Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ból porodowy i sposoby jego łagodzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martylda napisał:
[Zdecydowanie gorszy był połóg niż poród

Mam podobne odczucia, mimo innego porodu.

U nas w standardzie jest TENS, używałam podczas skurczy, ale bardziej mnie to wkurzało niż pomagało (nastawiłam sobie na najniższą siłę).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia00
maniak
maniak


Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 1211
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rodziłam z gazem, bo niestety na ZO już się nie kwalifikowałam...
Nie działa on przeciwbólowo, więc bolało nieziemsko, ale jak się "oćpałam" gazem, to mniej myślałam o bólu lol
_________________
"Miłość nigdy nie ustaje..."



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shadow's wife napisał:


Według mnie jedyna metoda, która faktycznie działa tak, że nie boli i koniec kropka to zzo.


Polemizowalabym... U mnie 2godz po podłączeniu pompy z zzo były super - bol był mały, skurcze się pisały i wszystko świetnie, niestety potem zaczęło znów boleć jak cholera, nawet bardziej niż przedtem i miałam drgawki, trzeslam się cała łącznie z zębami... smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kolejny dowód na to, że każdy poród i każdy organizm jest inny, inaczej reaguje itd.
Jeśli tylko będę mogła być aktywna przy drugim porodzie to chciałabym spróbować oczywiście czegoś innego, jeśli będę musiała leżeć to pewnie się zdecyduję na zzo.
Zresztą o czym ja mówię, jaki kolejny poród... figielek głupek
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:

Natalis 200zł? Z tego co się orientuję w 90% aptek cena waha się od 130-150zł...


Może chodzi o wielkość ampułki?
Wiem, że są dzielone na trzy, dwie i jedną (nie wiem, czy akurat Natalis), ja mam 15ml, na dwa podania.
Ja zapłaciłam 185zł, do SR przyjechał przedstawiciel, a ja się nie rozglądałam po aptekach, zresztą nie o to chodzi Wink
Żel z kwasem hialuronowym przeciw zrosty przy cesarce kosztuje 3x tyle, ostatnio się zastanawiałam, czy uda mi się go zdobyć, gdyby decyzja o cięciu była nagła. I w szalonym przypływie gromadzenia WSZYSTKIEGO, co może się przydać, chciałam kupować lol

Asiu, ja zamierzam czekać (o ile nie odejdą mi wody) jak najdłużej w domu, więc też może się zdarzyć, że trafię z rozwarciem powyżej 5cm i nikt o zzo nie będzie chciał ze mną rozmawiać Very Happy

Shadowsie, dzieci Wam tak świetnie wychodzą, że to grzech poprzestać na jednym język Very Happy
A tak serio, czy ruch rzeczywiście tak pomaga? Mnie jak dopadają skurcze BH, to wcale nie myślę o ruszaniu się, wręcz przeciwnie, mam jedną ulubioną pozycję, którą trenuję od dłuższego czasu: LEŻENIE Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leżenie to najgorsza pozycja do porodu...
Podobno pomaga, nie wiem nie miałam okazji sprawdzić język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, leżąc kość ogonowa nie odgina się tak, jak powinna, a przynajmniej zajmuje jej to dużo więcej czasu...
Podobno najlepiej jest na pieska, wtedy miednica jest najszersza w obwodzie, chociaż ja naoglądałam się tyle porodów, że najbardziej podoba mi się na kolanach.

Mnie się zdaję, że z tymi naturalnymi metodami łagodzenia bólu jest, jak napisałaś- lipa język
To tak, jakby upierdliwy ból głowy leczyć naturalnie uśmiech
Ja próbowałam 2 w II trymestrze- no ni wuja się nie da Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt nie leżałam na płasko, ale dyskomfort był przeokropny Confused Jak usiadłam do znieczulenia to było już lepiej, więc coś w tym musi być oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:

Asiu, ja zamierzam czekać (o ile nie odejdą mi wody) jak najdłużej w domu, więc też może się zdarzyć, że trafię z rozwarciem powyżej 5cm i nikt o zzo nie będzie chciał ze mną rozmawiać Very Happy


Życzę Ci tego język Ja miałam takie samo podejście, stwierdziłam,z ę skoro jedno dziecko już wiem jak się rodzi i wiem jaki to ból, to maksymalnie czekam w domu ile się da. Jak już mnie tak mocno zaczęło boleć, ze ledwo chodziłam, jak skurcze zaczęły być co 4-5min, to moja mama mnie już wypchnęła, bo bała się, że w domu urodzę język I co? Jak na samolot, a tam położna, że 3cm lol A byłam pewna, że na salę wejdę tylko urodzić język
Chociaż i tak szybko poszło- M. mnie przywiózł o 1, a o 7 było po wszytskim oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja przy skurczach intuicyjnie ustawiałam się w pozycji na pieska język i teraz tak jak Wy mam zamiar jak najdłużej w domu zostać, nawet jak mi wody odejdą (pod warunkiem że będą czyste) zostaje w domu aż skurczy nie poczuję.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group