Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

CIĄŻA A PRACA- co może się zdarzyć, co przysługuje pracownicy w ciąży.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 6 Maj 2014, 12:01    Temat postu: CIĄŻA A PRACA- co może się zdarzyć, co przysługuje pracownicy w ciąży. Odpowiedz z cytatem

Nie mogłam znaleźć żadnego tematu w tym zakresie- nie traktującego o urlopie macierzyńskim czy zwolnieniach lekarskich- ale w ogóle o pracy w ciąży....



Słuchajcie- mam mały problem.....
Trochę nie wiem, co robić.


Otóż, moje miłe- mój tydzień pracy przedstawia się następująco- 5 dni w tygodniu łącznie z sobotą,. uczę w dwóch szkołach muzycznych , łącznie 63 lekcje tygodniowo- szósty dzień- robię tylko 3 -4 zaległe lekcje.

Mam jeden dzień wolny. Oprócz tego codziennie ćwiczę na fortepianie.
Zaczęłam siodmy miesiąc w sumie bezproblemowej ciąży.

Ale czasem po prostu z przemęczenia materiału- czuję taki ból ...hmmm, macicy- że nie mogę wytrzymać./ Ostatnio P kazał mi półtora dnia leżeć- bo naprawdę, miałam wrażenie, że zaraz coś się stanie, nawet wstać z bólu macicy nie mogłam- po odpoczynku przeszło !


tóż - w szkole państwowej zobaczyłam właśnie grafik egzaminów, w których muszę uczestniczyć jako akompaniator- tzn grać np dyplom z uczniem kończącym szkołę średnią etc,
lub członek komisji....

Wygląda to tak, że np musiałabym w swoim studium muzycznym odwoływać około 6 lekcji- od rana tam grać np z JEDNĄ osobą - potem wrócić tu na zajęcia , czyli "praca" w godzinach 10-20, i jeszcze mi zostaje do odrobienia 6 zajęć- najpewniej w niedzielę. Dojazd do tamtej pracy 90 km w obie strony.

No i 3 razy będę musiała tak tam jechać- tu odwoływać i potem odrabiać zajęcia.... Jestem załamana.

Jak wezmę w ogóle zwolnienie i będę miała to w d...ie, to z najbliższych latach pożegnam się z tą pracą - i o tym wiem.

Chciałam iść dziś do kierownika sekcji i inaczej ustawić te pojedyncze egzaminy- żebym NIE MUSIAŁA dodatkowo na nie dojeżdżać, tylko w ramach moich dni pracy żebym mogła zagrać.

Czy jakieś prawo chroni mnie w tym przypadku- tzn pozwoli to wyegzekwować ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 6 Maj 2014, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I od razu uprzedzę - tak, zwolnienie mogłabym sobie walnąć bezproblemowo.

Tylko biorąc w szkole muzycznej zwolnienie w takim terminie- raczej po macierzyńskim nie będę miała pracy, do której mogłabym wracać....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group