Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Cywilny + Kościelny tego samego dnia czy dzień przed
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joaceline
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 6

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 9:14    Temat postu: Cywilny + Kościelny tego samego dnia czy dzień przed Odpowiedz z cytatem

Witam,
Postanowiłam napisać ponieważ potrzebuję porady sama nie mogę się zdecydować. Za trzy tygodnie ślub. Nie mamy takiej możliwości żęby wiąźć ślub konkordatowy...smutny
Zastanawiam się czy ślub cywilny ma być w piątek ..a tu wiadomo trzeba jeszcze jedną sukienkę i stres dzień przed kościelnym. a musze powiedzieć,żę sama jeszcze w piątek będę stroić sale. Mój narzeczony również uważa ,że ślub cywilny jest najważniejszy ponieważ w świetle prawa jesteśmy małżeństwem. W sobotę z kolei nie wiem bo cywilny mamy na 11:00 a w kościele na 12:00 a chciałabym jednak żeby zobacył mnie w Kościele w białej sukni pierwszy raz,żeby czekał tam na mnie. i teraz nie wiem czy fizycznie możliwe jest żeby się szybo przebrać pomiędzy czy pozostać przy piątku....decyzja jest dla mnie stresująca....proszę o podpowiedzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Wto 25 Lut 2014, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie możecie wziąć ślubu konkordatowego? Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
batista0
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 1

PostWysłany: Wto 25 Lut 2014, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, dlaczego odpada konkordatowy? Jeśli już musicie to rozdzielać, to lepiej zrobić to dzień po dniu - w dniu ślubu szkoda czasu na jeżdżenie do urzędu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Joaceline
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 6

PostWysłany: Czw 27 Lut 2014, 19:43    Temat postu: nie możemy ponieważ.... Odpowiedz z cytatem

Nie jestem katoliczką, jeden z kościołów protestanckich po prostu nie ma takiej możliwości smutny
faktycznie zaoszczędziło by to sporo czasu tylko wtedy stres nie w jeden dzień ale w dwóch dniach uśmiech wkrótce muszę podjąć decyzję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Czw 27 Lut 2014, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to w takim razie zależy, jak bardzo ważny jest dla was ślub cywilny sam w sobie. Nie trzeba zaraz kupować na niego drugiej sukienki i drugi raz zamawiać fryzjera i makijaż. Wystarczyłoby ubrać się elegancko i samemu zająć się wyglądem lub poprosić bliską osobę o pomoc. Nie trzeba też zapraszać na niego tych wszystkich gości, którzy będą w kościele.
Z drugiej strony, jeśli ślub cywilny jest dla was równie ważny co kościelny, to raczej nie będziecie chcieli go po prostu "odbębnić" dzień przed. Ślub cywilny nie trwa długo, więc nie zabierze wam wiele z tego dnia. Kiedyś nasi rodzice obowiązkowo tak mieli i jakoś sobie radzili z dwoma ślubami jednego dnia uśmiech
No i plusem ślubów tego samego dnia będzie to, że będzie mieli Wasz Jedyny Dzień, a nie rozbite na dwa dni Wink
Chyba najlepszą opcją byłoby przeniesienie ślubu cywilnego po kościelnym, jeśli macie taką możliwość zmiany godziny (no i nie wiem, czy papierologia/wymogi prawne/kościelne pozwalają na taką zmianę kolejności co?). Wtedy narzeczony zobaczyłby Cię po raz pierwszy w kościele.

Nie znasz jakichś par, które były w podobnej sytuacji? Może one by Ci poradziły?
Każda opcja ma plusy i minusy, a w sumie dużo zależy od tego, jak traktujecie ślub cywilny - jako formalność będącą uzupełnieniem ślubu w kościele, czy jako coś równie ważnego czy nawet ważniejszego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joaceline
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 6

PostWysłany: Czw 27 Lut 2014, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój narzeczony uważa ,że ważniejszy jest cyilny bo jest wobec prawa legalnie a jeżęli najpierw byłby kościelny to jeszcze nie jesteśmy legalnie małżeństwem. No to prawda. tylko dla mnie jest to w ogóle zero romanyczne..15 minut ipodpisanie papierku. Myślałam jużo tym żeby w biegu się przebierać Very Happy
Ale chyba masz rację...Nie zabierze to dużo czasu w tym dniu. A poza tym nie mogę myśleć tylko o swoich marzeniach,przecież mój ukochany też ma jakieś....
Muszę znaleźć osoby, które były w podobnej sytuacji....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 28 Lut 2014, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli bierzesz ślub tylko po to, żeby było romantycznie, to chyba najlepiej w ogóle odpuścić sobie cywilny, w końcu to tylko głupi papier, a najważniejszy jest piękny wygląd i oprawa.


Ps. Polecam ślub humanistyczny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Pią 28 Lut 2014, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz jeszcze taką możliwość, to może przesuń cywilny na wcześniejszą godzinę. Będziesz miała więcej czasu na przebranie się, a w związku z tym mniej nerwów.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamejka
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 28
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 2 Mar 2014, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też bym radziła nie rozbijać tego na 2 dni. I faktycznie, cywilny chociaż pół godzinki wcześniej żeby był.

Ja bym się chyba nie przebierała oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 2 Mar 2014, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi rodzice brali ślub cywilny i kościelny, to było wieele lat temu, różnica między jednym a drugim wyniosła u nich kilka godzin uśmiech Też nie rozciągali tego w czasie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group