Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

"Mamo wykąp się ze mną!" czyli wspólna kąpiel i inne trudne tematy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że to wszystko zależy od tego jak my byłyśmy wychowywane.
Tak jak pisałam wcześniej, u mnie nagość nie była czymś obcym. I to nie jest tak, ze jak przychodzę do rodziców, to mój tata czy mama "szast prast a co tam dawaj" rozbierają się i przebierają, albo kapią się czy załatwiają przy otwartych na oścież drzwiach.
To samo u nas, nikt nie robi tego celowo, żeby Diana sobie mogła popatrzeć lol
Co do przedszkola i kwestii molestowania... Dzieci molestowane, są tak zastraszone, że bardzo ciężko od nich uzyskać informację, że coś takiego się dzieje. One mają zakodowane przez oprawce, że o tym mówić nie wolno.
Poza tym jeżeli dziecko nie jest "naznaczone" złym dotykiem, to ono sobie samo nie wymyśli, że jest gdzieś dotykane. Ono powie, że tata/mama myje jej dupsko (tak jak moja Diana mówi).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest podobnie jak u Natalii. Nagość nie jest tematem tabu, a normalnością, oczywiśnie nie pokazywaną na siłę.
Ja się nawet parę dni temu kapałam z Szymonem i dla niego normalne jest to, że chłopaki mają penisy a dziewczyny waginy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się bała, że w przyszłości zacznie się dziecko w przedszkolu rozbierać, bo u niego w domu to normalne, nikt się niczego nie wstydzi. Wydaje mi się, że są jakieś granice. Można tłumaczyć i rozmawiać o nagości, ale wpuszczać córkę, żeby patrzyła jak tatuś myje to i owo ... hmm nie widzi mi się po prostu. Ja przed córką kryć się nie będę, w końcu mamy to samo. Z siostrą też się kąpałam, jak byłam mała, ale potem również wkradł się wstyd i poczucie intymności.

Ale tak jak natalia pisze, wszystko wynosimy z domu. uśmiech

Męża zapytałam, nie sugerując mu, czy wstydziłby się pokazać na golasa przed Lenką, odpowiedział, że chyba by nie potrafił.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eeee nie no Atina , Natalia jak się domyślam nie paraduje na golasa po mieszkaniu i nie uczy tego dzieci , chodzi chyba o nie chowanie się jak dziecko wejdzie a ona czy mąż się kąpie/ przebiera ? ja to tak rozumiem uśmiech
paula139 napisał:


Ewelajn siłą rzeczy jak nie będziesz miała co z dzieckiem zrobic to będziesz brała ze sobą żeby się np. wysiusiac i nie tylko język w spokoju. No bo jak zostawisz same gdzieś to przecież może sobie coś zrobic...


ale chyba jak malutkie jest ?
Nie wyobrażam sobie,że załatwiam jakieś poważniejsze sprawy a dziarski 3-latek siedzi obok mnie w łazience język

Ja też uważam,że kwestia naszych przyzwyczajeń wyniesionych z domu rodzinnego , u mnie nikt się z nagością nie obnosił, nie było kąpania z mamą /tatą i zawsze odkąd pamiętam jak mama np się ubierała to stawała plecami, nie biustem do nas Wink
Stąd i ja bym tak robiła
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Sob 1 Lut 2014, 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy jakby miał zostac sam i na jakiś głupi pomysł wpaśc taki 3 latek to wolałabym zabrac go w obszar łazienki żeby miec na niego oko. oczko
Ja cały czas rozumiem, że raczej chodzi o to jak to ewelajn określiła czyli o przesadnie zasłanianie się, ale nie po prostu o afiszowanie golizny... Ja nie mam i nigdy nie miałam jakiejś fazy na zasłanianie się czy coś moi rodzice raczej zamykali drzwi gdy się rozbierali/przebierali a ja potrafiłam latac z gołym biustem przez pół mieszkania bo np.zapomniałam koszulki zabrac. język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sob 1 Lut 2014, 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też nikt nie paraduje nago, ale nie mamy zamka w łazience i tam często wchodzi Szymon.
W przedszkolu nie ma tendencji do rozbierania, bo widzi nas na obszarze łazienki przy czynnościach które rozumie, że jakoś wiążą sie z nagością.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sob 1 Lut 2014, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam na myśli Natalii, bo Ona już pisała, ze nie paraduje. Z mamą wczoraj o tym rozmawiałam i powiedziała mi o znajomych, którzy np nie zamykali w ogóle drzwi do łazienki jak się kąpali, albo przechodzili z pokoju do łazienki bez bielizny. Ponoć jakieś problemy z tego tytułu wynikły później i dlatego wszyscy się dowiedzieli jak u nich to wygląda.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velvet88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 737
Skąd: MMz

PostWysłany: Sob 1 Lut 2014, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi się wydaje, że to już jest kwestia wieku dziecka
przychodzi taki czas, że zaczyna odczuwać wstyd i samo już nie chce przez rodziców być myte i patrzeć na nagich rodziców uśmiech do tego czasu nie widzę problemu uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sob 1 Lut 2014, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko pytanie czy odczuje wstyd? Skoro od małego w domu wstydu nie było. Mnie też mama i tata wycierali i kąpali. Ale przyszedł czas, gdzie tacie już nie pozwoliłam, a po jakimś czasie i mamie. Tylko, że ja mamy gołej nie widziałam, taty też. Dlatego zaczęłam się i ja chować.

Tak czy siak to są sprawy intymne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sob 1 Lut 2014, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstyd na jakimś tam etapie rozwoju się pojawia i czy rodzina paraduje na golasa czy się chowa dziecko raczej poczuje wstyd.

Tak jak np,. małe dziewczynki nad wodą puszcza się w samych majtkach, a w pewnym momencie, bez bluzki dziecko samo nie pójdzie.
Ja przynajmniej coś takiego pamiętam język

Ale nie lubię jak np. na basenie, matka w stroju a dziecko ale takie już biegające niesie ze sobą pod prysznic gołe Rolling Eyes i to dziecko takie gołe lata po terenie szatni itd.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group