Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Formalności po narodzinach dziecka.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety odpowiedzi na to pytanie nie znam uśmiech

http://www.mjakmama24.pl/rodzice/kariera-prawo-finanse/formalnosci-poporodzie-akt-urodzenia-pesel-zameldowanie-becikowe-zadbaj-aby-dzieck-zyskalo-nalezne,173_143.html

Moje dziecko jest zameldowane w tym miejscu gdzie ja, a właścicielem mieszkania są moi dziadkowie. Formalności załatwiał mąż, który jest zameldowany gdzie indziej uśmiech

Z teściem powinniście po prostu porozmawiać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale nie musieli dziadkowie być obecni czy wydawać zgody na meldunek ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas dom jest teściów i nie musieli wyrażać zgody na to, żeby Lena miała taki adres jak my.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No włśnie o to mi chodziło, bo teść trudny człowiek - ja od 7 lat mieszkając tutaj jeżdżę załatwić cokolwiek formalnego 250 km dalej.

Ależ będzie wściekły Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie, bo ja będę rodzić w innym mieście niż to w którym mieszkamy, czyli jak dobrze rozumiem mąż wszystko załatwia w mieście "urodzenia" a odbiera w mieście "zamieszkania" tak?

Martwi mnie ten okres między narodzinami, a wydaniem numeru pesel, jest jakiś okres automatycznego ubezpieczenia tak? ale jak długi?

I jeszcze tak z innej beczki, jak wygląda sprawa wypłaty pieniędzy z prywatnego ubezpieczenia? Mój mąż ma prywatnie wykupione ubezpieczenie, gdzie za urodzenie dziecka mamy dostać pieniążki. Jak to się załatwia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina - szczerze mówiąc, to teść może nawet nie wiedzieć, że będziecie dziecko u niego meldować.

Laura - w ogóle tym się nie przejmuj uśmiech Dziecko ma pełne prawo do wszystkich świadczeń od dnia narodzin uśmiech Z prywatnego ubezpieczenia, to po prostu musisz ich poinformować o urodzeniu. Pewnie też akt urodzenia będziecie musieli przesłać. To już mąż się sam w firmie ubezpieczeniowej musi dowiedzieć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pracy załatwia mąż, zanosząc akt urodzenia. Mąż poszedł do kadr i oni zgłosili do ubezpieczyciela. I do miesiąca mają czas, żeby przelać pieniądze. U mojego męża pojawiły się chyba po 2 tyg.
Akt urodzenia odbiera się, w tym mieście co urodziłaś dziecko. A pesel po 2-3 tygodniach jest już w Twoim mieście, w urzędzie.

Z tym ubezpieczeniem nie pamiętam ile dokładnie jest. Ale wiem, że jest uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny- a co z tym zabraniem małego dzieck ze sobą za granicę ? Trochę szkoda zostawiać takie stworzenie typu 2-3 tygodnie- na 6 dni bez matki, jak się da- to będę karmić piersią- więc chciałam zabrać ze sobą, jak również ojca i męża w charakterze moich kierowców i nianiek.

Wyjazd nie jest dlaeko - do Wiednia, czy jakiś urząd mógłby wydać dokument- jakikolwiek ? Oczywiście można jechać na dziko- ale nie dj Boże przy jakiejś kontroli drogowej coś odwali policjantowi i stwierdzi, że np. nie swoje dziecko wieziemy czy coś- może być różnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monia31
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 414
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laura ja jestem ubezpieczona prywatnie. Jak byłam w szpitalu to wystarczyło, że wysłalam do ksiegowej u mnie w pracy wypis ze szpitala i pieniązki mialam na koncie w ciagu tygodnia. Tak sobie mysle, ze po urodzeniu może wystarczy dostarczyć do ubezpieczyciela akt urodzenia. Ale na 100% pewna nie jestem czy dobrze myśle.
Edit: post zaczelam pisac zanim odpowiedz atiny sie pokazala.
_________________
Lepiej późno niż wcale Wink
Do ślubu tylko citroenem Wink



Ostatnio zmieniony przez Monia31 dnia Pon 14 Kwi 2014, 15:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziecko musi posiadać dowód albo paszport. Nie ma innej możliwości. Paszport można wyrobić jak tylko dostaniecie akt urodzenia. Musisz się dowiedzieć w odpowiednim punkcie paszportowym jak to wszystko wygląda i czy się wyrobicie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group