- nocleg w Sztokholmie 7 nocy (8 dni) dla 2 osób 1 500 zł, 6 nocy (7 dni) 1300 zł
- przejazdy autobusowe: z lotniska do Sztokholmu i z powrotem dla 2 osób - 250 zł

Póki co mamy 2 000 zł za cały pobyt bez jedzenia i atrakcji.

Ponieważ lotnisko znajduje się ponad 2 godziny jazdy autobusem do hotelu w Sztokholmie ,a lot powrotny do Warszawy jest około południa, to ustaliliśmy, że będziemy nocować w Sztokholmie przez kilka dni, zaś dzień przed wylotem wrócimy do miejscowości z lotniskiem i tam spędzimy ostatnią noc (hotel jest niecałe 100 m od lotniska, więc idealnie).

I teraz zastanawiamy się czy może po 3 noclegach nie przemieścić się ze Sztokholmu do innej miejscowości na kolejne 2-3 noclegi (a potem już bezpośrednio do tego hotelu przy lotnisku). Jednak tutaj szukamy jakiegoś ciekawego miejsca, gdzie warto by się było zatrzymać.Czy może jednak Sztokholm jest sam w sobie tak ciekawy, że spokojnie można tu zostać na 5-6 nocy?

Dodatkowo ciekawi mnie czy w Szwecji jest coś takiego jak bilet okresowy na pociąg, metro czy autobus na kilka dni i można jeździć, ile się chce? Chętnie poczytam opinie i wskazówki osób, które były w Szwecji, bądź co nieco wiedzą o tym, jak się tam odnaleźć uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sztokholm jest fajny, i sporo można zobaczyć. Niestety nie pozostawię Ci złudzeń - generalnie jest tam drogo. Można sporo kasy wydać, jak sie człowiek nie chce szarpać o każdą koronę. Ale tak jest w całej Szwecji.
Najbardziej opłaca się zwiedzać z http://www.visitstockholm.com/en/Stockholmcard/ w tym masz darmową komunikację miejską.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O! Dzięki Pearl! Naprawdę świetna sprawa z taką kartą! My byśmy brali tę opcję 3 lub 5 dniową.. Przeraża mnie tylko jej cena.. 800 lub 1 100 zł... Cóż, coś za coś - daje ogromne możliwości, to i kosztuje... Ale już teraz wychodzi 3 000 zł, pewnie jedzenie kolejne 1 000 zł (biorąc trochę z Polski)... Hmm i osiągniemy pułap 4 000 zł.... Musimy to przegadać czy zostaje Szwecja czy szukamy bardziej przystępnej finansowo miejscówki uśmiech Tak naiwnie wierzyłam, że w 3 tysiącach się zamkniemy Ściana bezradny Na pewno nie mam ochoty w tym roku na żadne leżakowanie, chciałabym pozwiedzać. Myśleliśmy jeszcze o Budapeszcie tylko że nie dało rady znaleźć tanich lotów oczko i wchodziło w grę Oslo...

PS. Norwegia pewnie też daje po kieszeni?
_________________



Ostatnio zmieniony przez Mani_ani dnia Pią 16 Sty 2015, 18:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mani_ani napisał:
O! Dzięki Pearl! Naprawdę świetna sprawa z taką kartą! My byśmy brali tę opcję 3 lub 5 dniową.. Przeraża mnie tylko jej cena.. 800 lub 1 100 zł... Cóż, coś za coś - daje ogromne możliwości, to i kosztuje... Ale już teraz wychodzi 3 000 zł, pewnie jedzenie kolejne 1 000 zł... Hmm i osiągniemy pułap 4 000 zł.... Musimy to przegadać czy zostaje Szwecja czy szukamy bardziej przystępnej finansowo miejscówki uśmiech Na pewno nie mam ochoty w tym roku na żadne leżakowanie, chciałabym pozwiedzać. Myśleliśmy jeszcze o Budapeszcie tylko że nie dało rady znaleźć tanich lotów oczko i wchodziło w grę Oslo...

PS. Norwegia pewnie też daje po kieszeni?


Cała Skandynawia daje po kieszeni. W Oslo jeszcze drożej - ale też można taką kartę kupić.
Jedzenie na tydzień na dwie osoby - nie wiem czy się w 1000 zmieścisz -tj. jeśli nie bęziecie chodzić do restauracji to się spokojnie zmieścicie.

A może Portugalia? Można tanio wyrwać loty do Lizbony (a to przepiękne miasto i nie da się nudzić) a tam jest z kolei tanio jak barszcz wszystko. Można dobrze pojeść w knajpkach za przystępne pieniądze, jest co zwiedzać, i zawsze można wyskoczyć nad ocean. No i gwarancja pogody.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o jedzenie, to myślę, że trochę weźmiemy z Polski (jak lecieliśmy do Grecji miałam bagaż 9 kg/ 20 kg , więc spokojnie mogę coś wziąć, bo tym razem nie powinnam mieć jakiejś dużej różnicy wagi, tym bardziej, że wybierzemy się prawie na 2 razy krócej niż na Zakynthos, Mąż na pewno też coś do siebie dorzuci uśmiech Czytałam, że w Szwecji są takie supermarkety jak u nas, więc potrzebne rzeczy będziemy tam dokupywać i sami ogarniać jedzenie (takie zachowanie mamy akurat obcykane na wyjazdach). Przed wyjazdem w góry czy nad morze zawsze narobiłam kotletów, kurczaków itd, bo kiedyś na sam nocleg i przejazd zbieraliśmy prawie cały rok, więc nie za bardzo mogliśmy sobie pozwolić na "szastanie kasą" na miejscu uśmiech i myślę, że teraz też oprócz suchych produktów z Polski coś możemy przyrządzić w domu. Wiadomo, źe możemy się wybrać raz czy dwa do jakiejś knajpy, jeśli będą w miarę normalne ceny, ale wszędzie czytam o tym, jaka Szwecja jest droga, a nie widzi mi się władować kupę kasy w to, co można mieć dużo mniejszym kosztem, a zainwestować w zwiedzanie.

