Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nasza wesoła wielkostopa Agatka :P
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 26 Sie 2014, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze, że masz nowy wątek uśmiech

i bardzo dobrze, że jesteś sobą, ze nie udajesz ani nie chcesz być na siłę "super mamą roku, fajną, że hej". To potem wyjdzie. A jak Agaton będzie od początku wiedziała jaka jesteś i jakie są zasady gry to to tylko lepiej.
W końcu to kawałek Ciebie oczko

Tylko nie mów jej nigdy, ze popsuła Ci życie. I traktuj ją jak człowieka a nie najgorsze co Cię w życiu spotkało. ok?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 26 Sie 2014, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja położna z rana też przyjeżdżała, ale na szczęście wcześniej się umawiałyśmy. uśmiech Witam w oficjalnym wątku uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 26 Sie 2014, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ moja się umawia.

Tylko to umawianie się wygląda tak- na pierwszej wizycie była tydzień temu. "Będę między 8 a 16 ". Myślę "Ki diabeł pytajnik Cały dzień w domu siedzieć, czekać pytajnik" No trudno, siedzimy jak kołki..
Przyszła o 15.45 wykrzyknik Shocked Shocked

Ta sama sytuacja teraz....tyle, że zaskoczyła z rana
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 28 Sie 2014, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to chyba skończy się moje odciąganie i karmienie Agatki moim mlekiem. Za chwilę biorę pierwszą z 32 dawek antybiotyku (Dalacin C ), do brania 4 razy na dobę.....

Jasne, że mogę odciągać i wylewać- ale to taka robota głupiego...boję się o konsekwencję w tym odciąganiu, że w końcu zacznę odciągać tylko jak będę czuła ból- i wszystko zaniknie....


Szlag, że młoda nawet miesiąca nie skończyła Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sob 6 Wrz 2014, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karola a co sie sypnelo, ze ten antybiotyk musisz brac?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Nie 7 Wrz 2014, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karola co tam u Was? oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 14 Wrz 2014, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Mam po tej przerwie w pisaniu- parę pytań.

Raz- mam wg położnej Agatkę kłaść codziennie na brzuszku, ma ćwiczyć etc.

No i kładę codziennie raz- robi się czerwona, zaczyna wrzeszczeć z całej siły, w ogóle nie zajmuje się podnoszeniem głowy czy ćwiczxeniem mięśni. Mąż krzyczy, że mam dać spokój - ja też nie widzę sensu w czymś takim - a przecież nie układam jej jakkolwiek, tylko tak fizjologicznie..... co z tym zrobić, podobno to niezbędne ćwiczenia pytajnik Kłaść na siłę pytajnik Ile razy dziennie pytajnik

No i przedwczoraj skończyłam mój antybiotyk- odpowiadam spóźniona na pytanie po co on był- doprowadziłam ząb do takiego stanu, że mam ostre zapalenie kości, więc był jak najbardziej niezbędny.

No i przyznam bez bicia- odciągać odciągałam i wylewałam pokarm. Tylko tak coraz mniej ochoczo no i coraz mniej go się produkowało.

Póki pokarm był do wyrzucenia, tak po cichu mi było z tym dobrze, że odciągam mało i krótko. Tyle, że produkcja teraz jest - żadna, muszę powiedzieć. Jestem w stanie wyciągnąć z siebie przez całą dobę 120 ml , może 150. Czy to się da z powrotem do poziomu 400 ml dziennie odtworzyć pytajnik


I ostatnia rzecz- łaknienie Agatki. Dużo za duże wykrzyknik
Była cały czas na mieszance, której zjada na raz 130 ml w bardzo szybkim tempie- chociaż staram się wydłużyć to karmienie, co jakiś czas przerywając na minutę. Wg wskazań na pudełku przez całyu drugi miesiąc życia dziecko powinno zjadać 6 razy na dobę po 130 ml. Ona robi to często 7 razy. Oszukuję ją przytulaniem, wodą przegotowaną, czasem herbatką rumiankową Hippa, smoczkiem- bo po wypiciu tych 130 ml w połowie przypadków jest wrzask- o więcej wykrzyknik JAK powstrzymać tak nieopanowany apetyt ? Czytałam, że często dziecko płacze, bo chce być przytulone, ma odruch ssania, jest samotne , nudzi się- takie tam blablabla.

No to noszę po pokoju ze smoczkiem- popatrzy minutę, dalszy krzyk o żarcie. Już próby przytulania kończą się histerią- przekaz Agaty jest jasny- daj jeść i się nie wydurniaj ....



Shocked Co robić pytajnik Ja nie mam pojęcia jakim cudem jeszcze przez prawie 4 tygodnie ją przetrzymać na takiej ilości jedzenia, jak ona nawet teraz by jadła więcej. Skąd to się bierze pytajnik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Nie 14 Wrz 2014, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leżenie na brzuszku jest dobrym ćwiczeniem dla dziecka, ale nie każde dziecko je lubi. Próbuj codziennie 2-3 razy chociaż na chwilę. Nam lekarz rehabilitacji kazała Młodego trzymać na brzuchu min 10 min dziennie i nie koniecznie musi być to leżenie na łóżku, podłodze, może być na Twoich kolanach, może wtedy będzie lepiej. A z czasem Agatka przyzwyczai się do leżenia na brzuszku.

Z laktacją to jest tak że jeśli będziesz odciągała regularnie to będzie więcej mleka, ale warunkiem jest ta regularność i czas odciągania. Musisz też dużo pić. Może wspomóż się herbatkami na laktację albo innymi preparatami.

Co do jedzenia Agatki to ja nie trzymałabym się sztywno tabelek, wiesz tabelki są dobre dla księgowych uśmiech Dzieci mają takie okresy że potrzebują więcej jedzenia, to tak jak dorosły- czasami jesz więcej czasami mniej mimo że "tabelki" dla dorosłych mówią co innego
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 14 Wrz 2014, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle, że ona przez ten miesiąc licząc średnio - tyła więcej, niż 30 g dziennie. Od wyjścia ze szpitala do teraz przytyła ponad kilogram.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie 14 Wrz 2014, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karola bo Agatka teraz może najbardziej przybierac na wadze. Ja tam pamiętam, że z mojego mini synka zrobił się niezły grubcio który później się pięknie wyciągnął. Nie bój się nie utuczysz jej!! Ja młodemu podawałam jedzenie tak jak chciał nie trzymałam się sztywno tego ile dziecko w danym miesiącu powinno zjadac, bo każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby. A lepiej jej dac żeby była najedzona niż ma płakac z głodu. Swoją drogą jak Antoś miał kolki to lekarz mi powiedział, że dziecko "wrzeszczy na jedzenie" jak miewa kolki. Jak tam u Was z kolkami?? Chyba o ile się nie mylę po 3cim miesiącu dziecku jakoś tam się stabilizuje to jedzenie. A co do leżenia na brzuszku to systematycznie kładź ją nawet pary razy dziennie, jak już zacznie płakac to wróc do normalnej pozycji. Może niebawem się przyzwyczai. Trzymam kciuki. oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następny
Strona 2 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group