Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Usypianie naszych maluchów
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Czw 20 Mar 2014, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oliver do śpiochów tez nie należy. Jak leżę obok to przez dzień śpi tak po godzinę, dwie. W nocy budzi sie dwa razy na cycusia. Śpi w bujaczku albo w wózku, a najlepiej to u mamy na raczkach. Chyba muszę zacząć przed kąpielą juz ze 2 godziny nie pozwalać mu spać, bo pózniej je butle i nic! Po prostu nie chce spać!
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esc0011
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 855
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 22 Mar 2014, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas Milka robi sobie drzemki w ciągu dnia (od 0,5h do czasem 2,5h). Na spacerku musze ją chwilkę ponosić na rękach (raptem 5-10 min) i jak już widzę, że zasypia to hops do wózka i potrafi mi przespać cały spacer. Co do spania w nocy to najczęściej zasypia ok 18 i śpi do 20.00. Czasem muszę ją rozbudzić na kąpiel. Wykąpie się, zje mleczko i kładę ją do łóżka i zasypia od razu lub chwilkę spokojnie poleży sama. Najczęściej jak idzie spać ok. 20.00-20.30 to staje ok 03.00 na butlę i idzie dalej spać i tak do 6.00 (tu zaczynają się harce przez ok.1,5h) i znowu idzie spać do prawie 9.

Na samym początku usypiałam ją tylko na rękach ale to była malutka (a poza tym mama jak mi pomagała po narodzinach nauczyła ją tylko na rękach zasypiania). Jak tylko wróciłam z domu rodzinnego z odwiedzin to zrezygnowałam z noszenia Milki na rękach i jak widziałam, że chce spać odkładałam ją do łóżeczka i tak śpi do tej pory. Czasem by zasnęła szybciej wystarczy jej jej ulubiony kocyk koło twarzy uśmiech

Na dniu bym nie miała problemów, że Milenka obudzi mi się gdy coś robię to zawsze mam włączone radio lub telewizor (ale najczęściej radio) a Milenka śpi a ja idę zmywać, sprzątać.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob 22 Mar 2014, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas coraz bardziej reguluje się pora snu i czuwania.
Zasypia ok 21 i śpi już do 4-5 rano. Następne przebudzenie jest ok 7. Jak Diana się bawi się cicho to jeszcze uda nam się pospać do 8.30-9. Potem 10-12. Przed 13 wychodzimy na spacer i znowu spanie, tak do 15.30. Chwile się pobawi i jeszcze uśnie od 16 do 18. Od 18 już nie śpi, przed 20 kąpiel, cyc, wyciszanie i lulu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Sob 22 Mar 2014, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beczący beczący beczący u nas nadal tragedia ze spaniem... jedyne co udało mi się wywalczyć, to drzemka ok 11 (20 minut - 1h) i drzemka na spacerze,a i tak często kończy się tym, że Misiek wraca u mnie na rękach i zwiedza. W nocy przeżywam koszmar, mały budzi się czasem co 15 minut... i pobudka o 4-5 rano bez szansy ponownego zaśnięcia... Pocieszcie mnie, kiedy będzie lepiej?...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob 22 Mar 2014, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluszak,kurcze może faktycznie to ta alergia smutny może go to swędzi i przez to tak często się wybudza,pogadaj może z lekarzem ,może da Wam coś na ewentualne uśmierzenie świądu skóry Michałka,już sama nie wiem.Pamiętam,że jak Lena miała podejrzenie alergii,która okazała się na szczęście wysypką i z tego powodu nie mogła spać to nasz pediatra dał je jakiś syropek ,który powodował,ze swędzenie skóry było mniej odczuwalne ,a co za tym idzie młoda lepie spała.Niestety nie pamiętam nazwy smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym przeszła się do jakiegoś lekarza, raczej nie do pediatry. Nie wiem który będzie odpowiedni? Neurolog chyba. Bo skoro on nie może przespać ciągiem kilku godzin nawet w nocy, to ewidentnie coś jest nie halo. I Wy się męczycie i przede wszytskim on się męczy.
Poszukaj u siebie w mieście neurologa (prywatnie, bo na NFZ pewnie wizyty na przyszły rok Rolling Eyes ) i idź go przebadaj. Powiedz dokładnie co mu dolega, kiedy się zaczęło itp Zresztą pewnie sam z Tobą wywiad przeprowadzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 25 Mar 2014, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jesteśmy przykładem, że wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie i trzeba próbować uśmiech
Kubę nauczyłam zasypiania w swoim łóżeczku jak miał ok.4miesięcy. Wcześniej przez kolki zasypiał albo na rękach albo w leżaczku. Tydzień trwała nauka wieczornego usypiania, ale udało się. Za to nastąpił bunt spania w dzień. Był okres, że zasypiał tylko i wyłącznie w wózku na dworzu. Całe szczęście przypadło to na końcówkę lata i długą, ciepłą jesień, więc nie było to mocno uciążliwe. W końcu jednak miałam serdecznie dość i uparłam się nauczyć go zasypiać w ciągu dnia w łóżeczku. Miesiąc w sumie trwała walka, najpierw wkładałam go do łóżeczka i leżałam u niego w pokoju na kanapie i śpiewałam. Potem przestałam śpiewać, potem odsuwałam się coraz bliżej drzwi. Teraz mamy taki rytuał przed drzemką, chodzimy po domu, robimy papa zabawkom, zasłaniamy roletę, mówię do niego cichutko, daję buziaka, wkładam do łóżeczka i wychodzę. Średnio po 10 minutach robienia "aaa aaa aaa" Kuba usypia Very Happy
Teraz nastąpił bunt dwóch drzemek w ciągu dnia. Kuba usypia tylko przed południem. Popołudniowa, chociaż byłby słaniający się nie ma szans istnienia lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Czw 27 Mar 2014, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio gadałam z moja Polozna o spaniu Oliverka, bo jak czytam ze Wasze szkraby same zasypiają i do tego w łóżeczku, to pytam sie co robię nie tak. U nas Oliver zasypia tylko i wyłącznie na rękach. I zawsze po karmieniu muszę go ponosić. Czasem uda sie go odłożyć do bujaczka lub wózka, ale długo to nie trwa. Polozna poradziła mi, żeby nie uczyć go na siłe spać samemu. Po prostu ma większa potrzebę bliskości. Podobno to z czasem sie unormuje. Dlatego przestałam walczyć ze spaniem u mnie na rękach, brzuszku i w łóżeczku.
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Czw 27 Mar 2014, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oli u nas też był etap zasypania na rękach uśmiech Teraz odpukać zasypia sam, a w dzień to różnie, czasem sam, czasem we wózku, a niekiedy wcale język Wczoraj gryzł sobie gryzaczek, siedział mi na kolanach i nagle gryzak spadł na podłogę, patrzę a Misiek śpi Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Pią 28 Mar 2014, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O matulu, a u nas nadal usypianie na rękach Rolling Eyes W dzień jest stale, a w nocy zazwyczaj sam usypia. (no oczywiście ze smoczkiem i pieluszką tetrową) Nie wiem czemu tak ma próbowałam go oduczyc żeby w dzień go nosic ale jakoś mało konsekwentnie chyba. Tylko, że już jest sporym klockiem na połowę mnie więc muszę chyba znów podjąc próbę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group