Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co dziecko ma między nogami ;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Nie 13 Lip 2014, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi tak jakoś logicznie kojarzy się,że jeśli u chłopca jest siusiak to u dziewczynki siuśka ,nawet łatwiej takiemu większemu dziecku wytłumaczyć co to i dlaczego bo sama nazwa wskazuje na czynność do której dzieci tego używają .U mnie to się sprawdziło jak Lena zapytała dlaczego to jest siuśka ja bez problemu odpowiedziałam bo tamtędy uciekają siuśki i ona to załapała od razu i tak idąc tym tropem jak 2 czy 3 latkowi wytłumaczyć że ma tam myszkę czy agatkę?niby dlaczego?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Nie 13 Lip 2014, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas tak jak u e-niny zawsze była siusia/siuska. Pamietam jakieś 6 lat do tylu, moja siostra miała 6 lat, akurat brałam prysznic i dzwonił jakiś znajomy. Siostra wchodzi do łazienki odsłania mi zasłonę i mowi do niego: "Ola nie może teraz rozmawiać bo sie goli na siusi. Oddzwoni ci". Padlam Shocked a ona bezstresowo, przecież to normalne uśmiech

A Olivera jak najbardziej będziemy uczyć ze ma siurka/siusiaka.

Z racji ze przekleństwa nie przechodzą mi przez gardło, do tej pory używam takich określeń język
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Nie 13 Lip 2014, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hahaha dlatego ja nie chcę, żeby małe dziecko miało dostęp do łazienki, kiedy ktoś z niej korzysta. Dla niej to było coś normalnego, a Ty się paliłaś ze wstydu uśmiech I od początku będę Lenę uczyć, że nie wolno wchodzić do łazienki, nawet jakby tam tata był. Już nie mówię, jakby to jakiś znajomy dzwonił, ale gdyby to był szef lub jakaś inna ważna istota. Z resztą o tym była mowa w innym wątku uśmiech

e-nina uważam, że bardzo dobrze nam to wytłumaczyłaś i przekonałaś mnie do siusi uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Nie 13 Lip 2014, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e-nina bardzo logiczne wytłumaczenie oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 13 Lip 2014, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siuśka mi się podoba uśmiech U Adasia jest siusiak lub siurek, u ewentualnej dziewczynki byłby większy problem, ale agatka Evil or Very Mad / kasia / myszka odpadają z marszu...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Pią 25 Lip 2014, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas z tego co pamiętam były cipcie i siusiaki, ewentualnie pisiorki uśmiech
A moim ulubionym określeniem męskiego penisa jest fifol hehe uśmiech nie wiem czemu ale lubię to określenie Very Happy
A spodobało mi się Wasze "siusia" i tak będziemy z mężem Milenkę uczyć, już mu zapowiedziałam Very Happy Jak się kiedyś chłopczyk pojawi to się zastanowimy Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Pią 25 Lip 2014, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest siurek/ siusiek/ fifolek. Zależy w jakim kontekście mówię oczko U dziewczynki pewnie była by siuśka właśnie od siusiania. Córeczka mojej koleżanki mówi np. cipucha, przez co koleżanka miała mało przyjemną rozmowę z Panią w przedszkolu- że nie może dziecko tak brzydko mówic. Rolling Eyes Może cipucha to mało delikatne określenie, no ale bez przesady.
A no i od jakiegoś czasu mój Młody woła jak się przebieram cycy, i pokazuje na moje zwisy, a potem łapie się za swoje "guziczki".
Nhele temat bardzo fajny uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pią 25 Lip 2014, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w przedszkolu jeden z chłopców używa określenia kutas, które inne dzieci podłapały, ale afery nie było z tego powodu, a dzieci szybko zapomniały.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group