Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub humanistyczny
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bryzelda
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 7

PostWysłany: Sob 30 Sie 2014, 12:22    Temat postu: ślub humanistyczny Odpowiedz z cytatem

brał ktoś? jesteśmy oboje ateistami, mamy ceremonię w us. ale chcielibyśmy mieć też taką "ładniejszą". Słyszałam, że te śluby mają ładną oprawę i są szczere i piękne, Ktoś coś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomczak333
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: Polankowice

PostWysłany: Pon 17 Lis 2014, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopisze sie do tematu bo również nie to interesuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Wto 18 Lis 2014, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam na takim ślubie. Dla mnie żadna rewelacja, zwłaszcza, że cywilny też można brać w plenerze (również byłam na takim).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Judytka_Tom
bywalec
bywalec


Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 100
Skąd: Sopot

PostWysłany: Pon 15 Gru 2014, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, to nawet fajna alternatywa dla osób, które nie decydują się na ślub kościelny, ślub cywilny pozbawiany jest pewnych elementów doniosłości, ceremonii, widowiskowości. Jeśli komuś zależy na podniosłej atmosferze i ładnej oprawie, to ślub humanistyczny może być dobrym rozwiązaniem uśmiech
_________________
Don't give up!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pon 15 Gru 2014, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śluby cywile są coraz ładniejsze u mnie w mieście jest park który wprowadził ofertę ślubów plenerowych. Podejrzewam tylko , że trzeba więcej zapłacić w USC
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 15 Gru 2014, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja bym się już szarpnęła na więcej kasy i zrobiła ślub cywilny w plenerze. Bo humanistyczny rzadko kto potraktuje poważnie język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 17 Gru 2014, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, dziewczyny dobrze piszą uśmiech - ślub cywilny w plenerze...mmm może być pięknie uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Sro 17 Gru 2014, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Judytka_Tom napisał:
A ja myślę, to nawet fajna alternatywa dla osób, które nie decydują się na ślub kościelny, ślub cywilny pozbawiany jest pewnych elementów doniosłości, ceremonii, widowiskowości. Jeśli komuś zależy na podniosłej atmosferze i ładnej oprawie, to ślub humanistyczny może być dobrym rozwiązaniem uśmiech


Nie zgodze się.

Byłam już na ślubie cywilnym w plenerze. Cala oprawa uroczystości była piękna. DO tego, był to ślub wyznawców Jehowy. Więc po uroczystości prowadzonej przez panią urzędnik, reszte ceremonii prowadził brat z ich tego zgromadzenia (czy jak to sie nazywa), odśpiewano przepiekny psalm.

Było pięknie, doniośle i bardzo klimatycznie...

A ślub humanistyczny to dla mnie zwykła zabawa. Moja kumpela wypaliła w gotyckiej sukni ślubnej, jej facet wystąpił we fraku a'la Dracula z filmu Francisa Forda Coppoli.

Dla nich to była zabawa dla rodziny, która miała odbyć się w plenerze, bo cywilnych nie udzielano wtedy w ten sposób. Tydzien później, poszli do USC ze świadkami, podpisali papiery i tyle.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 17 Gru 2014, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rashel, dosadnie ale w sedno sprawy - ślub humanistyczny to dla mnie taki raczej wymysł naszych czasów niż poważna sprawa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Sro 17 Gru 2014, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Rashel, dosadnie ale w sedno sprawy - ślub humanistyczny to dla mnie taki raczej wymysł naszych czasów niż poważna sprawa.


Bo tak jest, zwłaszcza że ta ceremonia nie ma żadnych skutków prawnych w naszym kraju.

Takie widzi mi się i robienie szopki.

Dobrze zorganizowana ceremonia slubu cywilnego może wypaść równie pięknie jak ceremonia kościelna.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group