Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nheleniątko
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Wto 18 Lis 2014, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore, gratulacje! uśmiech uśmiech uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Wto 18 Lis 2014, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jest jedno z najbardziej oczekiwanych forumowych Dzieciątek! uśmiech

Witaj Lusieńko na świecie! róża
Gratulacje dla dzielnych i dumnych rodziców Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia00
maniak
maniak


Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 1211
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Wto 18 Lis 2014, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz gratuluję w Waszym oficjalnym wątku uśmiech
Witamy po drugiej stronie brzuszka Lusieńko kwiatek
_________________
"Miłość nigdy nie ustaje..."



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Wto 18 Lis 2014, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Lusia, witaj! Trochę kazałaś tu na siebie poczekać ale oczywiście wybaczamy Ci wszyscy uśmiech

Nehle gratuluję dzielna mamusiu! No i tatusiowi też
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 25 Lis 2014, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry uśmiech
Dziękujemy za wszystkie gratulacje uśmiech
Powoli zaczynamy ogarniać, choć to dopiero drugi dzień w domu- przypałętała się Lusince żółtaczka, w związku z czym musiałyśmy zostać trochę dłużej, ponaświetlać się.

Ponieważ Lusia nie będzie miała swojego wątku, myślę, że króciutka relacja z porodu idealnie zamknie czas oczekiwania na nią, ponad dwuipółletniego.
Samego porodu opisać w sumie nie sposób, nie ma w nim nic magicznego i pięknego. W okropnym bólu zostałam zupełnie sama, choć mąż niewiarygodnie mnie wspierał, ale czułam, że NIKT nie jest w stanie pojąć tego bólu.
Poród poszedł dość szybko, bo o 2:20 byłam na IP z 3cm, i słabnącymi skurczami co 10 minut. Ale szybko się wszystko zmieniło i za jakąś godzinę byłam w wannie, na kanapie w pokoju do rodzenia, pod gazem...
O 4 odeszły mi wody i wtedy chciałam umrzeć. Bóle krzyżowe, które mnie zamroczyły spowodowały, że oprócz gazu wzięłam relanium i dwie dawki dolarganu... oczywiście było coraz gorzej, poród aktywny u mnie nie wypalił, bo nie byłam w stanie ustać na nogach, chciałam tylko leżeć na boku i krzyczeć- co też robiłam.
Przy 7 cm zachciało mi się do toalety, w międzyczasie trzy skurcze, na toalecie poczułam "coś" i wydarłam się, że mała się pcha. Uwieszona na mężu, powiedziałam, że nie dam rady dojść na łóżko. No, ale dałam Wink
A tam- pełne rozwarcie i zgładzona szyjka. Non stop pytałam, czy mogę przeć (na boku) i mi pozwalano, a za chwilę pełna ekipa i zaczęły się skurcze parte.
Oczywiście darłam w niebogłosy, ale było o tysiąc razy lepiej, niż te cholerne krzyżowe.
Przy trzecim partym Lusia niemal wyszła, ale mnie brakło pary, a skurcz był zbyt słaby, jej zaczęło lecieć tętno i pojawiło się hasło: "cc" uśmiech
Przy czwartym musieli mnie naciąć, mała przyblokowała się obojczykiem, ja dostałam tlen. Trafiłam na zmianę lekarzy, więc przy porodzie było sporo osób, których od momentu wyłonienia się główki w ogóle nie widziałam.
W ogóle, jak zobaczyłam jej małą główkę, bez wahania przeszłabym przez to piekło raz jeszcze. A potem wyfrunęła w moje ramiona, pachniała wodami, krwią, czystą fizjologią, a jak o tym myślę, to mam łzy w oczach, bo to taki cudowny zapach.
Od tej pory nie istniał nikt, oprócz jej i męża- a mała to dokładna kopia jego- widzę w niej każdy jego grymas, każdy humor i emocje.

Miłość do dziecka przychodzi falami.
W ciąży wydawało mi się, że nie mogę jej bardziej kochać, a do 3 jej doby miłość wzbierała coraz bardziej. W końcu, w trzeciej dobie, jak już leżała nagusia pod lampami, a ja nie mogłam jej wyciągać na dłużej niż 10 minut chuchałam na nią, żeby jej było ciepło i pomyślałam, że oddałabym za nią życie.
Jak otwiera oczy, takie ufne, niewinne, wiem, że nie zostawię jej nigdy, zaakceptuję jej wybory i będę na wyciągnięcie ręki zawsze. Jest cudowna uśmiech

Na szczęście- odpukać karmienie mimo tych trudności związanych z lampą ruszyło bez kłopotów. Ona ma cudowny odruch ssania, ja miałam siarę, a potem, pomimo braku pomocy, o którą wciąż prosiłam, załamana, zobaczyłam, jak małej leci mleko. Były problemy z przystawianiem, ale kapturki dały radę uśmiech


No to chyba tyle.
Warto było. Dzisiaj myślę, że tak dokładnie miało być, właśnie w tym czasie, właśnie teraz. Walka o nią była ciężka, ale dała mi taki zapas cierpliwości, łagodności i pozbycia się egoizmu, że naprawdę warto było walczyć, nie poddawać się i być razem z mężem w każdej okropnej chwili, chociaż bywało, że odtrącałam go, żeby nie cierpiał jak ja.
Nasza miłość jest teraz zupełnie inna, nasze dziecko wyzwoliło zupełnie inne podejście do małżeństwa, niż mieliśmy kilka lat temu, za dzieciaka. Ale jest pięknie. uśmiech

Dziękujemy raz jeszcze uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Wto 25 Lis 2014, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nhele, kobieto, jak zwykle się poryczałam uśmiech
Jeszcze raz gratuluję, niech Lusia rośnie zdrowo. Jest szansa na zobaczenie jednego z najbardziej oczekiwanych bobasów na forum?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 25 Lis 2014, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie jest szansa.
Bardzo mnie wspierałyście i Wam się jak najbardziej należy uśmiech

edytowane


Ostatnio zmieniony przez nheledore dnia Czw 27 Lis 2014, 16:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Wto 25 Lis 2014, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nhele prześliczne maleństwo, jeszcze raz gratuluję i życzę Wam dużo zdrówka! Długa droga za Wami, a przed Wami całe życie uśmiech Witaj w gronie szczęśliwych Mamuś uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MADI
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 685

PostWysłany: Wto 25 Lis 2014, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nhele gratulacje! Córcia przesłodka. Teraz cieszcie się każdą chwilą z małą, czas tak szybko płynie..dużo sił dla całej Waszej Trójki!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Wto 25 Lis 2014, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w końcu! język
Czekałam niecierpliwie na wieści.
Poród nie jest łatwy, sama się o tym przekonałam.
Boli strasznie, ale szybko ten ból się zapomina.
Gratuluję Ci kochana raz jeszcze uśmiech
Dzielna mamo:)

ps. ja też chciałabym zobaczyć Lusię oczko
EDIT: jest! wesoły Prześliczna dziewczynka <3
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45  Następny
Strona 43 z 45

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group