Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dziecięce kosmetyki .
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 2 Paź 2014, 18:14    Temat postu: Dziecięce kosmetyki . Odpowiedz z cytatem

Zauważyłam, że jest na forum szczegółowy temat o pieluchach i chusteczkach nawilżanych- a brak ogólnie tematu dotyczącego dziecięcej higieny i pielęgnacji, stąd pozwoliłam sobie takowy założyć.

Mogłybyśmy wymieniać się radami i spostrzeżeniami w trym temacie.

Ja na początek chciałabym polecić jako kopalnię wiedzy ten oto blog:

http://www.srokao.pl/

W zakładce "Analizy" ktoś się natrudził i poddał włąśnie analizie skład prawie wszystkich istniejących dziecięcych kosmetyków. Polecam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Czw 2 Paź 2014, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba też mogłabym analize machnąć, tyle ile ich przetestowałam, to chyba mało kto... uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 2 Paź 2014, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zacznę od czegoś , co mnie interesuje- kiedyś tu był taki temat- czego używają nasi szanowni małżonkowie oczko . Troszkę żartobliwie pisałyśmy, jaką ilośc kosmetyków posiadają nasi lubi wybrańcy Cool

Spytam- jakie kosmetyki na start mają Wasze dzieci? Co uważacie za "niezbędnik" ?
U nas na razie jest:
krem do tyłka na odparzenia- tutaj używamy póki co wszystkiego, co dostałam w szpitalu w wyprawce - jest bepanthen, sudocrem, jakieś coś z Musteli i Nivei , oraz Rossmanowy krem kupiony przeze mnie.
Płyn do kąpieli- Rossmann
Oliwka do ciała.
Chusteczki do tyłka. I to jest wszystko.

Czy potrzeba czegoś więcej ? Twarz czasami smaruję kremem dotyłkowm

EDIT:
Pluszak, zapraszam. Bardzo chętnie poczytam- i pewnie nie tylko ja.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Czw 2 Paź 2014, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas zdiagnozowano na początku AZS i nie wiem czy faktycznie go ma, bo (odpukać) od kilku miesięcy nie ma ani kropeczki. U nas odpadły wszelkie Hippy, Nivea, rossmanowe, ziajki itp... Używamy hiszpańskiego płynu do kąpieli Babe i kremu Clobaza, a do dupki jak gdzieś wynajdę jakieś zaczerwienienie to krem penaten

A na start mieliśmy mydełko, oliwkę i krem na tyłek + sudocrem w razie gorszych wysypek na pupce, żadnych płynów, szamponów czy coś
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 2 Paź 2014, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas:
do kąpieli: babydream i żel do kąpieli i szampon do włosów (ale to dopiero jak się włosy pojawią)
do pupy: alantan (tańszy odpowiednik bephantenu), rzadko używany ze względu na pieluchy wielorazowe przy których kremu do pupy nie trzeba używać, teraz to już nie używam
do smarowania ciała: babydreamowy balsam...odkąd wiem że Dotka ma AZS bankrutuje na kremie firmy LaRoche (przetestowałam inne i żaden nie pomógł) na szczęście problem głównie na rękach, więc smaruję głównie dłonie (kilka razy dziennie)
do prania: bobini, i MioFrash (ten do pieluch)
pasta do zębów: elmex
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Czw 2 Paź 2014, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też podczytuję Srokę.

U nas na kosmetyczny start:
- płyn 2w1 Hipp do mycia ciała i włosów,
- krem pielęgnacyjny Hipp do twarzy i ciała - smarujemy suche stópki i rączki,
- oliwka Hipp - kupiona do masażu, jeszcze nie używaliśmy,
- chusteczki nawilżane - Hipp, zielone Huggies,
- do pupy mamy alantan, linomag, sudocrem i różne inne próbki - używaliśmy tylko w szpitalu jak pupa była odparzona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 2 Paź 2014, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecacie jakiś krem na zimę? uśmiech
Wiem, że wszystkie są z wodą i to nie jest fajne dla skóry takiego malucha (mówię tu o swoim maluchu, który zimą będzie mały język ), położne nam zalecały wazelinę najzwyklejszą, ale może coś innego macie sprawdzonego, bo wazelina z kolei tłusta w cholerę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 2 Paź 2014, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może głupia porada, ale polecam krem do tyłka Rossmanowy. Jest bardzo dobry, bardzo gęsty, w opiniach na wielu forach pięknie "leczy " zniszczoną skórę- a i niektóre dziewczyny stosują do własnej twarzy jeśli mają problemową. Cool
Może zamiast wazeilny - Linomag ? Jest fajny i taki neutralny ...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 5:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aquastop jest fajny i myślę że na zimę w sam raz
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 6:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na urodzenie miałam:

- krem z wit. A na bazie wazeliny (robiony w aptece - za grosze - najlepszy krem jaki znam)
- mydło w płynie biały jeleń (hypoalergiczne)

Very Happy młody się rodził w październiku, więc jak zimą wychodziliśmy na dwór to i na buzię krem z wit.A (ten co wyżej) i pasiło.

Miałam jeszcze zakupiony sudocrem - ale ponieważ młody nie miał problemów skórnych to ani razu nie użyłam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group