Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Teledysk ślubny
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monia2697
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 2

PostWysłany: Nie 7 Wrz 2014, 12:02    Temat postu: Teledysk ślubny Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów,
z góry przepraszam, jeśli poruszam temat, który już się pojawił, ale nigdzie nic podobnego nie mogłam znaleźć, otóż: nasz kamerzysta zaproponował nam opcję teledysku w troszkę innym wydaniu, a mianowicie nie będzie to w formie "nakręcony film i w tle jakiś podkład", tylko oryginalny teledysk jakiegoś wykonawcy czy zespołu(oczywiście jakiś odpowiedni, psujący do nastroju "ślubno-weselnego"), w który wplecie króciutkie fragmenty z naszego pleneru, tak, aby cały teledysk nie wyglądał sztywno. I tu nasuwa się moje pytanie, czy ktoś zna jakieś odpowiednie teledyski, najlepiej polskich wykonawców, w które można wpleść nasze fragmenciki? Z góry dziękuje za pomoc Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Nie 7 Wrz 2014, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A takie coś nie narusza praw autorskich? Nie znam się na tym, ale taka wątpliwość przyszła mi do głowy.

Jeszcze nie słyszałam o takim pomyśle.
Będziecie musieli teraz przy wyborze piosenki nie tylko zastanowić się, jaka piosenka wam się po prostu podoba, ale jeszcze brać pod uwagę teledysk do niej. Można znaleźć piękne romantyczne piosenki, ale nie wszystkie mają fajne teledyski. Ten teledysk i wasz plener będą musiały do siebie pasować, żeby to dobrze wyglądało.
Ja bym na przykład nie chciała oglądać na swoim ślubnym teledysku powiedzmy jakiegoś wokalisty całującego się z aktorką w teledysku. A same sceny typu "zespół gra na instrumentach" to to właśnie byłoby dla mnie bardziej nudne i sztywne niż cały teledysk poświęcony młodej parze.
A będziecie dopłacać za tę opcję teledysku czy macie w cenie? Bo chyba szkoda dopłacać, jeśli ma się być tylko w "przebłyskach" nałożonych na czyjś teledysk.

Znasz jakieś przykłady na youtubie jak w ogóle coś takiego wygląda? Może źle to sobie wyobrażam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 7 Wrz 2014, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zmontowanie takiego teledysku potrzeba 30 minut.
To jest najbanalniejsza forma filmowa, nie wymagająca kreatywności, wysiłku a co najważniejsze zaangażowania.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monia2697
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 2

PostWysłany: Nie 7 Wrz 2014, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o prawa autorskie, to nie wiem dokładnie jak to jest, ale kamerzysta nie udostępnia tego publicznie (np na YouTube) tylko jest to na użytek nasz prywatny. Nie mam żadnego takiego przykładu takiego teledysku, bo właśnie nie udostępnia tego. Nie dopłacamy, to jest tylko jego propozycja, oczywiście będziemy miec nagrany cały plener zmontowany jako osobny film, ale zaproponowano nam taki dodatek oczywiście w cenie, bo całkiem fajnie mu to wychodzi. To ma być coś na kształt teledysku piosenki użytej w filmie, kiedy wykonawca sobie śpiewa i jest pokazany, a fragmentami sa wstawki z filmu i wtedy miałyby być nasze fragmenty.
Znalazłam taki przykładowy teledysk,
http://www.youtube.com/watch?v=8t-ZptAzAAk
żeby mniej więcej zobrazowac o co chodzi, chociaż piosenka może nie do końca ślubna, ale piękna oczko i tam sa takie momenty, w które zamiast fragmentów filmu można wstawić plener. Tylko właśnie o coś podobnego mi chodzi bardziej związanego ze ślubem, gdyby komuś coś wpadło w ucho i oko oczko to będę wdzięczna

Nie wiem czy do końca wytłumaczyłam o co mi chodzi, to jest tylko dodatek, ale teledysk możemy sobie wybrac sami i dlatego się zastanawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Sob 13 Wrz 2014, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnóstwo jest piosenek pasujących do teledysku ślubnego, więc musicie trochę zawęzić obszar poszukiwań oczko
Chcecie piosenkę polską czy zagraniczną?
Szybką czy wolną?
Na wesoło czy na poważnie?
Starszy klasyk czy coś na czasie?
Łatwiej będzie szukać, gdy będziecie mniej więcej wiedzieć, czego oczekujecie.

Możesz przejrzeć na początek te tematy na forum:
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=7988&postdays=0&postorder=asc&start=0
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=8971&start=0
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
azbik
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Zamość

PostWysłany: Czw 16 Paź 2014, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się kompletnie nie podoba ten pomysł, ale może finalnie będzie ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zumme
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Maj 2016
Posty: 5

PostWysłany: Pon 9 Maj 2016, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy bardzo fają muzę w swoim filmie - zespół nazywa się ,,Koniec świata'' - oranżada - cudowna piosenka która zawsze będzie mi się kojarzyć z moim misiem uśmiech ale wiesz musisz albo sama to ogarnąć albo mieć kogoś sprawdzonego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
K-motion_pl
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 9
Skąd: Łagiewniki Dzierżoniowskie

PostWysłany: Wto 1 Lis 2016, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem pomysł jest bardzo fajny o ile oczywiście będzie odpowiednio zmontowany plus dobrze dobrany podkład muzyczny bo to ma przecież największe znaczenie, prawda? To też fajny pomysł na późniejszą pamiątkę z dnia naszego ślubu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 27 Sty 2017, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nakręcenie takiego teledysku to świetny pomysł, super pamiątka uśmiech

http://idmultimedia.pl/wideofilmowanie-galeria/
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl


Ostatnio zmieniony przez sreg dnia Sro 12 Kwi 2017, 9:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kalisi
Gość





PostWysłany: Pią 3 Lut 2017, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny pomysł z tym teledyskiem!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group