Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Trochę kultury, ludzie! ;-)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 9:58    Temat postu: Trochę kultury, ludzie! ;-) Odpowiedz z cytatem

Czas najwyższy odświeżyć wątek uśmiech
brakuje mi tu rozmów, które wniosą w nas więcej ciekawości kultury i świata słów, nut i aktorstwa.

Chodzicie na jakieś przedstawienia teatralne? Na czym byliście ostatnio w kinie? Czytałyście ciekawą książkę, a może mało kto o niej słyszał? Kto jest Waszą ulubioną postacią literacką, filmową... a może jest to ktoś, kto autentycznie chodził po tej ziemi? Niech to będzie nawet Napoleon albo M.Skłodowska-Curie Wink


Ja sama ostatnio, pod wpływem nowego filmu Almodovara, sięgnęłam po książkę francuskiego pisarza, o którym wcześniej nie słyszałam: Thierry Jonquet. Jego "Tarantula" zainspirowała reżysera i nakręcił film "Skóra, w której żyję" z Antonio Banderasem w roli głównej, po której podobno więcej nie spojrzymy na niego, jak na filmowego amanta (swoją drogą, facet ma swoje lata, czas najwyższy, nie sądzicie? Wink )

Książkę "łyknęłam" w jedno popołudnie. Długa nie jest, a język łatwy i szybko się czyta. Natomiast pomysł na książkę... mocny. Bardzo. Opisy nie są drastyczne, ale gdy człowiek czyta to wszystko, zaczyna wyobrażać sobie to co się tam dzieje, zwłaszcza w psychice tych ludzi i... bardzo mnie intryguje, jak będzie to pokazane w filmie.

Widziałyście? Czytałyście? uśmiech


_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się przymierzam do tej książki http://merlin.pl/Olowek_Katarzyna-Rosicka-Jaczynska/browse/product/1,927474.html

Oglądałam reportaż o autorce i jakoś tak mnie tchneło, że chcę to przeczytać.
W kinie wstyd się przyznać nie byłam od hohoho i z tego co pamiętam nie było to kino ambitne Rolling Eyes Jakiś maraton filmowy zdaje się.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka, dużo pytań zadałaś. język Ale temat bardzo mi się podoba.
Rozważam właśnie, czy pójść na "Bitwę warszawską", w reżyserii Hoffmana. Mam złe doświadczenia z tego typu filmami i do tej pory nerw wewnętrzny mną wstrząsa, gdy przypominam sobie film "Generał." Evil or Very Mad Co więcej, nie cierpię Nataszy Urbańskiej jako aktorki.

Ulubionych postaci to ja mam kilka, jeśli nie kilkanaście, sama wiesz, że uwielbiam czytać biografie. Ale z postaci literackich to mam jednego takiego małego, wąsatego detektywa, z jajowatą głową i w lakierkach. oczko

Film, o którym piszesz, podobno jest rzeczywiście dobry, tyle wiem ze słyszenia, bo jeszcze nie widziałam. chciałabym najpierw zajrzeć do książki. Mam też nadzieję, że Banderas przywróci mi tym filmem wiarę w jego osobę, bo od pewnego czasu kojarzę go wyłącznie z bankiem. Ole! Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o Almodovara, to mam z nim pewien problem... Oglądałam: "Porozmawiaj z nią", "Wszystko o mojej matce", "Drżące ciało", "Kwiat mego sekretu", "Kika". Wszystkie dobrze się zapowiadały, miały ciekawą fabułę, szczególnie w warstwie psychologicznej, ale obraz jest dla mnie zbyt wulgarny, niepotrzebnie przeerotyzowany i zwyczajnie niesmaczny. "Kikę" wyłączyłam w połowie i chyba zraziłam się do tego reżysera na amen.

Ale ogólnie do kina chadzamy, staramy się być przynajmniej raz na kwartał. Na "Bitwę Warszawską" się wybieramy, bo mój mąż nie odpuszcza produkcji historycznych Wink Ale nie mam złudzeń, raczej ambitne kino to nie będzie, szczególnie, że standardowo wątek miłosny musi być w centrum Rolling Eyes W ogóle w multipleksach trudno o ambitniejsze filmy - same superprodukcje dla możliwie najszerszego grona odbiorców.
Dlatego często uruchamiamy DVD i nadrabiamy klasykę sprzed lat, ostatnio na tapecie był "Angielski pacjent" - pozytywne zaskoczenie.

"Nadrabianie klasyki" dotyczy również literatury język Zamierzam odkurzyć Sienkiewicza. Właśnie zaczęłam "Listy z podróży do Ameryki" - świetne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałam "Generała". Obsada świetna, ale film... cóż, chyba spodziewałam się czegoś innego.

