Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pokoik dziecięcy czy łóżeczko w sypialni rodziców?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Samodzielny pokoik dziecięcy czy łóżeczko w sypialni rodziców?
Pokoik dziecięcy
31%
 31%  [ 7 ]
Łóżeczko w sypialni rodziców
68%
 68%  [ 15 ]
Wszystkich Głosów : 22

Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza argumentami przytoczonymi przez dziewczyny dziecko w sypialni rodziców ma też inny plus - mąż częściej pomoże uśmiech U nas było tak, że jak na początku młody się budził to mąż zmieniał mu pieluchę i dawał mi do łóżka do karmienia. Później często wstawał i zmieniał mnie, gdy widział, że długo noszę Adasia. A jak bym poszła do drugiego pokoju to spałby dalej nie kojarząc czy ja śpię obok czy "bujam się" z małym język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Czw 13 Mar 2014, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laura tak uśmiech
Ksawcio ma swój malutki pokoik (w sumie tak jakby po części połączony z naszym dużym, dziennym pokojem i zarazem sypialnią język )
Plan jest taki że łóżeczko drugiego stanie obok Ksawciowego.
Ksawery lubi dzieci także na razie się nie martwię tym jak zareaguje.
Mąż twierdzi że przez okres połogu mogę spać z 2 a on pójdzie na drugie łóżko. oczko
Zobaczymy w październiku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 13 Mar 2014, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na początku bardzo się denerwowałam, czy aby dziecku nic się nie stanie jak zasnę i nie usłyszę małej. Między innymi dlatego w naszym łóżku spała. Coś czuję, że jakby spała w innym pokoju, to bym całą noc na krześle przy niej siedziała, obserwują ją, czy oddycha. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 13 Mar 2014, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego jak daleko ma być pokoik dziecka.
My mamy 3 pokoje, 1 to pokój Diany (starszej córy), salon to zarówno nasz pokój dzienny i sypialnia, a Alicja śpi w trzecim pokoju, który jest też pracownią mojego męża. Więc można powiedzieć, że Alicję całą noc ma na oku tata oczko Ale te dwa pokoje mamy na tyle blisko, ze słyszę jak Alicja wybudza się na karmienie, a jak nie słyszę to M mi ją przynosi i do mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 13 Mar 2014, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shadow, świetny pomysł z tą kołyską uśmiech Muszę sprzedać mężowi.
Natalia, bardzo blisko mielibyśmy do pokoiku młodego, w zasadzie dzieliłaby nas tylko ściana.
Asia, a nie boisz się, że maluszek będzie budził Ksawcia np?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią 14 Mar 2014, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest możliwe język
Ale dzieci raz dwa się przyzwyczajają do nowej sytuacji oczko
Z Ksawcia będzie prawie 2 letni kawaler, także myślę że nie będzie źle.
A jak Małe pójdzie w ślady brata to będzie mało płakać Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob 15 Mar 2014, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz odezwie się głos egoistycznego rozsądku Very Happy
Jestem przerażona tym, że Filip będzie spał z Nami w sypialni. Nawet nie wyobrażacie sobie jak mi dobrze było mieć Nasz azyl tylko dla Nas. Pokoje Kuby i Nasz dzieli jakieś 4 metry w linii prostej, do tego nie mamy drzwi, więc słyszałam wszystko. Męża i tak wykopywałam z łóżka kiedy nie miałam sił iść sama. Gdy Kuba nie chciał spać to siedzieli u niego w pokoju, a ja mogłam spokojnie podrzemać.
Wstawienie Filipowego łóżeczka do Naszej sypialni jest dla mnie dość dużym wyzwaniem. Zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzę. Zapewne jest to prostsze niż sie wydaje, ale wg mnie dziecko powinno mieć , w miarę możliwości, swój mały, oddzielny świat. Dlatego jak tylko Filip ogarnie nocne spanie bez większych pobudek to wylądują w jednym pokoju ze starszym bratem.
Moim zdaniem wszystko przemawia za tym, żeby dziecko spało osobno od rodziców. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu gdy dziecko przyjdzie do Nas raz na jakiś czas do łóżka i wspólnie będziemy spać. Kubę zawsze w niedziele rano pakujemy do Nas i wspólnie leżymy i bawimy się pół godziny. Uważam jednak, że rodzice muszą mieć przestrzeń i czas dla siebie. A najlepiej uczyć tego dzieci od najmłodszych lat.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob 15 Mar 2014, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa, spoko, ja też mam podobne zdanie i nie uważam tego za egoistyczne język
Przy Dianie zupełnie mi nie przeszkadzało, że śpi z nami w pokoju, albo w łóżku. Zanim urodziła się Alicja, również uważałam za oczywiste, że będzie spała z nami w pokoju. A tu zonk. Zaraz po porodzie, jak Młoda chciała częściej cyca, to spała z nami w łóżku, a ja rano wstawałam zła i niewyspana Evil or Very Mad
Jak tylko pojawiły się długie nocne przerwy, to wylądował u siebie i koniec, ja mam swoją część łóżka tylko dla siebie! Teraz nawet po rannym karmieniu (6-7) leci do siebie i nie zostaje u nas, bo ona już wtedy nie śpi, tylko sobie gaworzy i macha rączkami i nóżkami. A my śpimy dalej lol
Jeszcze kilka miesięcy i zorganizuję dziewczynkom ich własny pokój, żeby spały razem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Sob 15 Mar 2014, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym strasznie chciała wyprowadzić Michała do jego pokoju, ale mały skurczybyk budzi się co godzinę, nie raz częściej i chyba by mnie trafiło latanie do niego co chwilę... Nie mam pojęcia co zrobić, żeby spał chociaż chwilę dłużej, odkąd się urodził, nie przespał mi dłużej niż 3 godziny...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Sob 15 Mar 2014, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze tak sobie myślę może za szybko do niego wstajesz. Tzn. np. u nas było tak ze jak młody coś zaczynał popłakiwac nie szłam do niego od razu tylko odczekałam chwilę i czasem działało uspokoił się i szedł spac dalej albo np. tylko wpadłam wsadziłam smoka w dziub i spał dalej. Może by go przetrzymac?? A on się budzi bo jest głodny czy tak po prostu się już wyspał ? Jak ja bym chciała żeby Antoś miał swój pokoik... Jak będziemy miec kolejne będzie jeszcze ciekawiej,bo też będzie u nas w sypialni. Ale tatuś pewnie w salonie wyląduje. A łóżko nasze na kanapę mniejszą zamienimy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group