Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

tematt
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 7 Lis 2014, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
A właśnie F. mimo, że nie je sposobem BLW miał wprowadzony gluten skórką od chleba Very Happy


Z tego co czytałam to skórka od chleba nie jest miarodajna, gluten powinno się wprowadzać w formie kaszki a skórka od chleba jako 'dodatek' uśmiech

Carla nie dołuj się uśmiech I na Tośkę przyjdzie czas! Fajnie, że kaszka jej zasmakowała.

Kasztanku a tą kaszkę to na jaką ilość wody dajesz?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 7 Lis 2014, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sama nie slodze i dla mnie te typowo dzieciece kaszki zdecydowanie za slodkie sa. Wole sobie manne na mleku zrobic uśmiech

shadow's wife napisał:

Kasztanku a tą kaszkę to na jaką ilość wody dajesz?

Nie wiem, na oko język Tak zeby byla dobra konsystencja uśmiech Najwyzej dosypiesz kaszki albo dolejesz wody oczko I pamietaj, ze mleko matki bardzo rozrzedza kaszke. Jak sie nie zje od razu, to potem zupelnie plynna sie robi uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 7 Lis 2014, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shadow's wife napisał:
nheledore napisał:
A właśnie F. mimo, że nie je sposobem BLW miał wprowadzony gluten skórką od chleba Very Happy


Z tego co czytałam to skórka od chleba nie jest miarodajna, gluten powinno się wprowadzać w formie kaszki a skórka od chleba jako 'dodatek' uśmiech


To tak pół żartem, pół serio, bo on faktycznie najpierw dostał skórkę od chleba, ale bez zamiaru wprowadzenia glutenu, ot, kiedyś siostra mu dała, żeby pomasował dziąsełka uśmiech
A potem opowiadała mi o hecach na spacerach i powiedziałam, że może jak się zajmie jedzeniem Flipsów, to wysiedzi trochę dłużej, a ona na to, że nie, bo gluten język No i wyszło, że gluten już jadł, więc potem poszły kaszki akurat sis robi na własnym mleku) i flipsy, faktycznie je lubi język wesoły

Swoją drogą, kaszka przy BLW jest okej?
Bo że to pominięcie etapu papek, to wiem, ale kaszka to też taka papka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 7 Lis 2014, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkąd zaczęliśmy stosować BLW nie było mowy o kaszkach, Wiktor odrzucił je całkowicie. Papek nie tknie, zupy kremu też nie, jedzenia słoiczkowego absolutnie nie, bo konsystencja jest dostosowana do dzieci nie prowadzonych BLW. Musieliśmy odrobinkę później wprowadzić BLW ze względu na wcześniactwo W., ale jeśli, daj Boże, uda mi się donosić drugie dziecko, od razu jedziemy na BLW. Znakomicie wpływa to na rozwój dziecka, małą motorykę, samodzielność, a poza tym - gdy człowiek się przyzwyczai jest o wiele mniej pracochłonne i wygodniejsze niż przygotowywanie tradycyjnych niemowlęcych posiłków.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pią 7 Lis 2014, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie było to samo, jak dostał żarełko w kawałku, wszystko papkowe odrzucił, na dzień dzisiejszy zje danonka i trochę zupy, reszta wszystko do gryzienia, robi przy tym burdel, ale ja mam wygodę, bo nie muszę go karmić, radzi sobie sam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 7 Lis 2014, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla Adaś zaczął jeść sam jak jeszcze nie siedział stabilnie. W krzesełku do karmienia był na pozycji najbardziej rozłożonej i jadł. Ja oczywiście wtedy mocno go kontrolowałam. Na początku to i tak chodzi o poznanie smaków, z jedzeniem ma to niewiele wspólnego.

Ja, tak jak pisałam łączyłam BLW z zupkami w papkach, oraz kaszkami. 100% blw jest nie dla mnie. Chociażby z tego względu, ze mały często jest u jednej lub drugiej babci i one (szczególnie teściowa) mają inne "metody" karmienia język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 7 Lis 2014, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam, czy tylko u mnie tak jest... U nas nadal podstawą jest mleko. BLW to tylko dodatek do porządnej butli. Zjada ją rano, w porze obiadowej, na kolację i w nocy- czyli 4x dziennie. I nie bardzo wiem czy tak powinno być... Staram się eliminować, podawać coraz mniejsze porcje, ale domaga się i koniec. Nie zje nic łapami jak jest głodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pią 7 Lis 2014, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tak było, ook południa zastąpiłam butle gęstym sokiem, potem stopniowo nastęony butle czymś innym, na sniadanie zamiast butli dawałam danonka i chlebek, teraz przez dzień zje jedną butle, w nocy max 2, bój był, ale pomału musiał sie przestawić.

Dziś na obiad tez nie zjadł nic, mimo 3 róznych dań miał to w nosie i w końcu po awanturze też dostał flache
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 7 Lis 2014, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia u nas też długo podstawą było mleko. Co prawda jadła sama, ale malutko (do tej pory je malutko), lubiła kaszę kukurydzianą i mannę (w sumie to chyba jestem jedyną wyrodną matką na forum, która niespełna rocznemu dziecku mannę na krowim mleku gotawała)...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 7 Lis 2014, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
(w sumie to chyba jestem jedyną wyrodną matką na forum, która niespełna rocznemu dziecku mannę na krowim mleku gotawała)...


Nie jesteś oczko D. też cisnęła mannę na krowim jak miała jakieś 10mż język
A. próbowałam podać, ale pluła- płacz, krzyk i zlew wypił :/


Ostatnio zmieniony przez natalia_w dnia Sob 22 Lis 2014, 21:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group