Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wegetarianie na weselu
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chiqita
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 6 Cze 2014, 9:51    Temat postu: Wegetarianie na weselu Odpowiedz z cytatem

Nigdy jeszcze nie spotkałam się z sytuacją, żeby na weselu były potrawy wegetariańskie, nawet sałatki są z mięsem. Ciekawa jestem jak wegetarianie radzą sobie w takiej sytuacji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 6 Cze 2014, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My po prostu zasygnalizowaliśmy przy wyborze menu, że mamy dwoje wegetarian na weselu i dostali osobne menu. A jeśli chodzi o zimną płytę to w menu naszej sali były i potrawy z mięsem i bez. Na weselach, na których byłam też nigdy nie było tak, że absolutnie wszystko było z mięsem.

Z tego, co "nasi" wegetarianie opowiadali, to jak chodzili na wesela to obiadu zazwyczaj nie jedli - jak już to surówkę i ziemniaki. A potem sobie jakoś radzili, wybierając sałatki bez mięsa. Nie ukrywali, że zazwyczaj byli głodni na weselach, bo człowiek surówką i herbatą się nie naje.
Koleżanka jako sposób radzenia sobie z głodem podawała jedzenie obiadu tuż przed wyjściem do kościoła. Potem na sali przed kilka godzin nie była głodna.

Choć dla mnie oczywistym jest, że jeśli mam w rodzinie czy wśród znajomych wegetarian to powinnam zadbać o to, aby mieli co jeść. A nie siedzieli przez te 10 czy 12 godzin i dłubali w talerzu, rozglądając się co by tu "upolować".
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amelkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 837
Skąd: polska

PostWysłany: Sob 28 Cze 2014, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem wegetarianka na weselu kazdy mi steka e wez cos zjedz o to glodna bedziesz:)nie nigdy nie jestem glodna zawsze jest cos do zjedzenia i posmakowania:))
_________________
"never give up"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
niegapsię
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 55
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 8 Lip 2014, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja planuję poprosić gości by przy potwierdzaniu zaproszeń napisali czy maja jakieś potrzeby co do jedzenia. Wydaje mi się ,ze moim zadaniem jest by każdy miał co jeść i wegetarianin i bezglutenowiec i cukrzyk.

Wiem od znajomych wegetarian ,że przy wielkich imprezach gdzie ktoś o to nie zadbał (bo nie zawsze się da) ratują się paterami z owocami. Niestety uważają bycie głodnymi za część ceny która trzeba płacić za swoje przekonania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 8 Lip 2014, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dla koleżanki półwegeterianki podałam na obiad rybę, bezmięsne sałatki były, z głodu nie umierała.


W dobrym tonie jest podać ttakiej osobie jakiś ratunkowy obiad oczko.

Ale żeby całe menu przeorganizować,to już przesada. Ja nie przepadam za mięchem, nie jadam żadnych schabowych czy mielonych, karkówki etc- w ogóle niczego z mięsa w czym można trafić na różne żyły, tłuszcz i inne chrumchelki oczko. Żadnej kiełbasy, nawet wędliny o ile nie usunięto chrumchli i "białych" elementów.

Nigdy nie głodowałam na żadnej imprezie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZlotaLinia_com
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 177
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 8 Lip 2014, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się,nie ma sensu burzyć całego menu,tutaj dla gości którzy nie jedzą mięsa po prostu wczęśniej zamawiamy odpowiednie potrawy i informujemy o tym catering,wtedy przy dobrej organizacji problem w zasadzie nie istnieje i mamy spokojną głowę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marekwisniewski0
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 24

PostWysłany: Czw 10 Lip 2014, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba wcześniej powiedzieć kucharzowi, aby przygotował też menu wegetariańskie. np. ryba i jakieś sałatki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Izabella267
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 109
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob 19 Lip 2014, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na moim weselu również była para wegetarianów, skonsultowałam to wcześniej z szefem kuchni i przygotował dla nich odmienne menu, nie było z tym żadnego najmniejszego problemi
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
matrimonio
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 409

PostWysłany: Pon 18 Sie 2014, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wśród rodziny jest jedna wegetarianka i wśród znajomych - wegetarian oczko. Więc po prostu zawczasu się przygotuję i postaram się tak dobrać menu, żeby nie siedzieli głodni całą imprezę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ladybird15
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 39

PostWysłany: Sro 20 Sie 2014, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto przygotować coś i dla takich osób uśmiech Nie wszyscy np. lubią jeść mięso! Można zrobić alternatywy: jednak salatka z mięsem, a druga warzywna. Jakieś sery można podać, ryby... nie trzeba tylko się napychać mięchem (choć ja je kocham uśmiech.

U nas na weselu nie będzie wegetarian, ale mamy znajomych, którzy są wegetarianami i na wielu imprezach wspólnych menu tez robimy pod nich, żeby każdy mógł się najeść uśmiech
_________________
Miłość jest najważniejszą wartością w życiu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group