Więc nastawiam się teraz, że więcej niż 4 tysiące już nas ten wyjazd nie wyniesie... Cool

Jeśli chodzi o Portugalię - sprawdziłam ceny noclegów i są bardzo zachęcające, ale średnio widzi mi się płacić teraz prawie 1 500 zł za przelot w obie strony za dwie osoby, albo czekać do ostatniej chwili z rezerwacjami, co by upolować okazję. Wolałabym mieć już wszystko zarezerwowane na spokojnie oczko Ale na przyszłość, jeśli tylko będziemy mieć możliwość, czemu nie! Portugalia bardzo mi się podoba uśmiech

Jak tylko Mąż wróci muszę z Nim pogadać o całej tej sytuacji. Ja bym w sumie wyjechała do Szwecji, oczywiście oszczędzając na czym się da, a inwestując z tą kartę, którą mi przedstawiłaś Pearl, bo jest niesamowita. oczko

EDIT No to lecimy uśmiech Mąż podłapał mój pomysł o wzięciu jedzenia z Polski uśmiech Później utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to najlepszy sposób jak obejrzeliśmy filmik z DD TVN i okazało się, że hamburger w zwykłej budce kosztuje prawie 30 zł Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bilety do Lizbony można upolować za 200-300zł w obie strony uśmiech
Fakt, że do Szwecji generalnie są tanie przez cały rok. Podziwiam taką logistykę, bo mi by się nie chciało targać jedzenie przez pół Europy. Minęło mi po czasach obozów wędrownych uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale pewnie to tylko okazyjne ceny oczko Na przyszłość, jak będziemy coś planować w krótszym czasie do wyjazdu (jak np. dziś zarezerwowaliśmy promocyjne bilety z Polskiego Busa i nocleg na wyjazd Walentynkowo-rocznicowy) to czemu nie! Jak uda się trafić w tanie bilety i będziemy w stanie pojechać, to bardzo możliwe, że się zbierzemy uśmiech

A co do targania przez pół Europy - przecież to tylko 1,5 godziny samolotem i później wsiąść do autobusu zaraz przy lotnisku oczko Mnie takie coś nie razi oczko Wiadomo, jakbyśmy mogli wydać więcej kasy bez wyrzutów sumienia, to możliwe, że byśmy korzystali z lokalnej kuchni każdego dnia uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sob 17 Sty 2015, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie stracicie za wiele bo lokalna kuchnia jest mocno średnia język (no ale to tylko moja prywatna opinia).

Do Szwecji, wybrałam bym się jednak jeszcze raz w okresie kiedy można pojechac np. do Kiruny/okolic i oglądać zorzę - to jest magiczne przeżycie - naprawdę.
Do Norwegii - na fiordy (zaliczyliśmy świetną wyprawę rowerową przez norweskie fiordy...polecam każdemu -wtedy to nas tanio wyszło, bo spaliśmy pod namiotami)

Tanie loty ma generalnie air berlin - tyle, że trzeba podskoczyć do Berlina- nam się opłaca, ale my mieszkamy 2h od tego miasta i łatwo złapać stopa przed autostradą język z oczkiem (choć my już starocie i wolimy jednak podjechac autem język)
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 23 Sty 2015, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My w podróż polecieliśmy na Cypr, za to w tym roku postawiliśmy na Malezję i Bali. Very Happy Z biurem podróży zapłacilibyśmy 8 tys na głowę za tydzień mniej więcej.
A organizując sami, przelot, noclegi, jedzenie, zwiedzanie i przejazdy wszystkie wyszło nam na 3 tygodnie po 5 tys i robiliśmy co chcieliśmy a nie siedzieliśmy tydzień w hotelu. oczko
Już nigdy nie pojedziemy z biurem podróży na żadne wakacje, samemu można zorganizować o połowę taniej oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pią 23 Sty 2015, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieźle Wiewiórko! Very Happy Rajskie miejscówki wybraliście! uśmiech buja w obłokach Na długo lecicie? Jak się rozpatrują koszty takiej podróży? Nie przeraża Cię spędzenie całej doby na lotnisku i w samolocie?

A u nas plany się zmieniły język Zaczęłam czytać regulamin lotów i okazuje się , że tanimi liniami można zabrać bagaż do 10 kg, a nie do 20 kg jak było, kiedy lecieliśmy w podróż poślubną (nasze pierwsze zetknięcie z samolotem). W związku z tym spędzenie 6-7 dni w Szwecji stołując się tylko u nich nie wchodzi z naszym podejściem w grę. Także loty tanimi liniami zostawiliśmy na 2-3 noclegowe wypady uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group