Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Cukrzyca ciążowa
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agasia
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 152
Skąd: Koluszki

PostWysłany: Nie 7 Wrz 2014, 8:08    Temat postu: Cukrzyca ciążowa Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny w piątek dowiedziałam się że mam cukrzycę ciążową. Czytałam już na temat diety ale może któraś z Was to przechodziła i jest w stanie zaproponować jakieś fajne przepisy. Glukometr mam od babci więc cukier na bieżąco mierzę i godz po śniadaniu mam zawsze powyżej normy. Krzywa cukrzycowa 75g wyszła: na czczo 79mg/dl, po godz 182mg/dl, a po 2godz 174mg/dl dzwoniłam do mojej gin kazała poczytać na temat diety i przyjść w wyznaczonym terminie na wizytę. Mam jeszcze pytanie czy wystarczyła sama dieta czy musiałyście brać insulinę?
_________________


Aniołek 06.11.2013r. 10 tydz smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie 7 Wrz 2014, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wykryto cukrzycę ciążową w 27 tc. Od tej pory jestem na diecie, kontroluję cukier 4 razy dziennie i mocz raz w tygodniu.

Ja wizyty u diabetologa mam co 2 tygodnie - ile posiłków wyznaczył Ci lekarz i ile wymienników węglowodanowych masz do spożycia w ciągu dnia?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agasia
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 152
Skąd: Koluszki

PostWysłany: Nie 7 Wrz 2014, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisalam wczesniej, dopiero dzwonilam do gin z informacja o wynikach i mi powiedziala ze mam cukrzyce i musze sie kontrol
owac a wizyte mam w srode i dopiero wtedy mi wiecej powie co i jak dalej ze mna bedzie.
_________________


Aniołek 06.11.2013r. 10 tydz smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Nie 7 Wrz 2014, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cukrzycę ciążową ma i ja.
Na szczęście insuliny nie muszę brać, a cukier mierzę tylko po obiedzie bo wyniki miałam bardzo dobre po każdym pomiarze.
Nie jest tak strasznie jak się wydaje oczko
Może zapisz się do diabetologa.
Na pewno rozjaśni Ci sytuację.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agasia
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 152
Skąd: Koluszki

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie jestem po wizycie u gin. Niestety potwierdziły się przypuszczenia moje i dopiero we wtorek (ze względów prywatnych) idę do szpitala na pełną diagnostykę. 3 dni będą mi mierzyć cukier i zrobią specjalistyczne badania, wezwą diabetologa na konsultację. Bardzo się boję tego wyjazdu bo cukrzycę jak to gin stwierdziła mam na 100% tylko nie wiadomo czy to nie jest wrodzona. Mam nadzieję że to jest ciążowa.
_________________


Aniołek 06.11.2013r. 10 tydz smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agasia,będzie dobrze ja miałam też i na dodatek szpikowałam się insuliną smutny
Dla pocieszenia dodam,ze urodziłam zdrową córeczkę,a i ja cukrzycy nie mam po porodzie uśmiech
Trzeba myśleć pozytywnie,przy odpowiedniej diecie,dbaniu o siebie cukrzyca ciążowa nie jest straszna,a jeśli mogę zapytać skąd przypuszczenia ,że mogłaś mieć już cukrzycę przed ciążą?coś na to wskazywało?może niepotrzebnie stresuje Cię ten lekarz oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agasia
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 152
Skąd: Koluszki

PostWysłany: Czw 11 Wrz 2014, 4:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarz przypuszcza ze moglam miec cukrzyce bo niestety mam nadwage. Ja tez teraz zaczelam podejrzewac że cos jest nie tak gdy po badaniu cukier mi spadł do normy czyli 80 poczulam odrętwienie calego ciala a przed ciaza tez bardzo czesto mi sie zdarzalo. Nigdy mnie nie diagnozowano pod katem cukrzycy bo na czczo bylo w normie. Obawiam sie ze bez insuliny sie nie obejdzie Sad
_________________


Aniołek 06.11.2013r. 10 tydz smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Czw 11 Wrz 2014, 6:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem,oby to nie była jednak cukrzyca wrodzona,trzymam za Ciebie i maleństwo kciuki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agasia
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 152
Skąd: Koluszki

PostWysłany: Pią 19 Wrz 2014, 5:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długo się nie odzywałam ale już teraz wszystko wiem. Jestem po konsultacji diabetologicznej. Cukrzyca jest, cukier mam na bieżąco mierzyć i starać się utrzymywać dietę tak jak do tej pory czyli ciemne pieczywo, zero słodyczy warzywa i owoce o niskim indeksie glikemicznym będzie wszystko w najlepszym porządku. Co najzabawniejsze jak jestem na diecie i robili mi obciążenie w szpitalu wyszło wszystko w normie i bez jakichkolwiek zmian dlatego też gin zaleciła konsultację. Dalej mam się leczyć w poradni diabetologicznej.
_________________


Aniołek 06.11.2013r. 10 tydz smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leila
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 584

PostWysłany: Wto 6 Sty 2015, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie owoce mozna jesc?
_________________
szczęścia i miłości,fortuny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group