Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

"Mamo wykąp się ze mną!" czyli wspólna kąpiel i inne trudne tematy...
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 9:42    Temat postu: "Mamo wykąp się ze mną!" czyli wspólna kąpiel i inne trudne tematy... Odpowiedz z cytatem

No właśnie uśmiech co robicie jak słyszycie taką prośbę? Włazicie do wanny z maluchem?
A jeśli tak to jak? nago czy w kostiumie?

Co w ogóle myślicie o wspólnym kąpaniu z dzieckiem?
_________________



Ostatnio zmieniony przez LadyKey dnia Pią 31 Sty 2014, 11:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diana w wannie lubi siedzieć sama, ale nagość, seksualność i inne "babskie" sprawy nie jest u nas tematem tabu.
Diana wie jak wyglądamy nago. Często włazi i siedzi w łazience jak się kąpiemy, ja lub M. Jak była młodsza, to nawet papugowała jak sika tata, a jak ona i ja :p
Jak byłam w ciąży, to kazała sobie puszczać filmiki z poszczególnych tygodni ciąży, aż doszła do porodu. Wiec jak poszłam do szpitala, to wiedziała co ja tam będę robić i "którędy". Staramy się z nią rozmawiać na możliwe wszystkie tematy i odpowiadać na wszystkie pytania, bez zbędnego kombinowania. (Dziwi mnie, że nie zadała jeszcze pytania, skąd Alicja wzięła się w brzuchu język)

ps. wątek fajny, może dotyczyć nie tylko kąpieli, ale ogólnie "trudnych" pytań i tematów, jak uchronić dziecko przed krzywdą, która może ich spotkać ze strony dorosłych- obcych lub nawet i (niestety) znajomych smutny
Może zmień trochę jego tytuł, żeby był bliższy temu o czym by była dyskusja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie z tą kąpielą... Jagoda często prosi żeby się z nią wykąpała bo wtedy się chlapiemy i dużo spokojniej przebiega mycie głowy... stawiamy lusterko na wannie i robimy dziwne fryzury uśmiech
Wczoraj była mocno zdziwiona że nie założyłam kostiumu, a potem kaczuszkę gumową karmiła... moimi włosami Embarassed

Zaczęło się od tego, że mąż mnie ochrzanił... naprawdę ciężko się pokłóciliśmy... bo chciałam pierwszy raz wskoczyć, na prośbę Jagody, do małej. "Ale weź załóż kostium na siebie!wykrzyknikwykrzyknik!", potem długo mi "nie pozwalał" (gotowy był mi przy małej awantury robić) gdy chciałam się zgodzić na wspólną kąpiel...
A przecież na wakacjach, gdy byliśmy na łódkach, brałam wspólnie z Jagodą i moją mamą i młodszą siostrą prysznic - w takim miejscu jak na basenach jest - zero kabin a wiszące ze ściany słuchawki...

Zdarzyło się, że Jagoda chciała siku gdy tata brał prysznic, a nocnik w łazience. Pozwolił nam wejść ale stanął owinął się ręcznikiem taki namydlony... Jagoda potem pytała "dlaczego tata nie spłukał mydła tylko je wycierał...Czasem mam wrażenie, że za bardzo się przed nią kryje... teraz zaczął zamykać się na zamek (gdy sam korzysta z toalety) bo Jagoda sięga do klamki już, a ja znowu nawet nie zamykam drzwi...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam uważam, że owszem dziecko może się ze mną kąpać, ale już obserwować nagiego tatę to nie. Ja sama nie wyobrażam sobie patrzeć na mojego tatę :/. Bo skoro pokazał mi jak byłam mała to dlaczego teraz mam sobie nie patrzeć. Jakoś to mi nie leży.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój mąż panicznie się kryje przed Antkiem wykrzyknik Co mnie śmieszy bo ja mam zupełnie inny stosunek do tego... Też nie zamykam się w łazience, przebieram, ubieram przy małym, z tą kąpielą to jeszcze jest mały ale mam w planach nauczyc go kąpac się w brodziku wchodząc właśnie z nim (mamy taki wysoki , będzie jak wanienka). Nie chciałabym z nagości robic jakiegoś tabu czy naprawdę się skrywac po kątach.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie jak mały widzi bez stanika to krzyczy mama didi am język
Nie kryjemy się przed młodym, na razie, dopóki jeszcze jest taki mały.
Jak zacznie więcej kumać będziemy uważać, i dużo tłumaczyć i rozmawiać oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nagość nagością, ale po co mój mąż ma paradować na golasa przy córce. Od początku chcę uczyć Lenkę, że jak ktoś jest w łazience to się nie wchodzi i już. Będę miała gości a ona wparuje do wc i powie wujkowi pokaż, taty widziałam. Może jakbym miała syna to inaczej bym do tego podchodziła. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina napisał:
Nagość nagością, ale po co mój mąż ma paradować na golasa przy córce. Od początku chcę uczyć Lenkę, że jak ktoś jest w łazience to się nie wchodzi i już. Będę miała gości a ona wparuje do wc i powie wujkowi pokaż, taty widziałam.

hehe Very Happy
Fakt.
Przy mnie i moich siostrach rodzice nie paradowali na golasa i ja jakoś sobie nie wyobrażam aby nago latać przy 3 latku i starszym dziecku. (w bieliźnie tak)
Co innego teraz, gdy cyce widzi dzień w dzień.
Chociaż jak miałam te naście lat nie wstydziłam się przy mojej mamie kąpać (gdy akurat weszła).
Ale rozmawiać na te tematy z młodym zamierzam.
Kąpać się razem nie próbowałam i nawet o tym nie myślałam.
_________________



Ostatnio zmieniony przez Asiulaaa019 dnia Pią 31 Sty 2014, 12:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina napisał:
A ja tam uważam, że owszem dziecko może się ze mną kąpać, ale już obserwować nagiego tatę to nie. Ja sama nie wyobrażam sobie patrzeć na mojego tatę :/. Bo skoro pokazał mi jak byłam mała to dlaczego teraz mam sobie nie patrzeć. Jakoś to mi nie leży.


A ja nie rozumiem, właśnie... Po pierwsze, skoro Ciebie może widzieć i się z Tobą kąpać, to jaki masz problem, żeby Mała nie zobaczyła nagiego taty?
U nas w domu nigdy nikt się nie krył z nagością, z czasem to nam było głupio/wstyd patrzeć na przebierających się rodziców, więc się odwracałyśmy, lub wychodziłyśmy, ale nigdy nie kryli się przed nami.
Kolejna sprawa, jakby mi przyszło teraz zajmować się moim tatą czy mamą, myć go, przebierać- to nie czułabym się z tym źle, było by to dla mnie naturalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W całości popieram Natalię. Nagość nie powinna być demonizowana, to jest przecież najbardziej naturalny stan. Ja do tej pory przebieram się przy mamie, często sobie gadamy obie w łazience.
Nie widzę w tym niczego niestosownego; a gość, jak siusia, powinien się zamykać w WC uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group