Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

CV - a macierzyński
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 17 Cze 2014, 19:19    Temat postu: CV - a macierzyński Odpowiedz z cytatem

Witam, w listopadzie kończy mi się macierzyński i nie wiem jak wpisać ten okres w CV. Niestety w 4 mc ciąży firmę, w której pracowałam zlikwidowano. Od 1 lipca 2013 do porodu byłam na l4 i po porodzie przeszłam na macierzyński. Nie chcę, żeby przyszły potencjalny pracodawca pomyślał sobie, ze byłam leserem przez tak długi okres. Jak mogę wpisać ten okres w CV, żeby też za dużo nie napisać. Proszę o poradę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 17 Cze 2014, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze, wpisałąbym jako pracę w danym miejscu. W końcu nie Twoja wina, że byłaś na macierzyńskim...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 17 Cze 2014, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest dobrze widziane w działach HR, ale mój mąż opowiadał ostatnio, że u niego przyjęli do pracy chłopaka, który miał w CV wpisane 8 miesięcy opieki nad córką i prowadzenie domu. Bardzo spodobała się szczerość. Ale to pewnie kwestia tego, kto to CV czyta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 17 Cze 2014, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby to o mnie chodziło, wpisałabym pracę od... do... (czasu, aż firma została zamknięta). Rozumiem, że jest jeden miesiąc różnicy pomiędzy przejściem na L4 a zamknięciem, aczkolwiek miesiąc w tą , czy w tą to jak dla mnie zbyt mały okres żeby mieszać w CV. Gdy będą pytać na rozmowie to wyjaśnisz dokładnie, a zresztą kiedy byłaś na L4 przecież też tam "pracowałaś".
Później wpisałabym urlop macierzyński od...do...

Chyba każdy zrozumie, że jeśli kobieta jest w 5 czy 6 mc i jej dotychczasowe miejsce pracy zostało zlikwidowane to nie szuka nowej pracy.... A zresztą kto by taką przyjął język

Co robicie z Lenką jak coś znajdziesz?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 17 Cze 2014, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam na l4 jak jeszcze firma funkcjonowała. Czyli macierzyński wpisywać w CV? Bo właśnie nie wiem. Jak nic nie wpiszę, to tak jakby od 1 lipca 2013 roku nic nie robię. Wtedy nikt nie będzie dociekał dlaczego nie pracowałam, po prostu odrzucą moje cv.
Przez pół roku jakoś będziemy musieli sobie dać radę, wątpię zresztą, że tak szybko pracę znajdę. A później teściowa idzie na wcześniejszą emeryturę i chce się zajmować córą.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 17 Cze 2014, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No pewnie, że wpisać uśmiech

Fajnie Wam uśmiech , my będziemy pewnie kombinować język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 17 Cze 2014, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam wątpliwość, bo kiedyś, w jakimś programie, mówili żeby nie wpisywać rzeczy, których nie chce się poruszać na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli w cv zawarte są rzeczy prywatne, takie jak posiadanie dzieci, rodziny itp, to oni mają prawo ingerować w Twoje życie osobiste i zadawać różnorodne pytania.

No udało nam się z babcią, udało. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 17 Cze 2014, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym wpisała okres do końca macierzyńskiego (miałaś ciągłość świadczenia z ZUS na NIP zliwidowanej firmy) . I nie wpisałabym macierzyńskiego - bo gdzie to chcesz wpisać? w doświadczenie zawodowe? Kogo to obchodzi.

Jak ktoś będzie drążył to najwyżej powiesz, że byłaś na macierzyńskim w ostatnim czasie.

Pozdr. kadrówka z 8letnim doświadczeniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 17 Cze 2014, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo widzisz, brzmi sensownie uśmiech Prawdziwa umowa miała mi się skończyć w czerwcu 2014r. Miałam na czas określony. Czyli nie biorę pod uwagę ani świadectwa pracy w związku z likwidacją, ani tej oryginalnej umowy, tylko wpisać dzień zakończenia macierzyńskiego? No właśnie sama zaczęłam się zastanawiać, gdzie wpisać urlop macierzyński. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 17 Cze 2014, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka napisał:
Nie wiem jak jest dobrze widziane w działach HR, ale mój mąż opowiadał ostatnio, że u niego przyjęli do pracy chłopaka, który miał w CV wpisane 8 miesięcy opieki nad córką i prowadzenie domu. Bardzo spodobała się szczerość. Ale to pewnie kwestia tego, kto to CV czyta.


No ten ktoś też musiał gdzieś to wpisać język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group