Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Piesek Szymek szuka dobrego domku!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 13:54    Temat postu: Piesek Szymek szuka dobrego domku! Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, mam do Was ogromną prośbę, czy któraś z Was lub Waszych rodzin/przyjaciół/znajomych nie szuka/chciałaby przygarnąć odchowanego i ułożonego psiaka? Razem z fundacją staramy się szerzyć tą wiadomość wszelkimi dostępnymi kanałami, więc pomyślałam także o forum. uśmiech

W walentynki przyjechał do nas kochany kundelek Szymuś, jako, że zaoferowałam swoją pomoc pewnej fundacji ratującej psiaki i zgodziłam się stać się Domem Tymczasowym dla takich biedaczków, przygarnęliśmy tymczasowo pieska Szymusia, niestety z racji zbliżającego się porodu nie jestem w stanie fizycznie zająć się malutkim noworodkiem i pieskiem, a mój mąż nie może sobie pozwolić na miesiąc wolnego, żeby mi pomóc.

Historia Szymka jest krótka i smutna. Szymuś ma ponad 3 latka, prawie całe swoje życie spędził w "schronisku", w którym doznał wielu krzywd. Trafił tam jako szczeniak, razem z mamą i rodzeństwem i został na długie lata, jako iż nie ma genu samca Alfa stał się ofiarą innych agresywnych psów, które odgryzły mu ogonek... smutny Trzeba było szybko amputować to co zostało, do dzisiaj raczej unika dużych psów, z małymi chętnie się wita i merda swoim kikutkiem. Miesiąc temu został uratowany z tego miejsca i zawieziony do DT, jest bardzo pojęty, bardzo szybko przyswoił zasady życia z ludźmi pod jednym dachem, zachowuje czystość, niczego nie gryzie i nie niszczy, grzecznie zostaje sam w domu, co dziwne - nawet nie szczeka, śpi w wyznaczonym miejscu. Jest bardzo rezolutny, wystarczy raz pokazać mu jego miejsce i będzie się go pilnował. Można przy nim wszystko zrobić i nawet się nie obruszy, daje sobie obcinać pazurki, czyścić uszka i oczka, myć łapki po spacerze, chociaż minę ma wtedy wielce obrażoną. język
Jest średniej wielkości, waży niecałe 15 kg. Uwielbia głaskanie i przytulanie, kocha być blisko człowieka, chociażby leżeć na jego nogach, brakuje mu czułości i ciepła ludzkiego ciała.
Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony i zaczipowany.
Uwielbia ludzi, a dzieci mogą z nim zrobić niemalże wszystko. Dogaduje się z innymi zwierzętami, z pieskami chce się bawić, przed większymi czuje respekt, a koty nie interesuję go w ogóle. Ładnie chodzi na smyczy, chociaż myślę, że gdy już się przyzwyczai do człowieka, będzie można go spuszczać.

Obecnie psiak przebywa na Śląsku, ale przewiezienie go nie jest problemem, już raz przyjechał tutaj z Warszawy. uśmiech

Konaty w spawie Szymka:
adopcj@psygarnij.pl - w tytule należy wpisać Dom Stały dla Szymusia
Telefony kontaktowe:
515254911
507301312

Kilka zdjęć pociesznego Szymka:
...



Bardzo prosimy o pomoc dla Szymusia! uśmiech Odwdzięczy się całym swoim psim serduszkiem. serce


Ostatnio zmieniony przez lauraire dnia Czw 10 Kwi 2014, 11:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda87
maniak
maniak


Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 1388
Skąd: Podlaskie

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję udostępnić tą wiadomość na facebooku, tak więcej ludzi zapewne zobaczy i być może szybciej dom się znajdzie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na fb wisi już od kilku dni oczko
Jak napisałam:
lauraire napisał:
Razem z fundacją staramy się szerzyć tą wiadomość wszelkimi dostępnymi kanałami, więc pomyślałam także o forum. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda87
maniak
maniak


Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 1388
Skąd: Podlaskie

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie doczytałam uśmiech

Jakby co to mogę udostępnić jak dasz namiary uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Madzia, wysyłam na pw. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde takie to przykre co robią z psiakami smutny Wielki szacun dla Was Laura za tworzenie domu tymczasowego, sama chętnie bym go przyjęła gdyby nie to że mieszkamy w wynajętej kawalerce i to jednopokojowej z kotem język ale też udostępnię Twoją treść. Życzę powodzenia Szymusiowi oby odnalazł szczęśliwy dom!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malenka00
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 615
Skąd: OH

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śliczny piesek. Z rodzicami zawsze przygarnialiśmy różne psy z podwórka, a ostatnio mama znalazła kotka w lesie.

Info przekażę dalej, trzeba pomóc Szymkowi uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję,że to nasze udostępnianie przyniesie pozytywny rezultat,podziwiam Was i szanuję za to co robicie uśmiech z mężem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 18 Lut 2014, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy za wszelką pomoc. Szymuś niestety dalej nie ma domku, wczoraj przyszła dziewczyna, która chciała zabrać go dla swojego dziecka, ale osobiście nie oddałabym im psa bo to dziecko zamęczyło by Szymka, ten pies i tak jest nad wyraz cierpliwy, moja Aire już dawno ugryzła by to dziecko, za same piski, pomijając już ciągnięcie i wyrywanie futra, wkładanie palców do noska psa czy oka lub wchodzenie nogami na śpiącego psa, a matka miała to głęboko w du**! Mad Jak jej zwracałam uwagę, to tylko się uśmiechała i stwierdziła, że nawet jak mu powie, że nie wolno to i tak nic nie da... Gdybym ja nie reagowała to by coś temu psu w końcu zrobił. Powiedziałam jej, że krzywda mogła by się psu stać i to dziecko nie nadaje się na pieska. Szkoda, ale nic na siłę. On już wycierpiał się w swoim życiu wystarczająca, nie potrzebne mu teraz jeszcze kolejne stworzenie, które nawet tak nieumyślenie ma mu uprzykrzać życie.

Czy możecie polecić jeszcze jakiś inne źródła poza fb, tablicą czy forum, na których mogłabym pokazać Szymka i jego historię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malenka00
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 615
Skąd: OH

PostWysłany: Wto 18 Lut 2014, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż strach pomyśleć, co by było z Szymkiem przy tym dziecku. a matka ewidentnie chciała ze zwierzaka zrobić zabawkę: dziecko zajmie się pieskiem a ona będzie miała je z głowy, a później jak się zabawka znudzi to wywieźć najlepiej smutny

Przychodzą mi na myśl strony takie jak przygarnijzwierzaka.pl lub doadopcji.pl.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group