Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

"Mamo wykąp się ze mną!" czyli wspólna kąpiel i inne trudne tematy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie 2 Lut 2014, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rashel napisał:
Z drugiej strony nie pojmuję, jak z takim maluchem chodzić do kościoła. Ale jak kto woli.


Mnie się wydaje, że nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli tylko nie jest to zima z mrozem, a np. wiosna/lato/jesień, dziecko jest zdrowe, to nie widzę przeszkód. Poza tym widzę w kościele co niedzielę masę rodziców z maluśkimi dziećmi w wózkach, które śpią. Przecież zawsze jak maluch będzie niespokojny i nie uda się tego opanować, można pójść do domu uśmiech A jeśli dla rodziców niedzielna msza jest ważna, to logiczne, że zabierają na nią dziecko.
Karmienie dzieci w miejscach publicznych dla mnie jest trudne... Ok, jeśli matki robią to dyskretnie, ale sama widziałam w Realu na stoisku z warzywami mamę, która karmiła już duże dziecko (1,5 a może 2 latka) bez skrępowania na oczach wszystkich. Poza tym nie wyobrażam sobie, że jeśli np. byłabym u kogoś w domu to przy wszystkich wyciągnęłabym pierś, no błagam. Jeśli byłyby same kobiety, to może co innego, ale przy facetach? Confused

Paula chyba na Twoim miejscu podeszłabym do matki i zapytała, co ta kobieta wyczynia i na co pozwala. Wiadomo, awantura byłaby na cały plac zabaw, ale nie powstrzymałabym się Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Nie 2 Lut 2014, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W życiu bym nie powiedziała, że pupcia malutkiego dziecka jest obleśna :/ Czy to moje czy inne dziecko, pupy są przecież identyczne. Obleśna, czy odrażająca może być du*pa dorosłego człowieka, a nie takiego szkraba.

Co do karmienia piersią, to mnie to krępowało. Najbardziej nie lubiłam jak w domu karmiłam, a np ktoś przyszedł i od razu patrzy jak to robię. Albo jeszcze mi dziecko, w tym czasie, po policzku smyrają. No kurde, może by tak ktoś się mnie zapytał czy lubię mieć podziwiane cyce. Fakt miałam wtedy je jędrne, sprężyste i duże, można było się pochwalić, ale jakoś nigdy nie lubiłam się publicznie rozbierać. A żeby nie karmić w miejscu publicznym to zawsze miałam butle.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Nie 2 Lut 2014, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny wątek uśmiech
Co do kąpania jakoś mi się to nie widzi czy to ze mną czy z mężem ,nie wiem może dlatego że u mnie w domu czegoś takiego nie było. Jeśli pojawi się gdzieś nagość nie będziemy panikowac, ale żeby specjalnie latać w domu nago to nie.
A gołe pupki maluchów są urocze mi tam to nie przeszkadza, obrzydliwe są mięśnie piwne u facetów , którzy się z nimi obnoszą z dumą na plażach i do one powinny być zakrywane język
Karmienie piersią dla mnie w miejscu publicznym czy tez w towarzystwie było by ogromnym problemem , wiadomo jakbym nie miała wyjścia nakarmiłabym , bo co dziecie ma być głodne , bo mama czy otoczenie ma obiekcje nie, ale staram sie zawsze znaleźć miejsce gdzie będe mogła zrobić to swobodnie i tutaj ukłon dla pomysłodawców pokojów niemowlaka w centrach handlowych Very Happy
A zabierania maluszka do kościoła to dla mnie nic nadzwyczajnego , mała z nami chodzi jak tylko jest taka możliwość i problemu nie ma , wystarczy się przed wyjściem odpowiednio przygotować (nakarmić przewinąć , wziąć jakąś zabawkę) i wszystko jest wtedy w porządku, a nawet gdy maluch był płaczliwy to tak jak pisze annna zawsze można z dzieckiem wyjść .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie 2 Lut 2014, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annna napisał:
Paula chyba na Twoim miejscu podeszłabym do matki i zapytała, co ta kobieta wyczynia i na co pozwala. Wiadomo, awantura byłaby na cały plac zabaw, ale nie powstrzymałabym się Shocked

Anna babcie siedzące na ławeczkach obok solidnie to na głos skomentowały,mamusia się szybko ulotniła język
Gabi zgadzam się z Tobą to mięśnie piwne panów są obleśne ale nie małe pupki oczko Wobec tego zapytuję się Was mamy co założyc roczniakowi na pupkę na plaży pytajnik Kąpielówki znalazłam tylko dla dzieci większych tj. od 3roku życia :/
A co do miejsc intymnych do karmienia jest nadal ich mało smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 2 Lut 2014, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula, ja swojej zakładałam zwykłe majteczki.
Ale myślę, że spokojnie znajdziesz mniejsze kąpielówki niż tylko powyżej 3lat.

edit: weszłam na allegro i jest tam tego sporo. Nawet takie z ceratką w środku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Nie 2 Lut 2014, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
Paula, ja swojej zakładałam zwykłe majteczki.
Ale myślę, że spokojnie znajdziesz mniejsze kąpielówki niż tylko powyżej 3lat.

edit: weszłam na allegro i jest tam tego sporo. Nawet takie z ceratką w środku.


