Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Monitoring cyklu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi!

Co do testów owulacyjnych, to ja też wiele naczytałam się o tym, że nie są skuteczne, ale postanowiłam spróbować. Zastanawiam się czy taki duży odstęp między śluzem o skokiem może być problemem- w końcu te 2-3 dni, to akurat tyle, żeby plemniki dotarły gdzie trzeba, ale więcej czasu nie wytrzymają. A przy późniejszym, mniej płodnym śluzie w ogóle nie dolecą.
Nie wiem gdzie szukać odpowiedzi, hormony mam w normie, wydaje mi się, że z moją płodnością jest wszystko ok, kwestia trafienia w dzień- i to jest problematyczne.

Mam jedną "klinikę" niedaleko mieszkania, muszę tam zadzwonić, jak u nich monitoring wygląda, ze stronki wiele nie mogę się dowiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmi a hsg miałaś robione?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu, mówisz do mnie szyfrem. Musiałam wygooglać.
Nie, nie miałam tego badania, co może być wskazaniem do jego wykonania? Jakiś objaw może coś sugerować?

W ogóle w poszukiwaniach lekarza zapędziłam się na jakieś forum o płodności, tam to dopiero na tajemnicze dla mnie skróty się napatrzyłam oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz to standardowe badanie przy dłuższych "staraniach". Ja chce podejść do badania w lutym - zobaczymy jak mi wyjdzie zdobycie skierowania.

Wskazania do badania - hmm monitoring monitoringiem, ale warto też sprawdzić jak ma się droga jajeczka od jajnika przez jajowód - czy nie ma żadnych zrostów itp co mogłoby uniemożliwić skutecznie zagnieżdżenie się pędraczka w jamie macicy uśmiech

Ps. co to za forum Wink też korzystam z takowego - może się spotkamy Very Happy lol
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 7 Lut 2014, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka napisał:

Nie, nie miałam tego badania, co może być wskazaniem do jego wykonania? Jakiś objaw może coś sugerować?


Czynniki ryzyka, to przebyte zapalenie przydatków, przebyta operacja w obrębie jamy brzusznej (laparoskopia, laparotomia).
Objawy mogą występować, ale są delikatne, może ich nie być.
Jeden z objawów to brak zaciążenia po roku kochania się bez zabezpieczeń, ja np. mam chroniczne bóle po prawej stronie brzucha, choć diagnozy do końca nie ma, ale podobno- może boleć.

Hsg można zastąpić laparoskopią zwiadowczą, zależy co Twój lekarz Ci zasugeruje.

A monitoringi mnie osobiście męczą.
Raz, że mnie to stresuje, a dwa, że jednak wpływa na częstotliwość zbliżeń... I nie bardzo mi się to podobało...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia4012
gaduła
gaduła


Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 296

PostWysłany: Sro 12 Lut 2014, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w planowaniu rodziny polegam na doświadczeniu mojego ginekologa. Ostatnio pracuje ona (bo to kobietka) w nowej klinice w Poznaniu - polecam, i nie dość, że korzystam z wiedzy to i specjalistycznego sprzętu gabinetów http://www.lekarze-poznan.eu/
Jesteśmy na etapie poczęcia i działamy z mężem uśmiech Dam znać jak się uda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 18 Sie 2014, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem gdzie zapytać, dlatego zapytam tutaj język dziewczyny planowo miesiączka miała się zjawić 5go sierpnia (to mało ważne że się spóźnia bo u mnie to działa w cały świat język ) 1go, 2go i 3 miałam mega obfite upławy. Na tyle obfite że w dzień ślubu łaziłam w podpasce język Wodniste, ale lekko różowawe. Miała któraś takie coś? Co to może być? Jakaś infekcja?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 18 Sie 2014, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo ciąża ;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pon 18 Sie 2014, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrób test i będziesz wiedzieć czy to ciąża.
Jak nie to do lekarza język
On dokładnie Ci powie, czy to nie jakaś infekcja. oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 18 Sie 2014, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro test zrobię ale nie mam innych objawów wskazujących a te upławy były przed stosunkami niezabezpieczanymi więc wątpliwa sprawa. I trwały tylko 2-3dni
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group