Inko, ja Cię ślicznie proszę, dziel się ze mną swoimi ulubionymi postaciami! Dzięki Tobie poznałam bliżej Jackie Kennedy, pani Roosevelt wciąż czeka w kolejce, bo chociaż zaczęłam czytać, tak przed ślubem wciąż coś zabierało mi czas, a teraz wszystkie książki są już spakowane do wysłania i usycham jak ten kwiat bez wody, bo książki żadnej nie mam. Tyle, co kupiłam sobie tą "Tarantulę".

Może poleciłabyś mi coś ciekawego na najbliższy miesiąc? Poszperam na allegro Cool Twisted Evil

Wczoraj wieczorem zapodałam sobie "Ojca chrzestnego". Czy juz mówiłam, że kocham Al Pacino miłością wielką? Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metko, cieszę się bardzo na ten temat!uśmiech
W tym całym zawirowaniu i zakręceniu związanego z początkiem roku wszystkie książki, kino jakoś poszło w zapomnienie, a to niedobrze.
Właśnie w najbliższym czasie chciałabym się wybrać do kina, myślę o tej "Bitwie Warszawskiej", tylko ciekawe, czy film nie okaże się zwykłym kiczem...koleżanka ( nauczycielka historii btw.) mówiła ostatnio - gdy o tym rozmawiałyśmy - że dość daleko ma on do prawy historycznej....ba, wiadomo, musieli trochę "dokolorować" pewne fakty....
Ech, liczę, że wszystko się jakoś szybko ustabilizuje u mnie i będę mieć czas na te niezliczone pozycje książkowe, kinowe i jakieś wyjście do kina też by się przydało, bo w tym roku tylko raz byłam:(
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My staramy się ukulturalniać średnio raz na miesiąc, chyba, że w kinie nie ma kompletnie nic ciekawego. Bo szczerze mówiąc, pewne filmy wolę oglądać w zaciszu domowego ogniska Wink

za niedługo idę ze znajomymi na "Księga papugi" w Teatrze Rozrywki. Dopisek brzmi "tylko dla dorosłych" Twisted Evil
idąc za opisem ze strony teatru, "(...) Program stanowi zbiór opowieści tradycyjnych, zaczerpniętych z różnych kultur orientalnych, głównie perskiej, arabskiej i tureckiej. Opowieści krążące wokół tematu miłości, pożądania, zdrady i pokus cielesnych dostarczą nauki i zabawy. Opowieść ramowa pochodząca z kultury indyjsko-perskiej opowiada o kupcu Majmunie i pięknej Chodżeste oraz o mądrej Papudze. W programie pojawią się m.in. także historie: Opowieść o Neriman Sultan (Orhan Pamuk, „Nazywam się Czerwień”); tunezyjskie opowieści weselne i rozwodowe (Hejaiej Monia, „Behind Closed Doors: Women’s Oral Narratives in Tunis”). Opowieści z łaźni (Moris Farhi „Młodzi Turcy”), bajki erotyczne autorstwa Jarka Kaczmarka z „Grupy Studni O.”
Akompaniament wykonywany na tradycyjnym instrumentarium wschodnim z towarzyszeniem pieśni etnicznych."


takżęęęęę... zobaczymy, czy wrócę zadowolona Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arsandro na "Bitwę Warszawską" prawdopodobnie pójdziemy obie z dziećmi naszymi, bo słyszałam, że mają być wycieczki szkolne jak na "Katyń" czy "Ogniem i mieczem"
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka napisał:
Wczoraj wieczorem zapodałam sobie "Ojca chrzestnego". Czy juz mówiłam, że kocham Al Pacino miłością wielką? Wink

To jest jeden z niewielu filmów, do których mogę wracać bez końca, najlepiej trzy części trzy dni z rzędu Wink Poza oczywistymi walorami, czyli fabułą i obsadą, genialna muzyka.

A od Ala Pacino wolę chyba Roberta de Niro, ale w tym konkretnym filmie wygrywa Robert Duvall jako consigliere język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Arsandro na "Bitwę Warszawską" prawdopodobnie pójdziemy obie z dziećmi naszymi, bo słyszałam, że mają być wycieczki szkolne jak na "Katyń" czy "Ogniem i mieczem"


Też chcę się wybrać do kina z klasą na koniec września...ale właściwie to nie wiem, czy na ten film ich namówię. Zobaczę. uśmiech
Na pewno chętnie sama się na to wybiorę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group