Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Cukrzyca ciążowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bota6
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2019
Posty: 161

PostWysłany: Pon 30 Lis 2020, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda kobieta w ciąży doskonale wie, że to spore wydarzenie dla jej rodziny, bliskich, ale również jej ciała. Niezwykle ważne jest aby wszystko w tym aspekcie działało na najwyższym poziomie. Warto zatem przygotować się na wszelkie ewentualności, takie jak cukrzyca ciążowa i regularnie badać się, jeśli istnieje ryzyko zagrożenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wang
maniak
maniak


Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 1412

PostWysłany: Pią 22 Sty 2021, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy cukrzycy możesz też pomyśleć o nutridrinkach. Jednym z takich produktów jest Diben, możesz o nim poczytać na stronie https://zywieniemaznaczenie.pl/. Widziałam go u nas w aptece DOZ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaśkaa23
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 17 Sie 2020
Posty: 701

PostWysłany: Pią 28 Maj 2021, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie są rzeczy, które możecie bagatelizować. Pamiętajcie, że w ciąży odpowiadacie nie tylko za siebie. Jeśli macie wykrytą cukrzycę, to musicie wiedzieć, w jaki sposób mogłybyście obniżyć poziom cukru we krwi. Da sie to zrobić w prosty sposób, więc warto podejść do tego tematu na poważnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klarka12
maniak
maniak


Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 1011

PostWysłany: Pon 31 Maj 2021, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niestety bardzo częste zjawisko. Musicie zwracać uwagę na to co jecie, aby nie zaszkodzić sobie i dziecku. Najlepiej umówić się do dietetyka. I tutaj zdecydowanie polecam klinikę https://vitallclinic.pl/ ponieważ sama korzystałam z ich usług.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arlettena
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Cze 2019
Posty: 230

PostWysłany: Wto 17 Sie 2021, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam cukrzyce ciążową stwierdzoną od 19tc. Obecnie skonvzony 27tc. Na początku była kontrolowana tylko dietą, niestety od tygodnia wjechała 1 jednostka insuliny nocnej poniewaz cukry na czczo szły w górę (mimo diety) - tak chyba się dzieje s wyższych tygodniach ze cukry szaleją i ciężko samą dietą ustabilizować. Wracając do pytania - w zasadzie jem wszystko co jadłam do tej pory, tylko makaron i ryż zamienilam na brązowy (dodatkowo gotuję je osobno a nie np razem z zupą bo wtedy mi bardziej cukier wybija). Jem co 3 godz, pierwsze sniadanie o max 7:30, ostatnie 22-22:30. Na pierwsze sniadanie przewaznie jakis jogurt naturalny z platkami owsianymi i troche musli, kolejne sniadanie jem z pieczywem - staram sie włączyć tutaj jakies ogorki kiszone, papryke konserwową. Owoce ograniczylam i jem je tylko do 14stej i to tak 1 sztuke. Obiad normalny tylko mniejsza porcja i jesli są 2 dania to rozdzielam to jako 2 osobne posilki. Na tą ostatnią kolację przewaznie jogurt lub kanapka z pomidorem i salatą zieloną. Na kolację tą ok 18:30 u mnie sprawdza sie szakszuka z ciecierzycą i szpinakiem. Pozwalam sobie na cos slodkiego od czasu do czasu ale wtedy sprawdzam cukier częściej. Z tą dietą i wybijaniem cukrów to jest trochę indywidualna sprawa, u jednych po danym produkcie wybije, u innych bedzie w normie. A i dodam, ze od jakiegoś czasu bardzo pomagają mi te zioła: https://kredensziolowy.pl/produkt/glikoherbs/ Swietnie wpływają na wyregulowanie poziomu cukru w organizmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
A.name
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Kwi 2021
Posty: 9

PostWysłany: Wto 31 Sie 2021, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciąża to wyjątkowy okres dla kobiety. Jednak jest to czas, w którym organizm kobiety jest bardzo obciążony. Cukrzyca w ciąży jest częstym zjawiskiem, dlatego w tym okresie warto wykonywać regularnie szereg różnych badań u specjalistów. W sytuacji, gdy obawiacie się o ten problem mogę polecić dobrą prywatną przychodnię, w której również pracuje diabetolog w Szczecinie. Ważne jest, aby dla dobra własnego i dziecka być w stałym kontakcie ze specjalistom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lejla
gaduła
gaduła


Dołączył: 22 Lut 2020
Posty: 408

PostWysłany: Sro 22 Gru 2021, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie trafiłam na artykuł https://www.szkoladiabetyka.pl/cukrzyca-objawy-skorne/ i dowiedziałam się z niego, że cukrzyca objawia się również poprzez problemy skórne. Czy ktoś z was, zmagał się właśnie z takimi objawami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Pią 21 Sty 2022, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie pocieszę Cię po porodzie przeważnie jest gorzej. Ja miałam GDM cukrzycę ciążową w oby dwóch ciążach, po drugiej wszystko się pogorszyło...
Narazie jestem na diecie ale leki to tylko kwestia czasu. Jak kiedyś na czczo było 80-90 to teraz i sięga niekiedy po 120. Z wiekiem i biegem lat u mnie się to pogłębia.

Od siebie polecam tę książkę:
https://pzwl.pl/Dietoterapia,4930593,p.html

Jest tutaj wiele potrzebnych informacji. Również w temacie cukrzycy ciązowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
barto776
maniak
maniak


Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 1256

PostWysłany: Sob 22 Sty 2022, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie osoby zainteresowane tematem. W moim przypadku kiedy mam problemy ze zdrowiem to korzystam z e-konsultacji na stronie https://recepty24.com/e-zwolnienie/ i mogę Wam zdecydowanie polecić ten portal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lenkaa
guru
guru


Dołączył: 15 Kwi 2021
Posty: 3518

PostWysłany: Pią 3 Lut 2023, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Firmą zajmującą się technologią diabetologiczną, której celem jest dostarczanie rozwiązań pomagających osobom z cukrzycą jest https://www.phchd.com/global.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group