Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Porady zdrowotne
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 6 Lut 2014, 11:07    Temat postu: Porady zdrowotne Odpowiedz z cytatem

Jeśli moderatorki uznają temat za mało zajmujący lub gdzieś już rozwijany to proszę o zamknięcie. Ja nie znalazłam odpowiedniego, aby móc napisać.
Myślę, że może on stanowić mały poradnik przedlekarski uśmiech

Moje pytanie do doświadczonych mam: czy przy skoku rozwojowym możliwa jest utrzymująca się przez kilka dni gorączka?
Kuba od wtorku ma wahania temperatury pomiędzy 37,3 a 38,5, wahania apetytu, problemy ze snem (dzisiaj w nocy musiałam go nosić, żeby go uspokoić, bo budził się parokrotnie z płaczem, przepłakuje przez sen i zasypia), bywa radosny, a za chwilę popada w histerię i tylko noszenie na rękach go uspokaja.
Przy wyższej temperaturze podaję mu ibuprofen na zmianę z paracetamolem, raz dziennie Lipomal, nosek pryskam wodą morską, ale kataru jako takiego nie zauważyłam. Wszystkie domowe sposoby oczywiście też są w grze, posunęłam się nawet do tego, że na noc nóżki smaruję mu tłuszczem gęsim na rozgrzanie. Nie mam już pomysłów.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 6 Lut 2014, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja gorączkę zbijałam zawsze jak przekraczała 38,5', w końcu gorączka to walka organizmu z infekcją, jeżeli takowa jest.
Nie kojarzyłam bym skoku rozwojowego z gorączką. Brak apetytu, problemy ze snem ok, ale jakiś histerii, apatyczności czy gorączki doszukiwałabym się gdzie indziej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 6 Lut 2014, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoć 37,3 to nie gorączka. Od 38 stopni powinno zacząć działać. Mojej córce temperatura zawsze waha się pomiędzy 36,8 a 37,4. Też nie słyszałam o gorączce w czasie skoków. Moja ma teraz skok. Jest od wczoraj marudna. Krzyczy przed jedzeniem i po, jak chce ją w ciągu dnia położyć spać to też się unosi. Dobrze, że chociaż noce przesypia.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Czw 6 Lut 2014, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa może to ząbkowanie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 6 Lut 2014, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też myślałam o ząbkowaniu, ale dotąd nie znosił tego aż tak źle.
Leki na zbicie gorączki podaję jak temperatura przekroczy 38 stopni, chociaż wg męża postępuje jak wyrodna matka. Sama już nie wiem, może jutro podejdę do lekarza.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 6 Lut 2014, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U Adasia pierwsze ząbki wyszły niepostrzezenie, a kolejne już z problemami. Także możliwe, że to ząbki. No ale do pediatry pójsć nie zaszkodzi skoro podwyższona temp się utrzymuje.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Czw 6 Lut 2014, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też bym Ewcia obstawiała zęby. U nas dopiero 5ty ząbek z kolei stworzył mega problem z zarwanymi nocami, marudzeniem przechodzącym w histerię no i temp. Może zbadaj małemu mocz pytajnik Będziesz spokojniejsza.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Czw 6 Lut 2014, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas każdy jeden wychodzi boleśnie. Rolling Eyes
Także ja obstawiam zęby.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Czw 6 Lut 2014, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje dziecko też szaleje, ale gorączki (odpukać) nie ma i nie miał przy skokach nigdy. U nas już na pewno zęby idą w fazie zaawansowanej, bo nie weźmie żadnej butelki do buzi, dopiero jak mu żelem posmaruje to da się zjeść cokolwiek. Pakuje do buzi wszystko, a palce swoje i moje gryzie strasznie, mój potarfi tak zacisnąć, że mi się ciepło robi...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 15 Paź 2014, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny czy spotkała się któraś z was z wysypką u dziecka tylko na karku, szyi i częściowo na ramionkach? Adasia mi tak wysypało przez noc. Od 4 dni ma mega katar, ale poza tym nic mu nie jest. Żadnego nowego ciuszka, proszku, jedzenia itp nie było.
Zapisałam go na jutro do lekarza, ale sama nie wiem czy to bardziej alergiczne czy coś innego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 1 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group