Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mc Donald czyli karmienie mlekiem modyfikowanym
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 2 Gru 2014, 13:56    Temat postu: Mc Donald czyli karmienie mlekiem modyfikowanym Odpowiedz z cytatem

Pozwalam sobie założyć ten temat, może dla mnie już nie do końca aktualny, bo dawno na sztuczne karmienie przeszłyśmy.

Ale myślę, że taki temat równolegle do karmienia piersią powinien istnieć.

Może to być miejsce do wymiany poglądów na temat poszczególnych mlek, ilości zjadanego pokarmu, całego oprzyrządowania typu smoczki i inne pierdoczki Cool .

Wbrew pozorom rozpoczynając sztuczne karmienie jest chyba jeszcze więcej wątpliwości niż z naturalnym, bo dochodzi strach taki podświadomy- związany z podawaniem tylko "proszku".

Możemy też pisać o naszych odczuciach indywidualnych związanych z takim sposobem żywienia....

Także- zapraszam.

spoko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Wto 2 Gru 2014, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego Mc Donald? :/
To kojarzy mi się tylko i wyłącznie z niezdrowym i syfnym jedzeniem (na które pozwalam dziecku raz na kilka miesięcy)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 2 Gru 2014, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana, tak troszkę z przekory Cool , ja mam taki styl.

Żadne tam głębsze implikacje za tym nie idą.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Wto 2 Gru 2014, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie tak ostatnio analizowałam co i jak z tymi mlekami. Tzn u nas...

Mały męczył się z przeraźliwymi kolkami. Nie pomagało nic :/ Lecieliśmy Nutramigen, bo tak miał zalecone ze szpitala, a żaden lekarz kolek, nie powiązał z mlekiem, a być może w tym tkwił problem.

Teraz, jak mała miała początkowo problemy z brzusiem na Hipp bio combiotic, to poszło prosto - dajemy delicol, a jak nie pomoże, to próbujemy ze zmianą mleka (bo doszła jej jakaś wysypka na buzi). Ale wszystko się uspokoiło, mleka nie zmieniamy. Delicol podaje już w zmniejszonej dawce, małej mleko służy, bo ładnie rośnie, kolek brak, ładnie tez je trawi, bo nie ma najmniejszych problemów z ulewaniem... uśmiech

Ostatnio właśnie się zastanawiałam, czy przy synku, właśnie zmiana mleka nie dała by efektu. Ale wtedy nikt o tym nie myślał, bo przecież Nutramigen najlepszy... Heh :/
A w życiu nie wąchałam bardziej śmierdzącego mleka niż to badziewie :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Wto 2 Gru 2014, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też mieliśmy epizod z Nutramigenem, Małemu wyszły jakieś plamy na buzi. Pediatra w naszej rejonówce bez dyskusji dała Nutramigen, którego S. oczywiście nie chciał pić. Plamy zeszły po natłuszczaniu a druga pediatra nie kazała kombinować z mlekiem, twierdząc, że to wcale nie musiało być z nim związane. Tak więc wróciliśmy do Bebilonu i tfu tfu odpukać, Staś bardzo dobrze go toleruje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 2 Gru 2014, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rashel napisał:
Ja sobie tak ostatnio analizowałam co i jak z tymi mlekami. Tzn u nas...

Mały męczył się z przeraźliwymi kolkami. Nie pomagało nic :/ Lecieliśmy Nutramigen, bo tak miał zalecone ze szpitala, a żaden lekarz kolek, nie powiązał z mlekiem, a być może w tym tkwił problem.

Teraz, jak mała miała początkowo problemy z brzusiem na Hipp bio combiotic, to poszło prosto - dajemy delicol, a jak nie pomoże, to próbujemy ze zmianą mleka (bo doszła jej jakaś wysypka na buzi). Ale wszystko się uspokoiło, mleka nie zmieniamy. Delicol podaje już w zmniejszonej dawce, małej mleko służy, bo ładnie rośnie, kolek brak, ładnie tez je trawi, bo nie ma najmniejszych problemów z ulewaniem... uśmiech

Ostatnio właśnie się zastanawiałam, czy przy synku, właśnie zmiana mleka nie dała by efektu. Ale wtedy nikt o tym nie myślał, bo przecież Nutramigen najlepszy... Heh :/
A w życiu nie wąchałam bardziej śmierdzącego mleka niż to badziewie :/


No bo to hyrdolizat.
Mój brat do dziś to pije (a ma 17 lat) - tj. bardziej do kaszki sobie dorzuca itp. nie może mleka/przetworów mlecznych.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nam również przepisała to syfstwo, po tym jak nie mogliśmy sobie poradzić z wysypką, ale był wtedy na pepti, które cudem mu podeszło, więc stwierdziłam, że go nie zmienię, bo co zrobię jak mi nie wypije już nic? I dobrze zrobiłam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, jak się zaczęło u was podawanie mm pytajnik

W teorii powinno być to skonsultowane z lekarzem, który ma "dobrać" mleko dla konkretnego dziecka.

Mieliście coś takiego pytajnik Jak lekarz może "dobrać" zdrowemu dziecko "odpowiednie" mleko pytajnik

Ja zaczęłam podawać mleko, które było dostępne w szpitalu , poczytałam w internecie i tyle.... mam wrazenie, że konsultacja z lekarzem skończyłaby się ewentualnie poleceniem tego mleka, od którego producenta lekarz ma wyposażenie gabinetu albo inne gadżety....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mały był w szpitalu dokarmiany Bebilonem dla wcześniaków. Jak potrzebowaliśmy mm, to nie było czasu na konsultacje lekarskie, bo Mały był głodny, ja w (.)(.) miałam pustynię, więc mąż musiał jechać do apteki całodobowej po mieszankę i po prostu kupiliśmy Bebilon.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz też dostawał dla wcześniakow, karmiłam go piersią, ale w pewnym momencie obraził się na cyca i nie było mowy żeby go przystawić, nie pammiętam ile mial, więc odciągałam, ale z czasem było tego coraz mniej, więc musieliśmy wprowadzić mm, mąż kupil bebiko, czemu to , to nie wiem, nie podeszło, w międzyczasie stwierdzili podejrzenie nietolerancji laktozy, więc Enfamil 0-lac, jak wykluczyli to, a pojawiły się wysypka, ulewanie, zatwardzenia itp dostalić, w sumie na moją prośbę bebilon pepti i tak już zostało
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group