Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wybór położnej i wizyty patronażowe.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 16:17    Temat postu: Wybór położnej i wizyty patronażowe. Odpowiedz z cytatem

Domyślam się, że może być to zależne od regionu, ale tak czy siak zapytam. Jak wygląda u Was wybór położnej patronażowej?
Teoria teorią, ale domyślam się, że w praktyce różnie to wygląda.

Jak to załatwić i kiedy? Przed porodem czy jak maluch jest już na świecie?
Czy położna może odmówić, np. ze względu na odległość?
Chcemy znajomą położną, ale dzieli nas 25 km, teoretycznie mąż mógłby po nią jeździć lub moglibyśmy zapłacić jej za transport.
Ile trwa taki patronaż i jak częste są wizyty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas należało iść po porodzie zapisać dziecko do przychodni i z tej przychodni wysyłana jest położna środowiskowa. Możesz też iść do przychodni teraz i zapytać czy przed porodem też przychodzą - w niektórych przychodniach tak jest. Jak rozmawiałam z naszą położną, to mówiła, że zapisani są do nich ludzie z różnych rejonów i jak jest gdzieś dalej to po nią przyjeżdżają.
Takie wizyty to po prostu obejrzenie dzieciaczka, pokazanie jak o niego dbać, rozmowa o diecie, szczepieniach, taka informacyjna. Trwa różnie - zależy od położnej, pierwsza wizyta chyb zawsze jest najdłuższa. Masz prawo do 6 wizyt a ile będziesz chciała mieć to Twoja decyzja uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
U nas należało iść po porodzie zapisać dziecko do przychodni i z tej przychodni wysyłana jest położna środowiskowa. Możesz też iść do przychodni teraz i zapytać czy przed porodem też przychodzą - w niektórych przychodniach tak jest. Jak rozmawiałam z naszą położną, to mówiła, że zapisani są do nich ludzie z różnych rejonów i jak jest gdzieś dalej to po nią przyjeżdżają.
Takie wizyty to po prostu obejrzenie dzieciaczka, pokazanie jak o niego dbać, rozmowa o diecie, szczepieniach, taka informacyjna. Trwa różnie - zależy od położnej, pierwsza wizyta chyb zawsze jest najdłuższa. Masz prawo do 6 wizyt a ile będziesz chciała mieć to Twoja decyzja uśmiech


U mnie było tak samo, i z tego co kojarze nic się w tej kwestii nie zmieniło. Do mnie położna przychodziła nawet przez ten miesiąc, jak mały leżał w szpitalu. Pomagała mi zasuszac pokarm, żebym nie musiała brać zastrzyku hormonalnego, i ona sciagała mi szwy z cięcia...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, rozumiem. uśmiech
A co jeśli położną chciałabym z zupełnie innej przychodni niż pediatrę?
Tzn. do pediatry zapiszę synka w naszym mieście, a położną chciałabym mieć z przychodni, w której pracują moja mama i teściowa. Do Katowic mamy jakieś 20 km i chyba nawet wpisujemy się w rejon. Poza tym ja wszystkich swoich lekarzy mam właśnie w Katowicach, a większość właśnie w tej przychodni, chociażby POZ, czy to działa jakoś na "moją korzyść"?
Zdaje sobie sprawę, że położna sama może odmówić, ale przychodnia w której pracuje nie może jej w pewien sposób "zabronić"?

Skoro już o pediatrze padła wzmianka, to kiedy zapisuje się dziecko do pediatry? I czy też może odmówić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rashel, pierwszy raz spotkalam sie z takim okresleniem zasuszanie pokarmu. Chodzi o to, zeby piersi przestaly produkowac? Myslalam, ze w takim celu bierze sie bromergon...

Przepraszam, ze poza tematem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamilka napisał:
Rashel, pierwszy raz spotkalam sie z takim okresleniem zasuszanie pokarmu. Chodzi o to, zeby piersi przestaly produkowac? Myslalam, ze w takim celu bierze sie bromergon...

Przepraszam, ze poza tematem


No mi właśnie położna odradziła zgłaszania się po zastrzyk, żebym nie ładowała w siebie hormonów. Ciasno bandażowałam piersi, unikałam bodajże gorących pryszniców, okładałam piersi liśćmi kapusty. A położna jak przychodziła, robiła mi masaż, żeby wszystko ładnie się porozchodziło...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rashel, a miałaś zastój pokarmu w piersiach i kamienie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy wiecie ale położna może do was przyjść jeszcze przed samym porodem, co prawda może mało znaczące są wtedy te wizyty ale jest taka możliwość uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
Rashel, a miałaś zastój pokarmu w piersiach i kamienie?


Nie. Ja wcale nie karmiłam i karmić nie mogłam, więc od razu po porodzie miałam zasuszany. Piłam jeszcze zioła, chyba szałwie z tego co pamiętam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie położną możesz wybrać jeszcze przed zajściem w ciążę.
Ja swoją wybrałam po ukończeniu 18 lat (a już trochę tych lat minęło język ).
U nas położna przyjeżdża nie tylko po porodzie.
Gdy kobieta wymaga opieki, bo jest np po jakimś zabiegu powiadamia położną która sprawdza kilka razy jej stan.
W czasie ciąży przyjeżdża co tydzień, po skończonym 20 tc.
Bada ciśnienie, słuchamy bicia serduszka dziecka.
Po porodzie nadal przyjeżdża przez 6 tygodni.
Dodam źe położna (moja) nie jest z naszej przychodni.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group