Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

akcesoria dla maluszków
Idź do strony 1, 2, 3 ... 67, 68, 69  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 12:27    Temat postu: akcesoria dla maluszków Odpowiedz z cytatem

Zakładam ogólny temat w którym można zapytać/ podyskutować o różnych akcesoriach dla dzieci żeby nie zakładać 10 oddzielnych tematów.

--------------------

Używacie lub macie zamiar używać chodzików? Z tego co widzę opinie wśród moich znajomych są bardzo podzielone, o opiniach w necie już nie mówiąc.

A drugie pytanie: używacie chust lub nosidełek do noszenia swoich pociech? Jeśli tak to jakie polecacie i od którego miesiąca życia zaczęłyście ich używać?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie używaliśmy chodzika. Podstawowym powodem było to że po prostu nie miałam miejsca na tyle dużo żebym Diana mogła sobie w nim spokojnie jeździć. Poza tym ona ślicznie radziła sobie bez niego. Babcie oczywiście koniecznie kupić chciały, no bo jak to żeby dziecko w chodziku nie chodziło, ale ja się cieszę że obyło się bez. Teraz Dianulec chodzi, nie ma problemu z koordynacją, bo przecież bardzo długo ją ćwiczyła chodząc przy meblach.

Co do nosidła, to miałam, takie do noszenia dziecka na boku, ale było strasznie niewygodne dla mnie i oddalam do komisu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My również nie kupowaliśmy chodzika. Też nie mamy na tyle miejsca by Fifek mógł swobodnie w nim chodzić... a jakie meble byłyby wtedy poobijane! nie chcę myśleć. A tylko do szafek się właśnie pcha.

Co do chusty itp to obyło się bez. Myślę, że sprawdza się ona w początkowych miesiącach życia kiedy dziecko jest malutkie a wiadomo że z miesiącami dziecko coraz to większe i cięższe.
Jeździmy dalej we wózku albo na specjalnym rowerku.
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzika nie mamy ze względu na kręgosłup. Natomiast nosidło mam i bardzo dużo z niego korzystamy, na początku nawet w domu, teraz spacery, sklep, wielkie spacery z psem, radośc i wygoda niesamowita - polecam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flo a jakie masz nosidełko?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie Flo jakie macie i od kiedy używacie?

Mnie też jakoś chodziki nie przekonują m.in.ze względu na wady postawy,a i miejsca mamy mało..no ale na to jeszcze czas Wink

Chusta wydaje mi się niewygodna i kłopotliwa, no ale niektórzy sobie chwal i jak trzeba wyjść na chwilę np. do sklepu nie trzeba targać wózka. Generalnie wolałabym nosidło, ale to raczej dla większego babyka. Napewno kupimy jak Antoś będzie już większy żeby np.na wycieczkach było wygodniej tzn bez wózka Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam beby bjorn, i sprawdza się super:) używam od momentu jak Szymek miał jakieś 2,5 miesiąca, do dziś. Teraz już ma ogromną radość bo dużo w nim widzi a na spacerach z psem krzyczy sobie na niego, macha nóżkami i ogólnie czuje się rewelacyjnie. A mnie to nosidło zupełnie nie obciąża kręgosłupa, mimo, że mam w nim już ok. 9,5kg obciążenia:)
W chustę bym mojego Małego nie wsadizła, bo jest za ruchliwy. Ostatnio spotkałam koleżankę, jej synek ma 3 miesiące i po noszeniu w chuście potówki, bo jest mu za gorąco, a mama się poci, jest rozczarowana chustą i zmieniają ją na nosidło.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pią 6 Maj 2011, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no widzicie a chusty są tak promowane strasznie :/ szczególnie w programie 'dzień dobry tvn' przez Reni Jusis i tego kolesia co się zajmuje takimi sprawami związanymi z dziećmi (nazwiska nie pamiętam), czyli jednak warto się grubo nad tym zastanowić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pią 6 Maj 2011, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że z zakupem warto się wstrzymac do momentu kiedy będzie czas na używanie tego, ponieważ same poznacie jakie jest dziecko, czy ruchliwe czy mniej oraz czy jest wrażliwe na cipło i łapie potówki czy raczej ciepłolubne.
Ja jestem za nosidłem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Sob 7 Maj 2011, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My póki co nie planujemy kupować ani tego ani tego.. tylko podstawowy wózek i fotelik do samochodu uśmiech a jak przyjdzie czas na takie nosidełko to dopiero wtedy rozważymy czy jest sens takie kupować, chociaż pewno w razie gdybyśmy chcieli iść na zakupy gdzieś to zamiast tachać wózek lepiej dziecko wsadzić do nosidełka..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 67, 68, 69  Następny
Strona 1 z 69

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group