Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Urlop macierzyński- jaki przysługuje przy pracy na umowę i działalności?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzwoń do zusu i spytaj, jak odpowiedź nie będzie coś Ci pasować to zadzwoń drugi raz do kogoś innego - wtedy porównasz. Możesz do nich dzwonić anonimowo, bez podawania danych firmy czy czegokolwiek.
Jeśli chodzi o pracę na urlopie macierzyńskim to normalnie możesz prowadzić działalność.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina, ja macierzyński mam z działalności. Normalnie teraz ją prowadzę.
Wydaje mi się, że ty też będziesz mogła.
Pisz do nich maila przez formularz http://pue.zus.pl/generalquery.
Jak jak czegoś nie wiem to do nich pisze.
Ostatnio dowiedziałam się, że będąc na macierzyńskim, właśnie mogę prowadzić działalność, ale dodatkowo mogę też podjąć pracę (ale to po tych podstawowych 26 tygodniach)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 9 Maj 2014, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny- czy któraś się orientuje, czy mogę pobierać w czasie tych pierwszych 20 tygodni- świadczenia z miejsca pracy I Z DZIAŁALNOŚCI gospodarczej pytajnik

Można z dwóch miejsc pytajnik

Pomyślałam, żeby P otworzył na te pół roku swoją działalność i podpisywał umowy z rodzicami język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 25 Maj 2014, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny ja mam pytanie trochę z innej beczki. Roczny macierzyński już skończyłam, teraz odbieram wychowawczy, niedługo wracam do pracy. Zastanawiam się, czy okres urlopu macierzyńskiego będzie brany pod uwagę przy wyliczaniu średniej z 12 miesięcy potrzebnej do kolejnego macierzyńskiego? 60% pensji przez pół roku mocno by mi zaniżyło tę średnią smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amanda12
Gość





PostWysłany: Sro 2 Wrz 2015, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj takiego info na http://superksiegowa.pl/blog/zmiana-pkd-a-ceidg/
Ja tam znalazłam wiele info na ten temat! Nawet jak wyliczyć chorobowe i inne zasiłki. Polecam bo to bardzo ciekawy portal.
Powrót do góry
barksi
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Sty 2018
Posty: 739

PostWysłany: Nie 11 Lut 2018, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy pamiętać, że jest jeszcze takie coś jak urlop dla ojca po narodzinach dziecka, panowie często o tym zapominają i go nie wykorzystują http://www.totalextreme.pl/urlop-rodzicielski-dla-ojca/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group