Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ból porodowy i sposoby jego łagodzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 25 Lut 2014, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodzenie łożyska w ogóle nie boli. Mnie za to strasznie bolało zakładanie szwów. Ale z kimkolwiek bym nie rozmawiała to nikogo poza mną to nie bolało język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola_b
maniak
maniak


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 1182

PostWysłany: Wto 25 Lut 2014, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co ja urodziłam a nawet nie wiem co to skurcz i w sumie nie płaczę uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 25 Lut 2014, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Rodzenie łożyska w ogóle nie boli. Mnie za to strasznie bolało zakładanie szwów. Ale z kimkolwiek bym nie rozmawiała to nikogo poza mną to nie bolało język


agattt mnie też bolało Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Sro 26 Lut 2014, 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
agattt napisał:
Rodzenie łożyska w ogóle nie boli. Mnie za to strasznie bolało zakładanie szwów. Ale z kimkolwiek bym nie rozmawiała to nikogo poza mną to nie bolało język


agattt mnie też bolało Cool


Szwow nie czulam, ale naciecie... To juz bylo gorsze od calego porodu :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 26 Lut 2014, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja za to nacięcia nie czułam prawie, tylko lekko zapiekło. Chyba nacięcie zrobione w odpowiednim momencie nie boli (nie pamiętam czy podczas skurczu czy między).

Jak widac wszystko jest kwestią indywidualną i nie ma co się z góry nastawiać, że bedzie bolało.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 26 Lut 2014, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie tam poród za bardzo nie bolał. Jak już poczułam bóle i pojechałam do szpitala, to się okazało, że mam 8cm rozwarcia i w sumie 20min później było po całej akcji Very Happy - mam nadzieję, że drugi raz będzie tak samo uśmiech

A na sali porodowej był prysznic, piłki itp. i ponoć zarówno prysznic na lędźwie jak i skakanie na piłce pomaga okiełznać ból.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 26 Lut 2014, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tak, polecam piłkę. U mnie sprawdziło się skakanie i bujanie na niej. No i mąż oczko Bez jego uciskań na plecy byłoby mi o wiele trudniej uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro 26 Lut 2014, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nacięcia w ogóle nie odczułam jako bólu, ale czułam kiedy położna to zrobiła. Nacięcie powinno być zrobione w szczytowej fazie skurczu - wówczas sam skurcz tak napieprza, że takie "delikatne" nacięcie wcale nie jest odczuwalne jako ból. Zakładania szwów też nie czułam - pamiętam, że szył mniE jakiś młody lekarz z dużą dawką dobrego humoru. Na wejściu zapytał ile chcę mieć szwów, bo z reguły zakładają 60, ALE tego dnia była promocja i w gratisie może dorzucić jeszcze dodatkowe 20 Very Happy A jak się chwilę później dowiedział od położnej, że w trakcie porodu prosiłam o cesarkę, to stwierdził, że o 16-stej nie ma zapisanego jeszcze żadnego zabiegu i skoro tak bardzo marzyłam o cesarce, to on dziś jeszcze to marzenie może mi spełnić, tylko żebym się zastanowiła, w którym miejscu na brzuchu chcę mić nacięcie lol
Ten ostatni etap porodu, jakim było szycie, wierzcie lub nie, ale przez podejście lekarza naprawdę już wtedy odreagowałam i po trosze zapomniałam o bólu podczas porodu Wink
A urodzenie łożyska w ogóle nie boli.
Miałam jeszcze piłkę i gaz rozweselający, ale to drugie to szału na mnie nie wywarło, aczkolwiek ogólnie bardzo dobrze wspominam poród.
DZIEWCZYNY, GŁOWA DO GÓRY. WCALE TO NIE JEST TAKIE STRASZNE uśmiech uśmiech uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 26 Lut 2014, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
O tak, polecam piłkę. U mnie sprawdziło się skakanie i bujanie na niej. No i mąż oczko Bez jego uciskań na plecy byłoby mi o wiele trudniej uśmiech

Ja skakałam na piłce, żeby przyspieszyć poród, nie pomagało mi w niwelowaniu bólu. Ale za to prysznic to dobra sprawa. Przynajmniej do jakiegoś czasu. Żałuję, że trafiłam na salę bez wanny. Jakbym miała rodzić siłami natury to na pewno na taki poród bym się zdecydowała, we wannie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2014, 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy któraś z Was dostała dolargan w trakcie porodu?
Nie jestem przekonana do tego znieczulenia, ale przyjaciółka, która rodziła miesiąc temu twierdzi, że jeśli dolargan jest podany miedzy cztero-, a sześciocentymetrowym rozwarciem w ogóle nie szkodzi dziecku i nie trzeba podawać antidotum. Tak się zastanawiam ile w tym prawdy, a ile jej tłumaczenia. W końcu to pochodna morfiny. Między skurczami podsypiała sobie, także wychodzi na to, że to dosyć mocne znieczulenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group