Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ból porodowy i sposoby jego łagodzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2014, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za bzdura... Przepraszam ale to jest przecież lek narkotyczny. Oczywiście, że ma wpływ na dziecko, przecież ten lek podawany jest dożylnie, więc trafia też do krwiobiegu dziecka. Na ostatnich zajęciach w szkole rodzenia mieliśmy zajęcia z lekarzem ginekologiem, jednym z tematów jakie poruszyła to metody zmniejszenia bólu porodowego. Zapytałam o jakie jej chodzi środki przeciwbólowe podawane dożylnie, powiedziała, że dolargan, powiedziała o plusach i minusach. Jednym z minusów było to, że może spowodować zaburzenie akcji serca dziecka, dziecko po porodzie jest ospałe, więcej nie pamiętam, bo na tym się głównie skupiłam.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2014, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam coś dożylnie podane, ale nie pamiętam co z tego wszystkiego. Gdzieś powinno pisać w dokumentacji ze szpitala. Jak będę miała czas sprawdzę. Ale tak czy siak i tak bolało mnie jak cholera. Nie czułam, żebym dostała jakieś znieczulenie język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2014, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, ja też tak myślę i moja mama tez tak mówi, ale wiadomo ona broni tej metody bo sama z niej skorzystała, chociaż sama przyznała, że gdyby mogła mieć zewnątrzoponowe, to chętnie by z niego skorzystała, ale tam gdzie rodziła (Tychy), nie było takiej opcji akurat.
Ja, patrząc na to całkiem z boku, tak obiektywnie, już widzę skutki tego jej znieczulenia, podsypiała między skurczami podobno, miała problemy z karmieniem (możliwe, że przez osłabione ssanie córy), potem mała raz przestała oddychać podczas karmienia. Może zbieg okoliczności i to akurat nie od tego, no ale...


Ostatnio zmieniony przez lauraire dnia Czw 10 Kwi 2014, 11:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2014, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłam, ja dostawałam różne leki, ale na pewno nie to.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2014, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laura, ja też podsypiałam między skurczami język A nie miałam podane nic przeciwbólowego. A podsypiałąm, bo już tak zmęczona byłam.
Nie byłabym pewna, czy ta znajoma spała, bo miała to coś wstrzyknięte. Między skurczami żadnych bóli się nie czuje, więc spokojnie te 2-3min komara można przyciąć.
Ja nie chciałam żeby mi coś podawali, chociaż położna się pytała, czy chcę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2014, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to może zbieg okoliczności akurat. uśmiech Zasugerowałam się tym, bo w opisie tego leku było właśnie napisane" "Niestety, może spowodować u rodzącej senność, przez co straci kontrolę nad porodem."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2014, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałam o tym dolarganie przed porodem i nie zdecydowałabym się na niego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2014, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też bym się nie zdecydowała, aż się dziwię, że to proponują w ogóle...

Ja mam na zbyciu nieużywany Babycare elle TENS, jeśli któraś z Was jest zainteresowana uśmiech Za 200 zł plus wysyłka.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 19 Wrz 2014, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupełnie nie wiem, gdzie się wcisnąć z tym pytaniem, a nowy temat szybko umrze pewnie, więc pytam tu oczko
Czy któraś z Was miała przy porodzie podawany żel położniczy?
Ja sobie takowy kupiłam zachęcona przez położną, ale w necie średnio mogę znaleźć opinie dziewczyn, które to stosowały, a poza tym, naszemu forum ufam najbardziej język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią 19 Wrz 2014, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz na myśli ten Natalis? czy jakoś tak? Ostatnio widziałam ulotkę tego żelu u mojego gina - ale nie pytałam, czy to działa Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group