Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Cukrzyca ciążowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy są tu jeszcze jakieś cukrzycowe mamy? Chciałam się podpytać jak u Was wyglądało przybieranie na wadze, jak już byłyście na diecie. Bo ja 2 tygodnie jestem na diecie i schudłam już 2 kilogramy, przed ciążą byłam w lekkiej niedowadze, w ciąży przybierałam prawidłowo (nie tyłam nadmiernie). I mam poważne wątpliwości, czy tak powinno być, czy ta dieta mi służy, bo rozumiem, że z przybieraniem można zwolnić ale żebym chudła nie mając nadwagi? Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna*** napisał:
Czy są tu jeszcze jakieś cukrzycowe mamy? Chciałam się podpytać jak u Was wyglądało przybieranie na wadze, jak już byłyście na diecie. Bo ja 2 tygodnie jestem na diecie i schudłam już 2 kilogramy, przed ciążą byłam w lekkiej niedowadze, w ciąży przybierałam prawidłowo (nie tyłam nadmiernie). I mam poważne wątpliwości, czy tak powinno być, czy ta dieta mi służy, bo rozumiem, że z przybieraniem można zwolnić ale żebym chudła nie mając nadwagi? Evil or Very Mad


Justyna ze mną na sali na patologii ciąży leżała dziewczyna, która też miała cukrzycę ciążową i w ciąży schudła 8 kg... Shocked Także chyba to normalne... ALe jak masz wątpliwości to najlepiej spytaj lekarza uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooo, 8 kilogramów to na pewno nie jest normalne, nawet przy nadwadze. Ciąża to nie jest czas na odchudzanie. A już na pewno nie taka ilość Shocked Może jej źle tę cukrzycę prowadzili?
Z tym odchudzaniem chodzi o to, że organizm spalając swoje zapasy, produkuje zarazem ketony, zakwaszając organizm, a to jest szkodliwe dla dziecka. Więc dlatego się obawiam tego spadku wagi. Zwłaszcza, że ja nie mam czego zrzucać. Martwię się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie schudłam,choć i nie tyłam dużo.Tyle,że ja z tych co zawsze z kg na plusie oczko w całej ciąży przytyłam ok 10 kg ale ja wstrzykiwałam sobie insulinę,ja na Twoim miejscu skonsultowałabym to z Twoim diabetologiem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pią 16 Sty 2015, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, a ja do tej pory normalnie przybierałam po pół kilo na tydzień a teraz zaczęłam tracić i coś czuję, że tak nie powinno być. Rozumiem, jakbym tyła wolniej, no to ok. Ale żeby chudnąć, jak się nie ma z czego.
No nic, zadzwonię do lekarza i zobaczymy co mi powie.
Ja od początku mówiłam, że ciągle chodzę głodna, że zdarza mi się hipoglikemia przed posiłkiem. To pozwolili mi wyłączyć z jednego posiłku część jedzenia i zrobić z tego dodatkowy posiłek. A ja mialam wyniki 75/214/150. Niby wchłaniam ten cukier jak gąbka ale spalam go bardzo szybko i dla mnie idealnie by było aby posiłki były co dwie godziny a nie jak na ogólnej rozpisce co 3-3,5.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sob 17 Sty 2015, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna ja w pierwszym mcu diety cukrzycowej też schudłam 2 kg.
Zaczęłam się tym trochę stresować, ale później zaczęłam przybierać na wadze ale bardzo mało.
Stosując dietę cukrzycową ciężko jest dużo przytyć.
Dla swojego spokoju porozmawiaj z lekarzem czy wszystko jest ok.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slodkoslona
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 594

PostWysłany: Sro 19 Sie 2020, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytaj przy okazji swojego lekarza, czy możesz stosować leki ziołowe. Ja słyszałam, że pozytywnie jeśli chodzi o cukier działa lek ziołowy Diabetofort. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tu: https://www.lekinatury.pl/pl/nasze-leki/cukrzyca/diabetofort.html .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fiona45
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2018
Posty: 161

PostWysłany: Nie 18 Paź 2020, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet cukrzycę ciążową należy dobrze badać i leczyć jak się da tylko. Dobrymi specjalistami do tego sprawdzą się na pewno https://cmp.med.pl/cmp-bialoleka/internista/ . Taki internista z umówionym pacjentem porozmawia, rozwieje wątpliwości i zbada pod każdym względem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miroslaw2221
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lip 2019
Posty: 109

PostWysłany: Sob 14 Lis 2020, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Wam przychodnie która działa w Polsce Krakowie i która ma swoją stronę internetową tutaj : gastromedica.pl to przychodnia w której robię badania kontrolne. Na stronie internetowej możecie wiele poczytać. Oferują oni również badania z zakresu układu ruchu kardiologiczne i inne. Moja koleżanka bierze udział w badaniach klinicznych i jest zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniela1
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Wrz 2018
Posty: 164

PostWysłany: Sob 21 Lis 2020, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli potrzebujesz dobrego diabetologa to zachęcam do przejrzenia tej strony https://lekarzebezkolejki.pl/diabetolog/gdynia . To bardzo wygodna wyszukiwarka lekarzy, która stanowi bogatą bazę informacji dla pacjentów. Nie trzeba nigdzie wydzwaniać, tylko zarejestrować się przez tą właśnie stronę. Sama zobacz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group