Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kochana Oliwia
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 12:39    Temat postu: Kochana Oliwia Odpowiedz z cytatem

Nie umiem pisać relacji. Tak po prostu oczko
Ale skoro ze ślubną dałam sobie radę, to i może tutaj nie polegnę z kretesem.
Wątku ciążowego nie posiadałyśmy, ale Oliwkowy może być oczko

Wszystko chyba zaczęło się 24 września. Podczas wizyty u ginekologa, lekarz stwierdził, że nie podoba mu się duża ilość wód płodowych, i wg jego obliczeń, Oliwka ma jakieś 4,2 kilo. A to już jak dla niego sporo. Jednak do terminu porodu czas, a nic absolutnie nie chciało ruszyć samo. W czasie tej wizyty śmiałam się, że poród się nie zaczyna, a do nas specjalnie przyjechała męża siostra z pomocą. Ona wyjedzie a ja pewnie zacznę dopiero rodzić. uśmiech lekarz się śmiał, że w takim razie próbujemy temu zaradzić i postaramy się, żeby pomoc na darmo nie przyjechała. Dał mi skierowanie do szpitala, w celu sprawdzenia ilości wód. Jak się info potwierdzi, będą wywoływać poród.


25 września udałam się rano z męża siostrą i synkiem do szpitala, pomogli mi dotachać moją torbę, bo mąż na egzaminie w pracy.
Zostałam przyjęta na oddział. Badania krwi, samolocik, usg. Potwierdziła się duża ilość wód płodowych, co się lekarzom nie podobało (nic jednak nie usłyszałam odnośnie sporej wagi małej). Decyzja zapadła – rano wywołują.
Czwartek minął mi więc na ginekologii. W sumie było całkiem sympatycznie, miałam bardzo fajną sąsiadkę na sali. Rozmawiałyśmy lekko do 1 w nocy uśmiech

26 września. 6 rano pobudka (o tak, 5 h snu było genialnym pomysłem przed porodem język).
Po 8 zgarnęła mnie pielęgniarka i udałyśmy się na porodówkę. Tam lewatywka, prysznic i na sale. Trafiłam na fantastyczną położną. Rozmawiałyśmy i pośmiałyśmy się. W tym czasie podłączyła mnie pod KTG i pompę z oksytocyną. Napisałam tez do męża, żeby ruszył do mnie swój sexy tyłeczek bo będziemy rodzić oczko

Mąż po 15 minutach był już u mnie i... siedzieliśmy... Tzn on siedział, ja leżałam plackiem na fotelu... Gadaliśmy... Patrzyliśmy na skurcze... Nudy...
Po 10 lekarz polecił odłączyć na trochę oxy... Dalej więc leżałam, mąż siedział obok i się gapiliśmy na KTG ;] powoli skurcze robiły się mocniejsze, dostałam więc gaz Very Happy
To było zarąbiste uśmiech położna do męża „No, żonka się zaciągnie i za moment będzie do nas szczerzyć ząbki”...
Ja na to, z debilnym uśmiechem, że wcale nie będę się szczerzyć! Na co mąż i pani położna zareagowali śmiechem uśmiech ogólnie poproszę takie coś do domu oczko

Jakoś po 12, przyszedł lekarz, stwierdził, że skurcze się rozkręcają, ale pęcherz nie pęka. Więc usiał go przebić. Jak szła sprawa z rozwarciem – zabijcie mnie, ale za chiny nie pamiętam oczko nie zwracałam na to wcale uwagi oczko

Włączono znowu oxy. I dalej sobie leżałam, gadałam z mężem (dodam może, że na sali nie było prysznica, żadnych piłek do skakania, ba nawet tyłka nie ruszyłam z tego durnego fotela :/ a wejście na sale prosto skierowane na korytarz O.o gdzie przechodzili lekarze i pielęgniarki ). Skurcze zrobiły się już boleśniejsze, więc dostałam środek przeciwbólowy w zastrzyku. Lipe trochę dał, działał może z 15 minut :/
Po godzinie kolejny zastrzyk, plus masaż szyjki, która ciężko współpracowała...
Koło 15 znowu zastrzyk z Pyralginy (tu padłam... Pyralgina??). Położna spytała, czy idą skurcze parte. Powiedziałam, że nie. Sprawdziła rozwarcie i stwierdziła, że idzie na drugą sale, bo mają planowaną cesarkę. Poinstruowała pielęgniarkę, że u mnie póki co nic się nie dzieje, więc na spokojnie wróci.

Ta jasne... Po kilku minutach, poczułam taki ból, że wydarłam się tylko, że idą parte!wykrzyknik! Położna na szczęście nie zdążyła wyjść, sprawdziła co i jak i... Krzyknęła tylko, że RODZIMY!wykrzyknik! Główka zaczęła już wychodzićwykrzyknik

Po 25 minutach skurczy partych, gdzie myślałam, że odlecę i zemdleje z bólu i darłam się niemiłosiernie (przy akompaniamencie położnej, która kazała mi się wydzierac ile wlezie, skoro mi to pomaga Very Happy), a mąż kilka razy musiał na mnie krzyknąć, żebym oddychała nosem i dostarczała małej tlen, mała wyskoczyła oczko

Pierwsze pytanie – czy wszystko z nią ok?! Drugie – To na bank dziewczynka?!