Majteczki starczą w zupełności. No i w zupelności ochronią wrażliwe cześci ciała przed piaskiem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 2 Lut 2014, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do karmienia w miejscach publicznych... miałam wiele sytuacji, że musiałam Dotkę nakarmić czy uspokoić w miejscu publicznym (u lekarza w poczekalni, w markecie...w kościele akurat mi się nie zdarzyło język ) nikt mi nigdy nie zwrócił uwagi (zresztą jakby spróbował to bym mu nagadała)

I wybaczcie, ale ja nie chciałam dziecku podawać mleka modyfikowanego i następne dzieci też piersią bedę karmić i nie widzę powodu dla którego powinnam biegać i szukać na siłę jakiejś dziury żeby dziecko nakarmić, żeby ktoś się nie poczuł zniesmaczony.
W ogólę nie rozumiem czemu widok dziecka jedzącego z butelki jest taki rozkoszny a dziecko które je z piersi to już wszytskim przeszkadza.

Rashel Ty jestem zwolenniczką mm, ja natomiast jestem jego wielką przeciwniczką....więc pewnie tu porozumienia nie będzie Cool

I zaznaczam...to jest moje zdanie i nikomu nie chcę go narzucać.


Co do plaży....Natalio ja nie uważam małych golasków za obżydliwe...ale jakoś wolę na plazy dzieci w kostiumac lub majteczkach lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
delikatna0
guru
guru


Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3905
Skąd: Łopolskie ;)

PostWysłany: Nie 2 Lut 2014, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz już robią takie ładne stroje kąpielowe i majteczki dla dzieci, że nie rozumiem dlaczego dziecku czegoś takiego nie ubrać. Nie uważam, że gołe dzieci są odrażające czy obrzydliwe, bo na pewno nie są. Ale nagie moim zdaniem też nie powinny biegać. Raz, że higiena, dwa - tak jak dziewczyny mówią - obcy ludzie, którzy bywają różni, trzy - bo niby czemu ma był golutkie? To może przy okazji zapytam: czemu w ogóle tak jest, że takim maluszkom nie ubiera się majteczek? Pytam z ciekawości, bo może są jakieś "poważne" argumenty uśmiech
Co do karmienia piersią, to też nie jestem jakaś mega nowoczesna i nie przepadam za gołymi piersiami na wierzchu, ale jak tylko mama zakryje się pieluszką czy czymś, to uważam, że jest ok. Karmienie piersią to przecież naturalna rzeczy, problem mam jedynie z epatowaniem golizną (jeśli mogę to tak nazwać) uśmiech Sama ogólnie nie przepadam za karmieniem piersią, ale nie jestem mamą, więc co ja mogę wiedzieć oczko Ale rozumiem te mamy, które bez tego sobie nie wyobrażają karmienia (pod warunkiem, że dziecko nie ma 5 lat język )
_________________
"Śmiało, bądźmy delikatni!" oczko

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 2 Lut 2014, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula ja pierwsze kąpielówki kupiłam w h&m. Antoś miał je nad morzem i nad jeziorem jak miał rok. A w zeszłym roku nad wodą czy w baseniku nosił zwykle mjteczki. Na basenie do tej pory mieliśmy specjalne pieluchy do pływania, a teraz chyba też przejdziemy na zwykle majteczki. W miejscach publicznych bez bielizny dziecka bym nie puściła Rolling Eyes Ale nie wyobrażam sobie żeby nie wpuścić Antosia do łazienki jak się myję czy przebieram, a on chce siku uśmiech specjalnie go nie zapraszam, po domu nago nie biegamy, ale bez przesady uśmiech Albo w przebieralni na basenie, mam Antosia zostawić pod drzwiami jak się przebieram?Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie 2 Lut 2014, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie oglądałam te kąpielówki bo chyba bardziej bym wolała mu je założyc niż te pieluchomajtki wydaje mi się że pupka mu się ugotuje przy gorącu :/ ale z drugiej strony taki maluch jeszcze nie komunikuje swoich potrzeb Rolling Eyes No nic do wyjazdu jeszcze około 3 miesięcy więc może coś wymyślę.
Szczerze powiedziawszy ja może jestem jakaś inna ale ja lubię widok mamy karmiącej piersią, bo pewnie trochę zazdroszczę że ja nie miałam za bardzo okazji smutny To dla mnie jest taki "magiczny moment".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group