Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

"Mamo wykąp się ze mną!" czyli wspólna kąpiel i inne trudne tematy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie przy mamie, a nie tacie. Ja taty wacka nie widziałam, z mamą się nie kąpałam i jakoś nie żałuję. A i wyrosłam na ludzi uśmiech I nie chodzi o to, żeby zamykać się przed dzieckiem. Dziecko powinno wiedzieć, że jak wolna jest łazienka to wchodzi, a jak nie to się puka.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jestem u znajomych to wolę się zawsze zamknąć, żeby uniknąć niezręcznej sytuacji. Ale jeśli jakiś brzdąc by mnie "nakrył", cóż, stało się, nie ma dramatu uśmiech.
Mój tata też się krył bardzo z nagością, ale jeśli będę miała dziewczynkę, nie będę kazała mężowi specjalnie się przyodziewać. Gdy nagość jest naturalna, tzn. nie epatuje się nią, ale też nie kryje się z nią, dzieci mają zdrowszy stosunek do ciała.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina, ale to też przy okazji trzeba uczyć dobrych manier.
Moja 4latka wchodzi do łazienki jak my tam jesteśmy, ale w życiu nie weszła jak był tam ktoś inny. Ot, kwestia wychowania.
Kolejna sprawa, to nie to, że my się rozbieramy i po mieszkaniu paradujemy na golasa. Po prostu nie zamykamy się w pokoju, czy łazience żeby zmienić majtki, czy założyć stanik, a nawet jak robimy to przy zamkniętych drzwiach, to nie krzyczymy ze wstydu, bo dziecko akurat weszło i nas zobaczyło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się zamykam, na wszelki wypadek. Czasami nawet dorosły się zamyśli i wejdzie uśmiech Też nie zamierzam biegać z ręcznikiem za mężem, jak go zastanie bez majtek to zastanie. Ale uczyć będę od początku, że jak ktoś w łazience jest to się nie wchodzi. A i paradować na golasa po mieszkaniu nie musimy, zresztą mieszkamy z teściami uśmiech

Poza tym ja penisa 18 lat na żywo nie widziałam i na prawdę nie jestem ułomna i nigdy się taka nie czułam. Nie miałam pretensji do taty, że się zakrywał i nie wyrosłam na ciekawską z tego powodu. Więc po co mam coś zmieniać w moim wychowaniu. Chyba, że widziałam, a nie pamiętam Very Happy

Edit: Poza tym nie jestem pewna czy chcę aby córka była "obyta" od początku. Trochę wstydliwości i obaw na starsze lata jej się przyda.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chyba mam bliżej do Atiny....Ja się z Dotką kąpie czasami...nie mam problmu z przebieranie się przy niej...
Ale Piotrek już się przy niej nie przebierze (znaczy się majtek nie zmieni)...no i jakoś mi tak się nie widzi, żeby sie we dwoje mieli kąpać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z ciekawości tylko nie boicie się,że dziecko później pójdzie np. do przedszkola i zacznie historie w stylu,że widziało że tata ma coś między nogami i że to brzydkie itd. Ze ktoś nie pomyśli,że nie wiem ojciec się tym podnieca ?
Może głupie mam myślenie Embarassed

U mnie w rodzinie nie było wspólnych kąpieli czy takiej nagości.
Jeszcze kobieta z córką to co innego chyba bo "mają to samo " .

Za to było kąpanie z siostrą, co po jakimś czasie było dla nas wstydliwe Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak mówi ewelajn,dzieci w przedskolu lubia o wszystkim gadac,a dzisiejsze czasy sa takie, ze nauczyciel musi sie bacznie "przygladac" takm opowiesciom...ja z tego co pamietam, to kapalam sie z siostra, jak bylysmy male. A bracia kapali sie czasem z tata. Tata nie paradowal przed nami bez gaci, a to jak wyglada penis dowiedzialam sie w odpowiednim czasie i nie czuje sie jakas wybrakowana..
A co do wchodzenia do lazienki to dZiecko musie wiedziec,ze jak jest zajete to sie nie wchodzi,czy to rodzice czy goscie czy toaleta w miejscu publicznym..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko pewnie zależy od ludzi.
Ja akurat nie w temacie dzieci ale wchodzę do łazienki jedynie jak mąż się kąpie , a nie jak robi cokolwiek innego, mąż tak samo i za każdym razem pukamy.
Jakoś nie wyobrażam sobie,że dziecko/mąż wchodzi do łazienki jak sikam.

Ale nie mam dzieci więc teoretyzuję język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelajn siłą rzeczy jak nie będziesz miała co z dzieckiem zrobic to będziesz brała ze sobą żeby się np. wysiusiac i nie tylko język w spokoju. No bo jak zostawisz same gdzieś to przecież może sobie coś zrobic...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też obstaję przy Atinie , w sumie też póki co się przebieram itp, ale on z tego nic nie kapuje to mogę, potem już tak nie będzie.
A w przedszkolu faktycznie, wystarczy, że dziecko powie, że tata go tu czy tam dotknął jak się razem kąpali i może wybuchnąć afera.
Oczywiście, każdy wychowuje dziecko po swojemu, rozmowy są ważne, ale nie wyobrażam sobie chodzenia nago przy rozumiejącym już dziecku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group