Urodziłam od razu łożysko. Mała z mężem poszła na drugą sale, a mną zajęła się położna.
Musiała mi założyć 3 szwy, bo miałam lekkie otarcie, przy okazji śmiała się, że zszywa mnie na dziewice, bo musiała zahaczyć o resztkę błony dziewiczej oczko tu już była wyluzowana (chyba dlatego, że na czas zszywania znowu dała mi gaz Very Happy) więc się z nią chichrałam na całego uśmiech

Przyszła pielęgniarka, lekko zszokowana Very Happy a za nią mąż oczko mała wszystkich zszokowała swoimi wymiarami:
4210 gram uśmiech
61 cm długa
całe 10 pkt Apgar uśmiech

Poprzytulałyśmy się chwile z malutką, po czym mąż zabrał ją na sale, mnie położna jeszcze ogarnęła i zawieźli mnie do małej.

Tutaj pojawiły się małe problemy. Pediatrę martwił naczyniak na buzi małej. Jest bardzo duży i zaczerwienienie obejmuje większość buzi.

Mała przespała niemal całą noc, budząc się raz na cycusia.
Miałyśmy ze szpitala wyjść w niedziele, ale mała miała niedokrwistość i lekarze chcieli to sprawdzić.
W poniedziałek na szczęście okazało się, że niedokrwistość nie postępuje i mogłyśmy wyjść. Zrobiono małej jeszcze usg brzuszka i główki, ze względu na tą moją ospę w ciąży. Brzuszek ok, w główce lekka asymetria komór bocznych. Mamy więc dodatkową wizytę i usg u neurologa w listopadzie.
Plus zarejestrowano małą na dodatkowe badanie słuchu, również na listopad. Też ze względu na ospę.

Małej naczyniak blednie, jednak jestem pod tym względem spanikowana z lekka...

Oliwia skończyła już 3 tyg. Dalej się siebie uczymy uśmiech i idzie nam to coraz lepiej!wykrzyknik! Mała jest na butli. Odciągam swoje mlesio, plus dokarmiam ją MM.


Powiem szczerze, że gdyby nie mąż w tej ostatniej fazie porodu, to bym zemdlała na bank!! Był cudowny i dzielny, a przecież wcześniej twierdził, że nie chce zostać do samego końca, bo go koledzy nastraszyli, że to traumatyczne O.o
Tym czasem mężuś widział wszystko! Łącznie z wychodzącą główką i wylatującą Oliwcią Very Happy
Chyba mu to nie zaszkodziło, bo w dalszym ciągu lata za mną napalony, nie mogąc się doczekać końca połogu! Uffff!! Wciąż się mężusiowi podobam oczko


A no i w czasie czwartkowego badania USG, lekarz obmierzył małą na 3340 g oczko więc stąd absolutny szok, że urodziłam taką dużą dziewczynę. Pediatra plus pielęgniarki lekko nie zadowolone, bo wg nich powinnam była mieć cesarkę. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.










_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cudna Klusia uśmiech gratuluje rodzicom oczko rosnij zdrowa i bądź grzeczna uśmiech
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje dla Was,słodka dziewczynka uśmiech ,a jak Twój synek reaguje na siostrzyczkę?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam jest bardzo grzeczny i kochany uśmiech
Sara się nie hałasować, chociaż ciągle mu tłumaczymy, że nie musi chodzić na paluszkach, nawet jak Oliwka śpi uśmiech

Opowiada jej bajki, śpiewa piosenki i kołysanki. Puszcza jej ciągle pozytywkę.

W szkole też się ciągle chwali siostrą.
No i najśmieszniejsze - w klasie zawsze wiedza jak nocka, bo Adam zawsze mówi, że mała ryczała a on się obudził uśmiech chociaż do tego juz się przyzwyczaił oczko i coraz mniej się budzi

No i nawet teraz siedzi obok niej i powtarza, że ją kocha oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooooo jaki kochany starszy brat Very Happy aż się wzruszyłam uśmiech
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka slodka kluska uśmiech
Dzielna bylas!
Jeszcze raz serdecznie gratuluje.
I.zazdroszcze ze masz juz to za soba język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esc0011
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 855
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka słodziutka uśmiech a brat na medal uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olivia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 721

PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, że starszy brat się tak siostrzyczką zajmuje oczko

Malutka jest śliczna!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słodziaszek taki z tej Twojej córci! Very Happy Gratuluję!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ dzielna z Ciebie kobieta! Przedostatnie zdjęcie mega uśmiech modli się Oliwka. A jakie ma śliczne włoski
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group