Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pokoik dziecięcy czy łóżeczko w sypialni rodziców?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Samodzielny pokoik dziecięcy czy łóżeczko w sypialni rodziców?
Pokoik dziecięcy
31%
 31%  [ 7 ]
Łóżeczko w sypialni rodziców
68%
 68%  [ 15 ]
Wszystkich Głosów : 22

Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 16:09    Temat postu: Pokoik dziecięcy czy łóżeczko w sypialni rodziców? Odpowiedz z cytatem

Od kilku dni trapi mnie pewna sprawa. Kupując wózek mieliśmy już zamówić łóżeczko, ale... no właśnie. To jakie miałoby być to łóżeczko zależy przede wszystkim od tego czy mały będzie miał swój własny dziecięcy pokoik czy ma być z nami w sypialni? I teraz mały kłopot, bo raz chcemy tak, a raz inaczej.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że przez pierwszy rok najlepiej jak łóżeczko stoi w sypialni. Do dziecka często się wstaje, wszystko pod ręką jest, a i rodzice chyba spokojniejsi, że mają dziecko tuż obok. Nie wyobrażam sobie, żeby takie maleństwo spało w osobnym pokoju.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jest jakieś rozróżnienie na łóżeczka w sypialni rodziców a na takie do własnego pokoiku?
Uważam podobnie jak Kasztanowa. Na początku chyba wygodniej mieć dziecko przy sobie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
A jest jakieś rozróżnienie na łóżeczka w sypialni rodziców a na takie do własnego pokoiku?

Nie ma generalnego rozróżnienia. Tylko dla nas jest różnica, bo jeśli zrobimy mu już pokoik to łóżeczko będzie masywniejsze i z szufladą, a jeśli zostanie z nami to na pewno nie będziemy kupować takiej kolubryny, a i na szufladę miejsca raczej nie będzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze dwa lata dziecko śpi w takim łóżeczku. Jeśli nawet na początku zdecydujecie się mieć dziecko u siebie w sypialni to chyba nie przez cały czas? Możecie kupić takie łóżeczko, które docelowo i tak będzie w pokoiku a np. szuflady po prostu nie używać. Chyba, że takie łóżeczko, które byście chcieli mieć w pokoiku nie mieści się w Waszej sypialni, chociaż nie wiem co znaczy masywniejsze bo łóżeczka mają standardowe wymiary raczej.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepiej jest, gdy przez pierwszy rok łóżeczko jest w sypialni/pokoju rodziców.
Rodzic spokojniejszy, matka bardziej wyspana język
Do dziecka trzeba kilka razy wstawać więc obok rodziców wydaje mi się szybciej i łatwiej oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
Chyba, że takie łóżeczko, które byście chcieli mieć w pokoiku nie mieści się w Waszej sypialni, chociaż nie wiem co znaczy masywniejsze bo łóżeczka mają standardowe wymiary raczej.

Są też łóżeczka 70cmx140 cm uśmiech I o takim właśnie myśleliśmy do pokoiku.

Asiu, a jaki macie plan jak pojawi się teraz drugie dziecko? Dobrze pamiętam, że macie dwa pokoje? Ksawcio będzie dalej z Wami i z dzidziusiem? Nie będzie mu przeszkadzał bobas w nocy np?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laura u nas będzie tak, że mała będzie spała z nami w sypialni ale i tak będzie miała od razu swój pokoik urządzony. Myślę, że w nocy będzie spała z nami a na drzemki w ciągu dnia będziemy ją kładli do swojego pokoiku.
U siebie będzie miała łóżeczko natomiast u nas kołyskę.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola_b
maniak
maniak


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 1182

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie najpierw z rodzicami. Jak dziecko zacznie płakać to nie lecisz na złamanie karku do innego pokoju bo nie wiesz co się dzieje.
Moja Ala czasem wydaje dziwne dość głośne dźwięki przez sen ale ją widzę i jestem spokojna.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też Michał ma swój pokój, ale aktualnie łóżeczko stoi u nas, jego pokoi jest za salonem i korytarzem, więc kawałek, a on potrafi obudzić się w ciągu sekundy z wrzaskiem jakby go ze skóry obdzierali, więc mogę szybko reagować i budzi się nieraz co godzinę, więc chyba by mnie trafiło jakbym miała łazić tam i z powrotem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group