Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Spotkanie młodej pary - dopiero w kościele
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 17:20    Temat postu: Spotkanie młodej pary - dopiero w kościele Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mojej połówce wyrwało się, że bardzo by chciał ujrzeć mnie w sukni dopiero w kościele, gdy mój tata będzie mnie prowadził do ołtarza. Pomysł bardzo mi się spodobał, ale mam pewne wątpliwości natury technicznej. O ile chyba nie powinno być problemem załatwienie, żeby papiery podpisać po uroczystości. o tyle nie wiem, jak rozwiązać kwestię błogosławieństwa. W chwili obecnej nie mieszkam już z rodzicami, w planach więc mamy, że mój TZ przywiezie mnie do nich wczesnym rankiem. Może więc wtedy poprosić ich o błogosławieństwo? Przyszli teściowie raczej nie przywiązują do tego wagi, więc chyba nie mieliby nic przeciwko jeśli błogosławieństwa właściwego by w ogóle nie było.

Mam jednak wątpliwości. Może otwarcie porozmawiać o tym z mamą?

Co Wy o tym sądzicie? Jakieś rady? Sugestie?
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Polcia
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 95
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy ten sam problem. Ja rozważam zrobienie tydzień przed jakiegoś obiadku, na którym omówimy ostatnie szczegóły, a także wtedy myślę o błogosławieństwie. Mama już o tym wie, ale tatę powoli przygotowuje, bo jakoś mu się to nie bardzo podobało.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm. Rodzice pewnie będą tradycjonalistami i będą chcieli błogosławieństwa - i weź im teraz wytłumacz, że bez pana młodego. Druga sprawa - u mnie w kościele ksiądz każe być pół godziny przed ślubem, żeby pozałatwiać wszystkie formalności, jeśli u Was też tak będzie to może być problem. Musisz szczerze porozmawiać z mamą i zapytać księdza, my tu pewnie nic nie doradzimy, możemy tylko gdybać oczko

A tak przy okazji - co to za zwyczaj, żeby ojciec prowadził pannę młodą do ołtarza?! Może jestem staroświecka, ale drażnią mnie te zachodnie mody Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdania na ten temat są podzielone. Niektóre źródła podają, że wiele wieków temu w Polsce (i ogólnie Europie) tradycją było, że to właśnie ojciec odprowadzał córkę do ołtarza, bo do ślubu to on faktyczną piecze nad nią sprawował. Z Europy to zawędrowało do Ameryki, tam trwa do dzisiaj, a u nas się od tego odeszło. Ale nie dam sobie za to ręki odciąć język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytałam ludzi z pokolenia moich rodziców i dziadków, nikt nie pamiętał tego zwyczaju, a każdy zgodnie potwierdzał, że "amerykanske", więc i w naszych czasach obowiązkowe.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zakładam, że Twoi dziadkowie nie urodzili się np. 400 lat temu Mr. Green Strzelam, że to wpływy oświeceniowe, feministyczne mogły z czasem wyrugować ten relikt "patriarchatu".
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja się cieszę, że wyrugowały, i żałuję, że hameryka sprowadziła go do nas z powrotem oczko
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczegóż? Przecież to nie obowiązek Wink A teraz jak komuś się ten zwyczaj podoba to jest oskarżany o sprzyjanie hollywoodzkim modom, choć wcale tak być nie musi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika1
guru
guru


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 4301
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 19:37    Temat postu: Re: Spotkanie młodej pary - dopiero w kościele Odpowiedz z cytatem

Yenna napisał:
Ostatnio mojej połówce wyrwało się, że bardzo by chciał ujrzeć mnie w sukni dopiero w kościele, gdy mój tata będzie mnie prowadził do ołtarza. Pomysł bardzo mi się spodobał, ale mam pewne wątpliwości natury technicznej. O ile chyba nie powinno być problemem załatwienie, żeby papiery podpisać po uroczystości. o tyle nie wiem, jak rozwiązać kwestię błogosławieństwa. W chwili obecnej nie mieszkam już z rodzicami, w planach więc mamy, że mój TZ przywiezie mnie do nich wczesnym rankiem. Może więc wtedy poprosić ich o błogosławieństwo? Przyszli teściowie raczej nie przywiązują do tego wagi, więc chyba nie mieliby nic przeciwko jeśli błogosławieństwa właściwego by w ogóle nie było.

Mam jednak wątpliwości. Może otwarcie porozmawiać o tym z mamą?

Co Wy o tym sądzicie? Jakieś rady? Sugestie?


A ja myślę, że rodzice mogą pobłogosławić każde z Was osobno u siebie w domu, a dokumenty podpiszecie na ołtarzu po złożeniu przysięgi. My tak podpisywaliśmy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Moniko, jeżeli chodzi o podpisywanie dokumentów, to różnie jest w różnych parafiach. Ja nie zakładałabym z góry, że ze zmianą tego nie będzie problemu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group