Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Smoczki do butelek
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Nie 19 Sty 2014, 22:07    Temat postu: Smoczki do butelek Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mam takie pytanie. Nie znalazłam podobnego tematu, jeśli jest to proszę zamknąć ten wątek.

Jak często wymieniacie smoczki (higiena oraz wiek dziecka)? Co myślicie o smoczku 3w1 (trójprzepływowy)? Jakie powinno używać się do herbatki, mleka, kaszki czy też kleiku? Niedługo wchodzę w kolejny etap i chciałabym co nieco się od Was dowiedzieć uśmiech

Dzisiaj kupiłam smoczek od 3 miesiąca, okazało się że jest on trójprzepływowy. I tak zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon 20 Sty 2014, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ekhm...trójprzepływowy, o co kaman?! język Ja kupuję te zwykłe, tradycyjne smoczki z Nuk'a.
Z tego co pamiętam to chyba aż do 6mc mieliśmy jedynkę, potem przeszliśmy na dwójkę. Szerokość dziurki wybierałam zgodnie z upodobaniami Kuby. Na początku miałam mały przepływ, bo Kuba był kolkowy. Teraz na dwójce używam średniego przepływu, bo mleko wieczorem Kuba dostaje z kaszką i jest mu łatwiej ciągnąć. Czasem kupię z dużym przepływem, bo nie zawsze trafi się średni.
Smoczek wymieniałam różnie. Na początku średnio co 1,5-2 mc. Teraz jak Kuba je tylko 2 razy dziennie mleko to co 2-2,5 mc.
Wyparzam za to prawie codziennie (przelewam wrzątkiem i odkładam do wyschnięcia)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 20 Sty 2014, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trójprzepływowy to taki, który zwiększa lub zmniejsza ilość wypływu płynu, w zależności od obrócenia butelki. Są trzy stopnie. Ja mam taki właśnie z aventa, kolkowobójczy uśmiech. Ja niedawno skapnęłam się, że moja Lena je z dwójki. Nigdy się nie zachłysnęła. Siostra kupowała mi butelkę, byłam przekonana, że to jest smoczek dla najmłodszych uśmiech

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 20 Sty 2014, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam Tommee Tippee, obecnie mam 3, ale i tak jest podrasowany widelcem, żeby dziurka była większa, bo na noc robię mleko z kaszką.
Jakoś ok 1,5 miesiąca używam jednego smoczka. Do mleka mam jeden, a do wody i soków drugi (soki szybko barwią smoczki).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pon 20 Sty 2014, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My używaliśmy 1, mamy butelki Tommee, ostatnio przełożyłam na 2 i mały zjada więcej, więc zostaje. 3 też mam jakbym się zdecydowała kaszkę dać, ale jeszcze nie sprawdzałam, czy jest do tego wystarczający, a ostatnio kaszkę dałam łyżeczką.
Do herbatki i soczków mam osobną butelkę, wczoraj dałam małemu kilka łyków soczku marchewkowego i mamy smoczek pomarańczowy, ale nie zamierzam się póki co tym przejmować oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amelkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 837
Skąd: polska

PostWysłany: Sro 24 Gru 2014, 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja raczej polecam taki http://www.bdsklep.pl/nuk-713071-classic-2-lateksowy-smoczek-do-butelki-rozmiar-m,id-134751 w tym przypadku pozdrawiam:)
_________________
"never give up"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Sro 24 Gru 2014, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz stary typ butelki z Aventu.
My jedziemy na natural, i smoczek 3+ ma po prostu trzy dziurki.
http://www.tomi.pl/avent-natural-smoczek-do-butelki.html

Tymi trójprzeplywowymi mój Adam się akurat krztusił.
Oliwia jedzie teraz na 1+ przy mleku i 0+ przy herbatce.

W zapasie już mam 3+ uśmiech

Z klasycznego Aventa pic nie chciała


A smoczek aktualnie wymieniam co miesiąc
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 24 Gru 2014, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie rozumiem, co to znaczy trójprzepływowy ani nic oczko . Po prostu kupuję butelkę ze smoczkiem i jakoś...... nie wiem, nie myślę o tym.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 6 Sty 2015, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wszystkie smoczki się wyginają? Shocked
Moje dziecię aventowski smoczek wygina w buzi wobec czego nie jest w stanie się napić do porządku, a chcę jej dawać zamiennie herbatki i rumianek, bo czasami ją bolą pierdki język
Na początku, w szpitalu jak dokarmiałam mm i w domu, jak ściąganym pięknie piła z Calmy, ale na nią się obraziła i nie wie, co zrobić. Smoczek Avent chyba jest zbyt miękki. Idzie do nas Lovi, ale tylko temu, że ma smoczek uspokajacz od nich.
Ona ma taki odruch ssania i taka żarłoczna, czy taki problem u kogoś też występuje? uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 6 Sty 2015, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore - takie cudeńko masz? Bo własnie zastanawiam się czy dobre?
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group