Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Monitoring cyklu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 9:45    Temat postu: Monitoring cyklu Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do dziewczyn, które dotknęły tematu- jak to jest z tym monitoringiem?
Ja przestałam rozumieć moje cykle, szczególnie ten aktualny. Po raz pierwszy robiłam testy owulacyjne i generalnie zakręciłam się. Śluz płodny około 10 dc, test owu najlepszy 13 dcm, pierwszy dzień skoku temp. dopiero dziś- 17 dc (chociaż tempka akurat może być zaburzona).
Ostatnia ginekolog zasugerowała monitoring, ale nie dała skierowanie, raczej sugerowała bardziej doświadczonego pod kątem płodności lekarza.
Ile to u Was kosztuje? chodziłyście codziennie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam kilka. Chodziłam prywatnie oczywiście, gdzie tam na NFZ. Skierowanie jest wtedy niepotrzebne, po prostu umawiasz się na usg do lekarza w terminie maksymalnie zbliżonym do domniemanej owulacji. O ile oczywiście jesteś w stanie policzyć czy przewidzieć kiedy to mniej więcej będzie.

Ja miałam cykle regularne, więc umawiałam się na pierwsze usg jakoś tak dwa dni przed czasem, kiedy spodziewałam się owulacji. I ginekolog, po wielkości pęcherzyka określał kiedy powinnam się stawić raz jeszcze, żeby sprawdzić czy pękł. Jeśli pierwsze usg było na jakieś 4 dni przed owulacją, to zwykle w takim monitoringu miałam 3 badania usg, a nie 2- jak zwykle. Ja płaciłam 60 zł za jedno badanie usg, ale nie dostawałam zdjęcia. Zostawało w karcie. Ale też nie było mi potrzebne, liczyło się potwierdzenie owulacji.

Jak będziesz szukała ginekologa na monitoring, to wybierz takiego częściej dostępnego, i żeby to był ginekolog - jakby była potrzeba to od razu przepisze Ci np. leki na pęknięcie pęcherzyka. To trochę ułatwia sprawę, nie musisz biegać na zmianę od ginekologa na usg.

No i u mnie nie zawsze najlepszy śluz jest w dniu owulacji. Przynajmniej ten na zewnątrz, bo z szyjkowym to trudno powiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny pewnie różne, mi gdzieś mignęło, że monitoring kosztuje 300zł, w tym są 4 badania. Ale to Warszawa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmi ja chodziłam przeszło pół roku na monitoring cyklu. Oczywiście tak jak Justyna prywatnie - wizyta to u mnie 100 zł. Jako, że mam regularne cykle to wiedziałam mniej więcej kiedy się umówić na wizytę - zwykle były to 3 spotkania 2 przed owulacją jedno po - aby ocenić czy jajeczko pękło i opuściło jajnik.
Znów wróciłam do mierzenia tempki i coś mi się cykl nie podoba...cóż może za miesiąc będzie lepiej. Niestety jest tak jak pisze Justyna nie zawsze śluz płodny (białko jajka) świadczy o owulacji. Często śluz wodnisty może być również oznakiem owulki. Co do testów owulacyjnych - nie sugerowałabym się. Ja np. widzę sporą różnicę między dokładnością tych aptecznych a tych z allegro Evil or Very Mad Ostatnio trafiłam na fajne i dość czułe - ale niestety sprzedawca już ich nie ma smutny A szkoda.

EDIT - jak widać w Bydgoszczy nie lepiej 3 spotkania 300 zł Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszko, jakbyś chciała to na priv napiszę Ci gdzie ja chodziłam, bo chyba z tego samego miasta jesteśmy i ja mam dość tanie miejsce.
Ja monitoringów miałam kilka, kiedy szukałyśmy z lekarką przyczyn niepłodności. Wszystkie wykazywały ładną, bezproblemową owulację więc po paru cyklach moja ginka powiedziała, że dajemy sobie z tym spokój, bo szkoda moich pieniędzy.

Monitoringi, poza pewnością występowania owulacji, dużo mi dały. Już wiem, że ból owulacyjny ma u mnie miejsce dokładnie w czasie owulki. Wiem też, że dzień najlepszego śluzu niekoniecznie jest dniem owulacji i że mogę nie widzieć śluzu, a owulacja jest. Dziś się tą wiedzą posiłkuję.

Kiciu, ja testy owulacyjne dawno wywaliłam. U mnie nie zgadzały się z monitoringami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego ja tak samo zrezygnowałam z monitoringu - owulacja jak się patrzy - ciąży brak. Teraz przynajmniej wiemy dlaczego Wink ale to już temat z innej beczki.
Justyna - mi testy owulacyjne właśnie te kupione na allegro o czułości (10) nawet trafiały w owulkę oczko Szkoda, że już ich nie ma na allegro.
Co do bóli okołoowulacyjnych - to mi ciężko coś wyczuć niestety - bo często mam bóle - że tak powiem podobne i jakoś tak głownie opieram się na śluzie i tempce oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to mam takie bóle, że ledwo chodzę więc nie da się ich z niczym pomylić. Ma to swoje wady i zalety Wink
My szukamy przyczyn dalej. Monitoring to zawsze taki pierwszy krok w diagnostyce. Ale jakiś plan na przyszłość jest.
AniuKiciu, jeśli mogę zapytać, wiecie już co jest przyczyną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wiemy uśmiech Mąż ma słabe nasienie - stąd nasze problemy. W lutym czeka mnie jeszcze hsg i amh - dla "zamknięcia" mojej kwestii.
Justynko - rozumiem u Was oboje jesteście przebadani ? Nikt nie podsunął wam myśli, że może to niepłodność idiopatyczna? Przepraszam, że tak pytam. Jeśli nie masz ochoty odpowiadać - uznajmy pytanie niebyłe.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu, ja też czekam na hsg. Już w następnym cyklu. Dodatkowo w trakcie całej diagnostyki okazało się, że mam jeszcze inny problem zdrowotny, który mógł (ale nie musiał) rzutować na płodność. Parę dni temu wyszła jeszcze kolejna rzecz, która też może mieć na to wpływ. Także jeszcze nie wykluczyliśmy wszystkiego i wciąż coś nowego się pojawia. Mąż oczywiście przebadany, nie może być inaczej Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie zaśmiecajmy tematu - gdyby coś zapraszam na priv uśmiech Zawsze możemy wymienić się doświadczeniami Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group